Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

pankamilek

Dobre a darmowe gry

Polecane posty

Z własnej strony dorzucę jeszcze pare fajnych, darmowych tytułów:

- Battleforge - darmowa karcianka'n'strategia'n'RPG :) Gra bardzo wciąga. Sam od czasu do czasu wracam żeby sobie w to zagrać. Jedyny minus: ok. 10 GB do pobrania ;/

- Toribash - fajna naparzanka z kukłami w roli głównej. Mocno wciąga

- Trackmania Nations Forever - IMO największy hit wśród gier za free. Chyba nie muszę mówić dlaczego ?

- Dungeons Defense - kolorowe, przemyślane tower defence. Było niedawno na coverze CDA :)

Zolwik03 - polecam te gry. Naprawdę wciągające w singlu. Gry z listy cabala to w większości demówki.

Demówki powiadasz ???? śmiem twierdzić że jesteś w błędzie :) albo nieumiejętnie korzystasz z zasobów tejże bazy.

tak czy siak pozdrawiam (głaszcząc po czółku z politowaniem ;) )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cabal - ok, zwracam honor. Na początku przejrzałem kilka stron i trafiało się więcej demówek, ale teraz przejrzałem prawie całą stronę i faktycznie większość to pełne wersje i nawet ciekawe :) Wyciąganie pochopnych wniosków.

Również pozdrawiam ( weź tą rekę z mojego czoła :laugh: )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cabal - ok, zwracam honor. Na początku przejrzałem kilka stron i trafiało się więcej demówek, ale teraz przejrzałem prawie całą stronę i faktycznie większość to pełne wersje i nawet ciekawe :) Wyciąganie pochopnych wniosków.

Również pozdrawiam ( weź tą rekę z mojego czoła :laugh: )

Oczywiście, już zabieram ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiło mi się o uszy, że Age of Conan przechodzi na F2P? Jeśli tak, to kiedy? I czy warto spróbować? A Runes of Magic chyba wypróbuję pomimo ważnej roli, jaką gra tam item shop, bo widzę, że wielu Polaków można tam spotkać i gra naprawdę wciąga.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego, iż AoC przechodzi na F2P nie wiedziałem i Twój post spowodował szeroki uśmiech na mojej twarzy. :) Ponoć dobra gra, więc nadarzy się okazja aby ją przetestować. Jak już wszyscy pewnie wiedzą na F2P przeszło także TF2, w które już za parę godzin spróbuję sobie zagrać. Jako, że servery w BF:H zostały chwilowo zamknięte postanowiłem przetestować inną darmową wersję BF: Battlefield PlayFree - zostały ostatnie sekundy pobierania. Znając klasę BF-a liczę na parę, mile spędzonych godzin z grą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Soldata.Gierka w 2D,pewno przez to niewielu z was w nią zagra,ale jest to strzelanka w której żyje się bardzo,ale to bardzo krótko.Jest niezwykle dynamiczna ,krwawa.Jest kilka rodzajów zabawek począwszy od dwóch desert eaglów skończywszy na minigunie,pile spalinowej i snajperce przeciwpancernej.Ogólnie polecam bardzo fajna i przyjemna gierka.NIe wchodźcie na servery z domyślnym nickiem Major,od razu was kickną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wszyscy pewnie wiedzą na F2P przeszło także TF2, w które już za parę godzin spróbuję sobie zagrać.

To masz pierwszego, który nie wiedział :D. Jakiś czas czaiłem się z zakupem Orange Box'a, więc na pewno spróbuję.

Co do Age of Conan- też oczywiście ląduje na dysku. Chęć do gry była już za czasów abonamentu, ale tzw. anoreksja portfela skutecznie ostudziła mój zapał. Skoro jednak jest okazja pograć za darmo- na pewno skorzystam. Jestem tylko ciekaw ile będzie ściągania. 25GB to sporo, a tyle miała przecież płatna wersja. Chociaż cieszę się teraz nie najgorszym Internetem, więc tak, czy siak pobiorę. Będzie w co grać w te wakacje :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fivtyen - bardzo podoba mi się twoje określenie anoreksja portfela :) Szkoda, że mój nie choruje na otyłość :P

Wracając do tematu free gier to przypomniałem sobie o Mechwarrior 4: Mercenaries - moja fascynacja i uwielbienie dużych, łażących kup blachy jest przeogromna, więc w Meszki 4 zagrałem i polecam bardzo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem tylko ciekaw ile będzie ściągania. 25GB to sporo, a tyle miała przecież płatna wersja.

Możliwe, iż pobieranie całego pliku zostanie skonstruowane tak jak w WoW a więc pobieramy na początek Setup, potem nie wielką część Play Available i możemy cieszyć się rozgrywką podczas, gdy klient pobiera kolejne "ciężkie" GB gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fivtyen - bardzo podoba mi się twoje określenie anoreksja portfela :) Szkoda, że mój nie choruje na otyłość :P

Wracając do tematu free gier to przypomniałem sobie o Mechwarrior 4: Mercenaries - moja fascynacja i uwielbienie dużych, łażących kup blachy jest przeogromna, więc w Meszki 4 zagrałem i polecam bardzo.

Popieram, Mechwarior 4 to prawdziwie świetna gra. Kiedyś była komercyjna a teraz jest za free, podobnie jak rozgrywana w tym samym uniwersum, gra z gatunku RTS, pt. Mechcommander 2.

Obie można pobrać np stąd ( Mech Commander 2)

lub stąd (Mechwarior 4)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam

Tf2 - chyba nie muszę się wyypowiadać

Alliance of valliant arms - Jak na darmówkę świetny FPS

Alien swarm -mile spędzone chwile, ale raczej jak nie masz w co grać.

Half life 2 deatchmatch -fajnie się gra

Track mania nations - świetna wyścigówka z bogatym edytorem map

Half life last coast- nawet fajny epizod

żeby pobrać musisz mieć kartę od ati (steam://hardwarepromo/305 ) albo geforce( steam://hardwarepromo/609 ) i mieć konto steam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla hardkorowych erpegowców, cały gatunek roguelike. Są to freewarowe gry, często robione przez pojedynczego zapaleńca latami (patrz ADOM, od tego zresztą polecam zacząć zabawę). Rzecz polega z grubsza na tym, że naszą postać reprezentuje znaczek, zwykle "@", który przedziera się przez (zwykle przede wszystkim) lochy mordując literki (rozmaity bestiariusz) i zbierając inne znaczki (setki, a może i tysiące przedmiotów) - np. "%" może oznaczać produkt spożywczy (bo zwykle w tych grach trzeba jeść, żeby... nie umrzeć z głodu), "[" element zbroi, a "'" - naszyjnik. Do tego regułą jest, że ilekroć nasza postać ginie, tracimy sejwa i trzeba zaczynać od nowa.

Można tak opisywać akapitami, ale ogólnie to należy to zobaczyć i.. poczuć, ja przy ADOMie spędziłem swego czasu setki godzin, a przeszedłem grę tylko jakieś 5 razy - oczywiście najczęściej się ginie przez pierwsze 15 (z 50) leveli, ale i później nietrudno zaliczyć tzw, YASDa (yet another stupid death). Polecam.

Edit: jakby kogoś to interesowało, to ADOMa można pobrać z www.adom.de. Polecam wersję 1.1.1., albo winbeta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Team fortress 2 <free2play> - dobry fps , 9 klas , dużo przedmiotów (można je wymieniać) i przyjazna dla nowych graczy

battleforge - teraz nie gram , ale jakby co moge powiedzieć że dobra gra

(nie wiem czy gra wogóle istnieje jeszcze) Loco Fruits hunter - gra fajna , przeróbka locoroco , około 10 plansz średnio po 12 plansz (najwięcej map na 1 planszy to 17) gra wymagała internetu , wogóle nie można było na nią trafić (znam ją od kolegi) najwięcej graczy na specjalnej sieci to 3221 , nie wiem czy nadal działa , około 50 osiągnięć , ogólnie super

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecę darmowego przedstawiciela zapomnianego gatunku symulatorów lotniczych - FlightGear. Prawdziwy rarytas dla fanów lotnictwa. Świetnie odwzorowana dynamika lotu, znakomita fizyka i bardzo wysoki realizm. Otoczenie wygląda szkaradnie, ale do wyglądu samolotów nie można się już przyczepić. Maszyn i lotnisk jest niewiele, ale to żaden problem, bo modów do FG jest od groma, dzięki którym gra staje się nie tylko symulatorem samolotów pasażerskich, ale i wojskowych. Warto też wspomnieć o wysokim poziomie trudności. To symulator z krwi i kości, o czym świadczy to, że ja, grający już we FlightGear około 6 miesięcy, nie potrafię wystartować (chociaż przy pomocy tego poradnika http://www.forum.flightgear.pl/viewtopic.php?f=15&t=1702 udało mi się włączyć silnik :) ) A380. Tylko nie bierzcie od razu dużych samolotów, bo odrzut od gry murowany :P. Do ćwiczeń polecam Cessnę 172P. No i wypadałoby poczytać trochę poradników, których w necie pełno.

Gra - http://www.flightgear.pl/

Mody - http://www.flightgear.pl/download.php

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie mogę polecić grę pt. Toribash. Jest to fantastyczna bijatyka w której walczymy manekinami, ale, co ciekawe - nie polega na mashowaniu we wszystkie guziki , tylko przede wszystkim na taktyce. Z postacią możemy powiem zrobić co tylko nam się żywnie podoba, a to dlatego , że możemy ruszać każdym stawem z osobna. Przy czym graj jest dla w miarę inteligentnych osób, dla których w grze komputerowej wbrew pozorom MOŻNA MYŚLEĆ, a nie tylko robić jatkę. Właśnie dlatego ta gra nie podoba się moim kolegom - mówią że za trudno. Ale IMO tak nie jest. Trochę wprawy i gra się naprawdę przyjemnie. Do tego dodać różne sztuki walki (np. aikido polega na wyrzuceniu przeciwnika poza ring ) i masa modów , których nie trzeba ściągać (są od razu z poziomu gry). Do tego system rankingu i pasów o różnych kolorach. Świetna produkcja , a do tego - darmowa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...