Skocz do zawartości

King's Bounty - nie uruchamia się


SerwusX

Polecane posty

Mam premierówkę, która działała normalnie. Usunąłem ją i wrzuciłem wersję z CDA, żeby nie trzeba było używać płyty. I nie działa, w ogóle się nie włącza, po kliknięciu na skrót mignie raz ekran i nic. Nawet w procesach się nie pojawia. Wszystkie sterowniki itd. są zainstalowane, mam W7 i nie mam zamiaru instalować drugiego. Reinstalacja nie pomaga.

EDIT:

Kij z tym, zainstaluję premierówkę i zrobię obraz płyty...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

zadziałało ci? Interesuje mnie to bo też mam ten problem i sobie z nim poradziłem instalując patch'a, ale teraz mam inny problem. DRM Domaga się teraz płyty mimo że płyta CDA z grą jest już w środku.

ps. czy jest to problem ze wszystkimi płytami CDA? czy tylko na niektórych komputerach?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak, u mnie było to samo, w sensie ze sie nie odpala... Kliknąlem na ikone cos przeskoczylo i nic, w menadzerze procesow bylo przez 2 sekundy a potem kicha . Ale zrobiłem to :) Zrobiłem dwie rzeczy zanim sprawdzilem czy dziala wiec niewiem ktora tak naprawde pomogła... ale prosze robic w tej kolejnosci:

Wbijcie do Folderu z gra /data/game.ini i dodajcie rozdzielczosc recznie :

~~~~~~~~~~~~~~~~

setf ~screenresoultionx 1366 (0)

setf ~screenresoultiony 768 (0)

~~~~~~~~~~~~~~~~

ja mialem pocztkowo na zero ,niewiem czemu...wsumie w tym momencie mozna sprawdzic czy gra dziala.

nastepne co zrobilem to skopiowalem ten zmieniony game.ini do

Documents\My Games\Kings Bounty Princess\ i tutaj wlejcie

To pierwsze trza zrobic napewno, a to drugie mozliwe ze tez. W kazdym badz razie umnie zaczelo to smigac.

Mam Windows 7 x64 na lapku, mam deamona ,KiSa i rozne programy i dziala :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy twój pomysł mi pomoże >_> udało mi się naprawić problem z mignięciem i gra normalnie się uruchamia. tyle że teraz wyskakuje Error "proszę włóż płytę z grą do napędu" mimo że płyta CDA z grą już tam jest. nie mam zielonego pojęcia jak to naprawić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak, u mnie było to samo, w sensie ze sie nie odpala... Kliknąlem na ikone cos przeskoczylo i nic, w menadzerze procesow bylo przez 2 sekundy a potem kicha . Ale zrobiłem to :) Zrobiłem dwie rzeczy zanim sprawdzilem czy dziala wiec niewiem ktora tak naprawde pomogła... ale prosze robic w tej kolejnosci:

Wbijcie do Folderu z gra /data/game.ini i dodajcie rozdzielczosc recznie :

~~~~~~~~~~~~~~~~

setf ~screenresoultionx 1366 (0)

setf ~screenresoultiony 768 (0)

~~~~~~~~~~~~~~~~

ja mialem pocztkowo na zero ,niewiem czemu...wsumie w tym momencie mozna sprawdzic czy gra dziala.

nastepne co zrobilem to skopiowalem ten zmieniony game.ini do

Documents\My Games\Kings Bounty Princess\ i tutaj wlejcie

To pierwsze trza zrobic napewno, a to drugie mozliwe ze tez. W kazdym badz razie umnie zaczelo to smigac.

Mam Windows 7 x64 na lapku, mam deamona ,KiSa i rozne programy i dziala :D

Heh, bo tak trudno panom zajmującymi się konwertowaniem tych gier (bo w końcu muszą przerobić te orginalne które wymagały płyty, na taką wersję aby nie wymagały) przerobić również plik odpowiedzialny za rozdzielczośći ustawić którąśze standardowych... a jak przeczytałem gdzieś na forum tekst typu "...Więc proszę nie pisać że wszystkim użytkownikom gry nie działają bo nie ma takiej możliwości... w najgorszym wypadku gra nie uruchomi się u kilku użytkowników a w przypadkach ekstramalnych u kilkunastu, bo gdyby faktycznie u wszystkich nie działało zostalibyśmy zasypani mailami a tak nie jest... " To normalnie krew mnie zalewa, czyżby cd-action zeszło na psy?? zmiana strategii na "a wrzucimy tą grę na płytke, niech się cieszą, może im ruszy, a jak nie to ktoś z użytkowników znajdzie rozwiązanie i będzie dobrze" to woła o pomste do nieba... a to już nie pierwsza gra która nie działa, a już napewno nie dam sobie wcisnąć kitu że komputer za słaby...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jeden sprawdzony sposób (sam sprawdzałem bardzo chciałem zagrać w tą gre). Jak komuś zależy to radze wgrać nowego windowsa bądź sformatować dyski (u mnie pomogło to pierwsze). Poprostu musi jakiś program blokować gre bo innego wyjaśnienia nie znam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wujas Dzięki WIelkie pierwszy sposób ze zmianą rozdzielczości podziała widać tak jak mówią sami musimy kombinować żeby działały nam gry pod W7 bo im się najwyraźniej niechce lub nie biorą tego pod uwagę że nie którzy mogą miec problem z takim lub innym aspektem gry. Ale gra ruszyła i teraz mogę spokojnie sobie pograć. Jeszcze raz dzięki Wielkie:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jah, przeinstaluj grę i nie instaluj tego patcha, bo on nie jest do wersji z CDA, która nie wymaga obecności płyty.

dobra ale wtedy gra się nie odpali mignie ekran na czarno no i zostaje mi tylko psioczyć naforum >_> za co bardzo przepraszam jeśli kogoś tym sposobem irytuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okay udało mi się odpalić gre ale post 4 nie zawierał wystarczających informacji. wpisałem nową rozdzielczość i gra nadal nie działała. poszperałem w tym pliku jeszcze trochę i odkryłem że "Aspect ratio" również był ustawiony na 0 więc musiałem to poprawić

setf ~screenresoultionx 1280

setf ~screenresoultiony 720

setf ~aspectratiox 16

setf ~aspectratioy 9

z racji że mój monitor ma 16:9 to karta graficzna nie chciała zaakceptować rozdzielczości podanych we wcześniejszym poście więc

UWAGA!!! Jeśli Ręcznie ustawiasz rozdzielczość upewnij się jaką obsługują twoja karta graficzna i monitor. Polecam skorzystać z wikipedii

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...