Skocz do zawartości

Rozwiązany: Wymiana procesora i RAM.


Major Domo

Polecane posty

Postanowiłem nieco wymienić mój sprzęt. Aktualnie mam coś takiego: (wiem, brak szczegółów, ale do mojego sprzętu mam około 2k km :P) AMD Athlon X2 64 4600+

Radeon HD 3450 (zamówiony i już odebrany HD 5770)

Zasilacz Bestec 300W (zamówiony i już odebrany Fortron o mocy 450W)

Mobo Asusa, nieznany dokładnie model, podstawka AM2

4x 512mb RAM różnych producentów.

Zmiany jakie planuję wprowadzić - zmiana procesora na nieco mocniejszy, by nie hamował aż tak bardzo karty, być może wymiana RAM. Dopiero w przyszłym roku wymiana płyty głównej i procesora na coś dużo lepszej klasy.

Fundusze - wahają się od 500-1000zł, choć bliżej pierwszej sumki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - procesor muszę kupić w Polsce, komp jest w Norwegii. Nie wytrzasnę dokładnego modelu. Informacje jakie pamiętam - socket AM2, obsługa DDR2 800mhz, 4 sloty RAM, zasilanie chłodzenia procesora jedno. Cztery wejścia S-ATA, jedno ATA, jedno dyskietkowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko rozumiem, ale niestety z tego nie wyczytam jakie procesory obsługuje płyta główna... Samo to że ma socket AM2 jeszcze nic nie mówi, bo może się zdarzyć że obsługuje również procesory AM2+ lub nawet AM3. Dlatego ciężko coś doradzić w ciemno, a nie będę strzelał czy dany procesor pasuje czy nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że ma socket AM2 nie znaczy że obsługuje tylko procesory AM2... no ale mniejsza z tym. W każdym razie pod AM2 nie ma nic ciekawego. Wg mnie raczej nie ma co wymieniać, bo nie ma na tę podstawkę takich procesorów byś naprawdę poczuł różnicę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...