Skocz do zawartości

Wentylator do Amacrox Warrior AX450-PNF


Dudzio

Polecane posty

Witajcie,

Potrzebuję wymienić wiatrak w moim zasilaczu, ponieważ to co mam obecnie jest nie tylko głośne (chyba nie ma innej rady, bo podłączony sprzęt wyciska z niego zdaje się max Wattów) ale i strasznie terkocze (jakby o coś ocierał. po 'stuknięciu' komputera przestaje, ale po chwili zaczyna się to samo). Nie pomogło nawet czyszczenie łożyska i przesmarowanie oliwą do maszyn do szycia.

Co w takim razie wsadzić zamiast niego, żeby nie przegrzać zasiłki chodzącej na ok. 75% mocy ?

Nie ukrywam, że chcę polecieć po taniości, bo ostatnio wydałem na PC kupe kasy na nową grafikę i obecnie nie mam pieniędzy na high-endowy sprzęt.

Chciałbym również, żeby wentylator nie był głośniejszy od tego co już mam w obudowie (Pentagram Karakorum ustawiony na połowę maksymalnych obrotów i Gigabyte HD6850 Windforce).

Nie znam się jednak kompletnie na wiatrakach. Po małym rekonesansie znalazłem dla siebie idealnego kandydata:

*SilentiumPC Zephyr 120

Gdzieniegdzie pojawiały się jednak negatywne opinie na temat jego pracy w poziomie. Nie precyzowały jednak, na czym ta jego "ułomność" polega. O co może chodzić? Jest głośniejszy, terkocze, łożysko szybciej się zużywa?

Moje pytanie do ekspertów. Czy Zephyr wystarczy do schłodzenia Amacrox Warrior AX450? Nie bardzo mam z czego dołożyć do Scythe Slip Stream 120mm 1200 rpm (jest dwa razy droższy) który wg. producenta zapewnia o 50% większy przepływ powietrza. Wydaje mi się że dobrze kombinuję, bo często polecanym do zasiłek wentylatorem jest Noiseblocker XL1 który dmucha tak samo jak Zephyr, chociaż kosztuje dwukrotnie więcej.

Co o tym wszystkim myślicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...