Skocz do zawartości

Wiedźmin 2 wymuszenie VSYNC


Dudzio

Polecane posty

Mam problem natury technicznej.

Zna ktoś sposób na wymuszenie synchronizacji pionowej w rozdzielczości 1080i?

W opcjach gry jest oczywiście włączona, w CCC także wymusiłem vsync, odpalony jest także D3DOverrider (chyba że źle go skonfigurowałem? może ktoś mnie poinstruuje?).

Mimo to grając na tv (w 1920x1080i 60HHz) po obrazie skaczą te denerwujące pasy. W 720p jest ok. No ale nie po to kupowałem nową grafikę, żeby grać w niskiej rozdzielczości :P

Jest jeszcze jakiś sposób? Bardziej 'na chama' ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Geniusz!

Z rok już się z tym problemem nie mogłem uporać w różnych grach i przeszkadzało mi to w pełni komfortowej grze na telewizorze. A tutaj prosze, takie proste rozwiązanie :D Ustawiłem 1080i25Hz (mam problem z 50hz, patrz niżej) i vsync dziala :D

Swoją drogą, wie ktoś jak ustawić w najnowszych Catalystach (11.5) rozdzielczość 1080i 50Hz? Kiedy ją zaznaczam, to automatycznie po zastosowaniu zmienia mi się ona na 1080p 50Hz. Swoją drogą jak zaznacze 1080i25Hz na komputerze to TV wyświetla 1080i50Hz, ale jednak komputer wysyła tylko 25Hz bo vsync ogranicza liczbę klatek do 25 właśnie.

Pamiętam, jeszcze w czasach mojej starej karty graficznej, że w dawnych Catalystach miałem możliwość ustawienia i 1080i50Hz i 1080p50Hz bez większego problemu. Po prostu w ustawieniach odświeżania to z przeplotem było pochyloną czcionką napisane, a to bez niego normalną. Teraz niby też tak jest, ale jak wspominałem przy 50Hz ciągle zabiera ten przeplot :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yeahjg.jpg

To z telewizorem może być problem sprzętowym (relacja między komputerem i TV dziczeje). Jak rozumiem nie masz jakiegoś monitora LCD na zbyciu :D, żeby popatrzeć czy ten mankament nadal istnieje w przypadku innego sprzętu. BTW naprawdę potrzebujesz VSYNC?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No możliwe że ta relacja dziczeje, bo 1080p które leci z odtwarzacza blu-ray sony wygląda rewelacyjnie, a kiedy puszcze 1080p z komputera to obraz jest tak rozmazany, że już lepiej wygląda 1080i (i dlatego w takiej rozdziałce chcę grać, ale 25klatek ograniczone vsync to troszke mało :P )

To chyba problemy z 'overscanem'. Nie potrafię ustawić w CCC tego tak, żeby było w 1080p piksel w piksel (a tv nie ma takiej opcji). No i dlatego próbuję grać w 1080i (wydaje mi się, że wygląda to lepiej niż 720p).

A vsync potrzebuję. Po prostu denerwuje mnie ten brak synchronizacji obrazu w pionie :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...