Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Oxygenum

Monitor czy telewizor, xbox 360 razem do 1500zł

Polecane posty

Jak w temacie zastanawiam się nad zakupem konsoli xbox 360 slim - czy jest to dobry wybór, czy jest jakaś nowsza wersja czy coś, i ogólne opinie jakieś macie na jej temat? I czy lepiej kupować telewizor, czy monitor - nie chcę zbyt dużego ale ponad 22". No to tyle :) Czekam na odp. Aha, zależy mi na dobrych kolorach i aby nie smużył - co kolwiek to znaczy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitor smuży niewiele, TV LCD troszkę więcej, plazma natomiast nie smuży w ogóle.

Zależy od budżetu - dobry 24' monitor z HDMI i głośnikami kosztuje 800zł. Jeśli masz więcej kaski, szukaj telewizora. A może monitor z tunerem TV :trollface:?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam Xbox 360 Slim to wydatek rzędu 900 zł - minimum jeśli chodzi o wersję z 250 GB dyskiem. Na monitor/TV zostaje więc 600 zł. Telewizora raczej za to nie kupisz, a i monitor jakiś super też nie będzie. Chyba, że nie zależy Tobie na dysku - wtedy za jakieś 650-700 zł możesz wziąć Slimkę z 4GB pamięci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem, teraz patrze, jednak budżet pewnie tak około 1800-2000zł góra, xbox slim z 250gb i kinectem 2x pad i jakies gierki do niego to cena okolo 1100 i na monitoro/tv zostaje 800zł myśle nad http://www.ceneo.pl/showPicture.aspx?productID=4381664 co o nim sądzisz? lub coś większego w podobnej cenie :) I czy xbox 360 slim to dobry wybor? I co sądzicie o kinekcie i graniu w fpsy na nim ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o matrycę IPS, to najlepszym wyborem będzie Dell U2311H. Choć ta technologia ma wady (jedną z nich jest cena), ale nie zawiedziesz się jeśli chodzi o jakość obrazu. Niestety ten Dell to tylko 23 cale. W 24" z matrycą TN najlepszym monitorem jest ten podany przez Ciebie ;) Większe? Jedynie 30 cali, ale to wtedy już lepiej poszukać jakiegoś telewizora za 200 zł więcej i mieć od razu 32" ;)

Teraz odnośnie Xboxa Slim - wg. mnie najlepsza konsola, która jak każda inna - ma swoje wady, ale też zalety. Na tym forum jest od groma tematów związanych z Xboxem, więc radzę poczytać ;)

Jeśli chodzi o Kinecta, to jest on bardzo indywidualnym wyborem, ponieważ nie wiem jakie gry Ciebie interesują. Wiedz tylko tyle, że kosztuje on niemałe pieniądze i z monitora za 800 zł zrobi się jakieś padełko za 400 :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro cały zestaw xboxa to koszt około 1100zł - kinekt chyba 3 gry zalezy kto sprzedaje :) - nowe oczywiście :) No i teraz tak myśle dell czy samsung? Który będzie lepszy? Czym się różnia i czy ten Dell ma nie za słaby kontrast 10000:1, i czas reakcji 5ms a dell 8ms :) Nie wiem, nei znam się doradzcie coś :) I jakieś największe wady tego Xboxa? bo wiem ze tematów jest dużo i to az za duzo :) czytac sie nei chce tyle stron :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim podany przez ciebie samsung posiada tuner, więc będziesz mógł do niego podłączyć antenę i normalnie oglądać telewizję, natomiast ten Dell to tylko monitor i na nim będziesz mógł tylko grać.

"xbox slim z 250gb i kinectem 2x pad i jakies gierki do niego to cena okolo 1100"

Żeby się nie przeliczył, bo owszem możesz dostać za 1100 zł konsolę 250 GB z 2 padami i jakąś grą, ale o Kinekcie zapomnij. Z resztą do takiego małego ekranu gra z Kinectem (moim zdaniem!) mija się z celem, ponieważ Kinect potrzebuje w miarę sporej przestrzeni, a znowu gra z dala od telewizora/monitora 22-24" będzie trochę utrudniona...

A i jeśli zdecydowałeś się na Xboxa 360 i odpowiadają ci gry na tę konsolę (a naprawdę nie ma na co narzekać), to kupuj go jak najszybciej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jescze nie wiem czy jak dobrze pojdzie to nie kupie telewizorka LED 32" Myślałem nad LG, tak jak najtaniej około 1500? Da sie taniej ? Czy duży spadek jakosci? Bo jak mowisz, ze do kinecta potrzeba wiekszego to :)... A co sądzisz o tym zestawie :http://allegro.pl/xbox-360-250gb-slim-2xpad-3xgra-kinect-ready-hdmi-i1707211350.html

PS: mialem kupować kompa (do gier) za około 3k, ale mam laptopa do neta (Lenovo g560 i3-350m , jakas karta Nvidii - smiga ;p ) mi wystarczy a wydawac kase na kompa kolejnego (siostra miala brac na studia, ale pewnie nie wezmie - chyba ze jej dam a rodzicow przekonam do nowego :) ) Czy jednak lepiej dolozyc troche i kupic kompa xD? A no i jescze za xboxem przemawia swietna rozrywka w kilka osób :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na Twoim miejscu nie kupował bym TV LED za taką cenę. Nie opłaca się i tyle. Lepiej kupić LCD i mieć nie 32, a 42 cale w Full HD, jeśli dobrze pójdzie ;)

Odnośnie powyższego zestawu Xboxa - tam NIE MA Kinecta! Jest napisane: "KINECT READY". Ale za taką cenę z 2 padami i trzema, co prawda przeciętymi grami, ale zawsze coś :)

To, czy kupować PC, czy Xboxa (jakąkolwiek inną konsolę), to temat na dłuugą dyskusję. Rób, jak uważasz. Decyzja z pewnością będzie słuszna ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 1200 zł z TV najlepiej prezentują się poniższe 2:

1. LCD LG 32LD465

2. Toshiba 32LV733

No to tak: co do jakości pierwszego nie ma żadnego "ale". Natomiast ten drugi to Toshiba - jeśli chodzi o telewizory, to dość mało sprawdzona marka i warto kupić ten TV, jeśli zależy Tobie na 3 x HDMI - gdzieś tego Xboxa trzeba podłączyć, a zapewne posiadasz jeszcze jakieś DVD, czy dekoder. Jeśli nie, to bierz tego LG ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej niż 32", a mniej niż 42" to jedynie 37". Sam nie wiem co ci doradzić, bo najpierw piszesz o małym ekranie, a póżniej zmieniasz zdanie i chcesz TV o 15" większy... Zastanów się jak stoisz z gotówką, jakiej wielkości pokojem dysponujesz, z jakiej odległości będziesz patrzył w ekran, co wolisz kupić najpierw - TV czy konsolę, no i czy ten Kinect jest ci naprawdę niezbędny...

A co do tego zestawu z allegro to tam jest tylko jedna gra na Kinecta i jeden pad, a wcześniej mówiłeś o 2 padach i dodatkowo kilku grach, więc stad pochodziło moje zdziwienie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o matrycę IPS, to najlepszym wyborem będzie Dell U2311H.

Odsyłam do tego tematu.

Wspomniany tu 32-calowy model od LG jest naprawdę dobrym wyborem :ok:. Ale to już Twoja decyzja, jaką przekątną wybierzesz-opieraj się na "budowie" pokoju, w którym będziesz grał. Choć granie z użyciem Kinecta powinno być przyjemniejsze na większych ekranach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoje w takiej sytuacji, że albo z ojcem kupie nowy TV jakis rzędu 32"-37" albo kupie do swojego pokoju monitor/telewizor ale to juz za swoją kase i wtedy musi być mniejszy. Więc jescze nie wiem czy będę kupował monitor czy telewizor. Narazie kupie konsole. Tylko nie wiem jak z tym kinectem bo coś czytałem, że mało gier na niego jest ale z drugiej strony to fajna zabawa :) U siebie w pokoju pewnie kupowałbym bez kinecta ale jak do telewizora to pewnie "z" bo mam więcej miejsca( No ale też nie za dużo. Stół zaraz obok,kurde szkoda bo bardzo mi się podoba kinect ;/ ). No to jescze się zobaczy jak się ułoży.

Tylko że jescze zastanawiam sie miedzy 3 modelami monitorów i telewizorów :

Monitory:

Dell U2311H vs BENQ E2420HD vs Samsung Syncmaster P2470HD ( z naciskiem na niego - tuner TV :) i jesze opinie o jego HD mmm..) Edit: teraz patrze, że ten Samsung nie ma IPS ;/ kurde szkoda, czy ten DELL wygrywa w swojej kategorii? Czy jakies inne w tej cenie z IPS są? Nie muszą mieć tunera. A XBOXA do monitora przez DVI się podpina? Bo HDMI nie ma w Dellu.

Telewizory: (budżet pewnie około 1500+- zależy czy opłaca się dopłacić to można trochę więcej - oczywiście jeśli są dobre modele za około 1300zł porównywalne z tymi doższymi to po co przepłacac, jesli nie ma dużych strat na jakości)

No i tu nie mam propozycji, czekam na wasze - podałbym LG 32LD450, ale mówiliscie ze LEDów nie ma co brać w tej cenie. Pozdrawiam i czekam na odp :) Aha no i zalezy mi na jak najmniejszym smużeniu i dobrej jakości ( nie wiem czy nie najlepiej będzie iść do sklepu bo tak jak sie ma poustawiane na półkach telewizory/monitory to naprawdę widać różnicę :) - tylko musze wiedzieć jakich modeli szukać ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli sam kupujesz to ten samsung bedzie ok bo ma tuner .

Jeżeli z ojcem to co za tv lcd 32 w cenie 1200-1500 byś nie kupił nie zauważysz różnicy w jakości dopiero te droższe wyróżniają się lepszą jakościa matryc .

LED za 1500 ? śmiech na sali to chyba jakiś powystawowy ceny raczej oscyluja ok 1800 zł a dobry to tak conajmniej 2500 .

Co do xboxa jeżeli będziesz grał w dużo gier to podstawa 250 GB dysk . Kupiłem 4 Gb bo gram w 2 gry ale żałuje bo mało demek mi się miesci na nim by spr gry inne . Jeżeli xboxa podłączysz do monitora to zapomnij o kinect bo sie będziesz tylko menczył i podchodził za blisko monitora i kinect nie bedzie wszystkiego wyłapywał . Kinect opłaca się brać tak przy 42" tv ale i te 32 dadza jakoś rade . Gier na razie nie ma dużo ale to się zmienia większość nowych już będzie współpracować z nim . No i oczywiście nie patrz że 1100 kosztuje zestaw i pisze tam kinect ready bo to oznacza tyle że możesz podłączyć kinecta . Na moim 4gb za 700 zeta też to pisze . Sam kinect sie nie opłaca kupować o ile się nie myle to u mnie w mm kosztuje cos 500 zł więce jak coś lepiej odrazu szukaj xboxa z kinectem za 1100-1200 z 1 padem a drugi pad sobie dokup za 150 zł albo 170 z razera bo jest lepszy . Wyjdzie taniej niz kupno za 1100 xboxa z 2 padami a póżniej dokupowanie kinecta

Linki

Xbox + Kinect + 2 pady + 1 gra

xbox + kinect + 1 pad + 14 gier

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tu nie mam propozycji, czekam na wasze - podałbym LG 32LD450, ale mówiliscie ze LEDów nie ma co brać w tej cenie.

LG 32LD4xx powoli opuszczają sklepy, więc radziłbym podejmować decyzję w miarę szybko. Niech rekomendacją będzie to, że dziesiątki osób wybrały ten model jako monitor do gier (nie tylko do konsol, ale i do PC-tów). Cena jest kusząca, bo mniej więcej tyle kosztują dobre monitory 27-calowe. Do wspomnianych wcześniej 24-calowych możesz dodać Iiyama E2472HD (IMO lepszy od BenQ E2420HD).

Czy jakies inne w tej cenie z IPS są?

Czemu tak upierasz się przy matrycy IPS?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[CIACH]

No bo coś czytalem że ta matryca jest dobra ;p Ale nie musi być, jęsli tylko będzie dobry kontrast i kolorki :) No jednak zostaje przy monitorze i odpuszcze sobie kinecta ;) a do gier 22" wystarczy czy 24" to takie minimum :)?

Nie cytujemy poprzedzającego posta w całości.-org

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IPS używaja przeważnie graficy , developerzy etc . Żadko kto z normalnych użytkowników je kupuje bo dobre matryce IPS są bardzo drogie . Nie dam sobie renki uciac ale chyba cos słyszałem że prym wiada te z dell ale to już niech obeznani w temacie się udziela . Tobie wystarczy normalna matryca . Teraz kwestia rozmiaru . Ja mam 24 z iiyamy i sobie chwale . Monitorek jak za ta cene to jest git tylko załuje że nie dołożyłem 100 zł do wersji z hdmi . Większego niż 24" nie ma sensu . Cena miedzy 22" a 24" jest tak niewielka że lepiej już kupic 24 . Większość firmowych monitorów będzie w porównywalnej jakości jeżeli chodzi o półap bodajże 800 zeta mówiłeś . Ważne by miał hdmi jeżeli kupujesz xboxa . Jeżeli chcesz miec tuner to szukaj takich z tunerem jeżeli nie to wybór naprawde jest duży . Skłaniałbym się ku produktom iiyamy i samsunga . Benq nie polecam po 3 latach mi się spalił może przez to że to były pierwsze lcd jakie wychodziły na rynek i nie były za dobre . Lg słyszałem że nie sa za dobre .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@someone1989

Po pierwsze-zacznij pisać poprawnie, bo aż mi serce ściska patrząc na niektóre błędy...

Po drugie-rozmawiamy tutaj o monitorach opartych na IPS za nie więcej niż 1000zł. Takiego czegoś przyzwoity grafik nigdy nie użyłby w swojej pracy... Poza tym, mają zdecydowanie lepsze kąty widzenia i odwzorowanie kolorów niż matryce TN. A niektóre dzięki małemu input lagowi i smużeniu dobrze sprawują się w grach. Ponadto nie wysuwałbym pochopnych wniosków ogólnych co do jakości produktów oferowanych przez konkretnych producentów-każdemu zdarzają się lepsze i gorsze modele. Nie mogę się zgodzić z tym, że w danej kategorii cenowej większość "firmowych" (nie rozumiem co ta "firmowość" znaczy) monitorów będzie porównywalnej jakości. Różni producenci mogą skorzystać z dokładnie tej samej matrycy, ale zastosować inną elektronikę-różnica może być bardzo duża. Poza tym, argumenty typu "słyszałem, że" wyglądają nieco nierzetelnie. Ja słyszałem, że LG są fajne. I co ma teraz pomyśleć autor? Niczego konkretnego nie napisałem ;).

@Oxygenum

Trochę wyżej już pisałem o zaletach tych matryc. Wady to dosyć słaba czerń i (w niektórych modelach) tzw. ghosting. Mam nadzieję, że nie obrazisz się, gdy zacytuję sam siebie:

[...]Z monitorów mniejszych dobrym wyborem będzie Iiyama E2472HD z podświetleniem LED. W tej kategorii ciekawym wyborem jest też LG W2486L.[...]

Wszystkie ww. modele powinny dać sobie radę w grach.

Rzeczone Dell [u2311H] i LG [E2370V] są zbudowane na innej matrycy. Ponadto ten pierwszy nie posiada wejścia HDMI. Ja jestem przewrażliwiony, ale IMHO Dell nieco smużył w grach typu CoD4 (z tym, że była to starsza rewizja monitora).

Może i marny ze mnie znawca monitorów ale miałem do czynienia z monitorem Samsung 2333T który jako deklarowany czas reakcji miał również 8ms, matryca ips...

Deklarowany czas reakcji czasami nijak ma się do rzeczywistości. Z tego co udało mi się wyszperać w sieci, E2370V ma czas reakcji 6ms GTG bw. Użytkownicy na innych forach nie zauważyli problemu smużenia m.in. w BC2 czy Black Opsie (z włączoną opcją Thru Mode-nie działa przy podłączeniu przez HDMI).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Org piszac "slyszalem ze" mialem intencje takie by autor popytal innych , sprzedawce itd jezeli kazdy mu powie ze lg jest zle to cos w tym jest . Oczywiscie wiekszosc producentow korzysta z tych samych matryc to fakt . Ips maja lepsze konty i nadaja sie do gier ale nie mowmy ze Ips za 1000 zl jest dobry . To ze autor czytal ze sa dobre to zapewne o tych drozszych modelach ja moge czytac o tym ze led jest dobry pojsc kupic za 1500 zl leda i plakac ze jest do [beeep] a pisali ze jest dobry -bo jest ale nie za 1500 zl (mowa o 32"). Co do firmowosci chodzilo mi o produkty iiyamy , samsunga , czy nawet benq , lg , acera ale nie np oron , medion czy jakis konkretnie chinski wymysl . Uważasz ze monitory mediona sa dobre ? owszem ciezko je dostac w Polsce ale sa tacy ktorzy to kupuja na zagranicznych aukcjach . Kiedys na jakims portalu widzialem nawet 17 calowe mediony za 200 zl gdzie w polsce bylo to nowoscia i ponizej 600 zl nie szlo kupic 17 .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak heroiczny wysiłek stanowi nauczenie się poprawnego stawiania spacji przy znakach interpunkcyjnych?

Oczywiscie wiekszosc producentow korzysta z tych samych matryc to fakt .

Ech, to był tylko przykład, że czasami się tak dzieje (vide NEC vs. LG).

Ips maja lepsze konty i nadaja sie do gier ale nie mowmy ze Ips za 1000 zl jest dobry .

Nie rozumiem Cię. Cały czas rozpatrujemy tutaj propozycje monitora do gier. Zauważ, że pod rozwagę trzeba wziąć współczynnik jakość/cena.

To ze autor czytal ze sa dobre to zapewne o tych drozszych modelach ja moge czytac o tym ze led jest dobry pojsc kupic za 1500 zl leda i plakac ze jest do [beeep] a pisali ze jest dobry -bo jest ale nie za 1500 zl (mowa o 32").

W internecie możesz znaleźć poważne recenzje konkretnych modeli. I nie działa to tak, że skoro napiszą, że np. ten Dell z matrycą IPS jest dobry, to nagle wszystkie monitory z IPS są dobre (ani w drugą stronę). Jest to przykład nielogicznego myślenia. Ja takie recenzje czytałem, a co ważniejsze widziałem w akcji parę monitorów i dlatego w ostatnim czasie częściej się o nich wypowiadam. Korzystałeś lub czytałeś jednoznacznie negatywne opinie o np. z E2370V czy 32LD465, aby natychmiast je przekreślać?

EDIT:

Autor się wypowiedział, ja nie mam nic do dodania. Jeśli chcesz polemizować, to proponuję robić to przez PW, bo nasze posty mogą mieć coraz mniej wspólnego z wątkiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, teraz szukam jednak monitora za około 400-600zł :) Im taniej tym lepiej :) Ale oczywiście liczy się jakość :) Pod karte Zotaca gtx 470AMP! ale teraz takowej nie ma, więc pod kartę gtx 560 TI - do komputera :) Aha no i 22" bo myśle, że mniejszego nie ma co brać. Myślałem nad Benq g2220HD - tani i wydajny, ale czy wszystko jest super? Czy opłaca sie dopłacic do jakiegos lepszego modelu? Bo jeśli nie to ok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...