Skocz do zawartości

Wiedźmin 2 i mała ilość fps po raz kolejny


3Style

Polecane posty

Witam,

wiem, że temat był już wałkowany wielokrotnie i na sieci można znaleźć mnóstwo informacji na ten temat. Chciałem jednak poznać Waszą opinię bo zaraz mnie szlag trafi, jak kolejny raz będę musiał odpalać tą grę i sprawdzać ilość fps i będzie bez zmian.

Po kolei. Chciałem pograć w najlepszego prawdopodobnie rpg tego roku w komfortowych warunkach. Zakupiłem więc przed premierą wersję kolekcjonerską. Jak widzę ilość problemów z drm to cieszę się, że zainstalowałem dopiero niedawno. Myślałem, że na mojej karcie Radeon HD 4570 pójdzie bez problemów. Pograłem chwilę, zobaczyłem, że we Flotsam (czy jakoś tak) mam 20 kilka fps, więc postanowiłem zmienić grafę. Kupiłem MSI GTX 560 specjalnie w wersji Ti. Podkręciłem o prawie 100Hz i co zapytacie? A właśnie że niewiele lepiej niż wcześniej (o ile w ogóle). W międzyczasie zrobiłem format kompa, wykasowałem savy, więc musiałem zacząć od początku. Duże jest więc moje zdziwienie, gdy na początku gry wychodzę z namiotu u Triss i obijając się po obozie mam 15-30 fps (średnio 22-23), a jak pojawiają się podpowiedzi to często całkiem przycina :/ Najdziwniejsze jest to, że taką samą sytuację mam grając w 1680x1050, jak i zmieniając na 1360x768. Bez znaczenia jest też, czy włączę gierkę w ustawieniach wysokich, czy też niski (ultra nawet nie próbowałem). Wyniki są bardzo do siebie zbliżone (pomimo, że jakość w niskiej rozdzielczości i niskich ustawieniach woła o pomstę do nieba to mam spadki poniżej 20fps).

I dochodzimy do sedna. Czy moim problemem będzie za słaby procesor? Nie sądziłem, że ma on aż taki duży wpływ. Jakie jest Wasze zdanie? Przetestowałem w 3Dmarku 11 i grafika dostaje fajny wynik 4700pkt, natomiast procesor tylko 1100pkt, a w czasie testu procesora osiągam tak do 4 fps :)

Sprzęt:

MSI GTX 560 Ti

AMD Athlon 64 x2 5200+

6GB ramu

Win 7 64bit

Zainstalowany patch 1.2, usunięte 3D vision, sterowniki grafiki najnowsze 275.33

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Grafikę masz ok, tylko procesor jest tu najsłabszym punktem dla tej gry. Na moim procku jest grywalne średnio 30fps. Wymiana na Athlon x3- jakakolwiek wersja da porządnego kopa, a najlepiej już na 4rdzeniowego. Ale to nie tu, to w dziale sprzęt można podyskutować o wymianie. Wszystko zależy od kasy:/

Ale spróbuj na 12xx rozdzielczość zmienić, ale chyba to nie wiele zmieni, jak procesor jest wąskim gardłem dla gry, jak i dla grafiki która nie jest wstanie działać na 100%

To tyle, pozdrawiam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...