Skocz do zawartości

Crysis (seria)


Polecane posty

Bardziej bo obok genialnej grafiki zaskakuja ciekawym designem czego o demku Crysisa obsolutnie powiedziec nie można.

Ale zwróć uwagę na taki mały problem...Jak zrobić ciekawy design dżunglii oceanu? Ciężka sprawa. Więc tym przypadku mogli co najwyżej pokusić się o wierne odwzorowanie naturalnego krajobrazu...Co zresztą uczynili. Zobaczymy jak z tym designem będzie w pełnej wersji.

Działał na średnich detalach na sprzęcie za 1000zł...Ja już zbieram na nowego kompa.

A nowe karty od ATI i NV juz tuż, tuż...Szczególnie ATI ostro atakuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Wiadomo, że na potencjale takich nowych sprzętów jakiś pikseloz nie będą robić, więc co to za rewolucja? To tylko postęp. Rewolucja będzie jak to wszystko zacznie służyć klientowi, a nie producentowi. Możliwości komponentów będą wykorzystywane do ostatnich możliwości, bo z tego co ja widzę, to gry służą napędzaniu popytu na coraz nowszy hardware.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie, ja też Crysisa ze rewolucje nie uważam, bo chyba jedyną prawdziwą rewolucją w swiecie gier komputerowych ( za mojego życia ) było pokazanie światu magii VooDoo przez 3DFX. Tyle, że ja nie oczekuje od gier i życia rewolucji, oczekuje dobrej zabawy, która bedzie mnie zaskakiwać czymś nowym, cieszyć oko, dawać satysfakcje itd. A demo Crysisa uświadomiło mi, że ta gra to właśnie ma mi do zaoferowania w 100%.

BTW. Przed zagraniem w C. odpalilem sobie demo Jericho. Bylem w szoku, bo wydawało mi się faktycznie [beeep]iste. Pamietam, że wrażenie zrobiła na mnie grafa. Skończylem demo, czekalem na fulla. Nastepnie pogralem w Crysisa, wrażenia znacie. Po czym zagrałem w fulla Jericho...i dramat. Ta gra jest totalnie paskudna. Już nie mówie o marnym gameplay'u, ale to co przed zagraniem w C. moglo się podobać, teraz ma przesrane ;) Wniosek - coś jednak jest w tej dżungli;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tak przeczuwałem, że ludzie patrząc przez pryzmat Crysisa przestaną doceniać inne gry. Choć w dziele Crytechu rozgrywka może być oklepana do bólu, bo możliwe, że trzeba będzie ciągle biegać i rozwalać koreańskie posty, podążać do jakiegoś punktu zaznaczonego na mapie, to przy wykwintnym środowisku graficznym, jednak mogłoby zanudzić (ale jak całość będzie naprawdę wyglądała, jeszcze nie dokońca nie wiadomo). Inne gry o słabszej grafie, ale innowacyjnej rozgrywce mogą być przez aspekt wizualny niedoceniane przez graczy (tym którzy odpalą na przyzwoitych ustawieniach Crysisa).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale gry to nie tylko grafa (taki stary Blitzkrieg mnie najbardziej wciąga w porównaniu z innymi RTSami II-wojennymi). I ta poprzeczka groźnie brzmi, bo by to znaczyło teoretycznie o bardzo częstym upgreadzie sprzętu. Ilu procentom polskich graczy Crysis odpali się na przyzwoitych wymaganiach? Zamiast iść w stronę poprawiana grywalności zacznie się liczyć tylko grafa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zle mnie zrozumiałes. Jeżeli gra będzie miała to coś, to nie odstraszy nas od niej kiepska grafika. Jeżeli twórców nie stać, na Unreal Engine czy silnik Crysisa, a przy tym nie sa w aspekcie grafiki tak wybitni jak projektanci Epic czy Crytek, to zawsze mają okazje wykazać się w innej dziedzinie, ktora sprawi, że w daną grę będzie grało się równie dobrze co w w/w, nie przejmując się słabszą oprawą. Nigdy nie przedkładałem grafiki nad gameplay. Ale fakt, słaby gameplay można nadrobić graf, jednak w drugą stronę też to przecież działa.

A co do polskiego sprzętu. Wybacz, ale argument z nikąd. Gdyby twórcy mieli dostosowywać się do sprzętu ludzi z trzeciego świata komputerowej rozrywki, do dziś miałbyś 800x600 i grafikę rodem z Rivy TNT. To tak, jakby nie mogły powstawac TGV, bo w Polsce nie ma odpowiednich torów. Musimy się z tym pogodzić, ze jest jak jest i nikt nie będzie się na nasze przytrzymanie oglądał. Jasne jest, że przy odrobinie wysiłku przy optymalizacji kodów, gry chodziły by płynnie na gorszym sprzęcie. Ale nie zatrzymasz lobby, bo sam je nakręcasz - tak samo jak ja i każdy, który kiedykolwiek zupgradeował kompa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ?? To chyba dobrze, że poprzeczka została zawieszona wyżej. Bo żeby do niej doskoczyć, trzeba będzie tworzyć lepsze rzeczy. Jeżeli gra będzie dobra, obroni się sama. Mi to pasuje w 100%.

Demko Crysisa nie wskazuje na to ze gra zawiesza jakakolwiek poprzeczke. Pod wzgledem gameplayu poprzeczki zawieszaja takie gry jak Halo3, HL2, Bioshock, CoD4

A pod wzgledem grafiki Crysis to scisla czolowka i nic ponad to.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do polskiego sprzętu. Wybacz, ale argument z nikąd. Gdyby twórcy mieli dostosowywać się do sprzętu ludzi z trzeciego świata komputerowej rozrywki, do dziś miałbyś 800x600 i grafikę rodem z Rivy TNT. To tak, jakby nie mogły powstawac TGV, bo w Polsce nie ma odpowiednich torów. Musimy się z tym pogodzić, ze jest jak jest i nikt nie będzie się na nasze przytrzymanie oglądał. Jasne jest, że przy odrobinie wysiłku przy optymalizacji kodów, gry chodziły by płynnie na gorszym sprzęcie. Ale nie zatrzymasz lobby, bo sam je nakręcasz - tak samo jak ja i każdy, który kiedykolwiek zupgradeował kompa.

Chodziło mi o to, że nie dla większość najnowsze produkcje są dostępne, więc tworzy się taka polaryzacja środowiska graczy i zdecydowana większość nie będzie mogła ocenić takich produkcji i pozostaje im tylko aspekt grywalności.

A co do TGV to w Polsce już inwestują w takie cuda, ale jak to w naszym kraju bywa, podstawa czyli trakcje pozostają pominięte w modernizacji i "nasze TGV" będą zasuwać po około 20 kilosów na godzinę. Ale prestiż będzie. :lol:

Demko Crysisa nie wskazuje na to ze gra zawiesza jakakolwiek poprzeczke. Pod wzgledem gameplayu poprzeczki zawieszaja takie gry jak Halo3, HL2, Bioshock, CoD4

A pod wzgledem grafiki Crysis to scisla czolowka i nic ponad to.

W demko CoDa zagrałem kilka razy a do Crysisa wracać mi się drugi raz jakoś nie chce.

CoD pod względem środowiska jest mocno ograniczony w porównaniu z Crysisem, ale jednak bardziej urozmaicony w rozgrywce od schematu biegania po dżungli od jednego punktu do drugiego i eliminowaniu koreańskich outpostów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Demko Crysisa nie wskazuje na to ze gra zawiesza jakakolwiek poprzeczke. Pod wzgledem gameplayu poprzeczki zawieszaja takie gry jak Halo3, HL2, Bioshock, CoD4

A pod wzgledem grafiki Crysis to scisla czolowka i nic ponad to.

Moim zdaniem z tych ostatnich gier, poprzeczke w dziedzinie gameplay'u do niebotycznego poziomu podniosło demo UT3. Tyle ze to troche inna liga, bo w końcu to MP. A o gameplayu Crysisa nie wypowiadajmy się dopóki nie zagramy w fulla. Grafika rządzi, kwestia niepodważalna. Inne gry chcąc nie chcąc będą do C w tym aspekcie porównywane bo już po demku stał się wyznacznikiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Demko Crysisa nie wskazuje na to ze gra zawiesza jakakolwiek poprzeczke. Pod wzgledem gameplayu poprzeczki zawieszaja takie gry jak Halo3, HL2, Bioshock, CoD4

A pod wzgledem grafiki Crysis to scisla czolowka i nic ponad to.

Moim zdaniem z tych ostatnich gier, poprzeczke w dziedzinie gameplay'u do niebotycznego poziomu podniosło demo UT3. Tyle ze to troche inna liga, bo w końcu to MP. A o gameplayu Crysisa nie wypowiadajmy się dopóki nie zagramy w fulla. Grafika rządzi, kwestia niepodważalna. Inne gry chcąc nie chcąc będą do C w tym aspekcie porównywane bo już po demku stał się wyznacznikiem.

Co do pierwszej czesci zgadzam sie jak najbardziej ale z druga juz nie :P

Chodzi o to ze takich wyzancznikow jak Crysis na dzien dzisiejszy mamy juz kilka.

Natomiast inplus Crysisowi trzeba zaliczyc jedna wazna sprawe. Kilka minut temu przekonalem sie naocznie ze gra podnosi poprzeczke w grach PC w jednym bardzo istotnym aspekcie. Optymalizacja silnika pod DX10! :shock: W jakies mega rozdzaialce, ktorej cyfr nie pamietam :P z ustwieniami na high ( AAx 16 i shadery na maxa ) gra smiga az milo podczas gdy na tym samym sprzecie z DX9c jest pokaz slajdów :D

Komp 1:

Athlon 64x2 4800+

GeForce Gigabyte 8600gt

2GB ddr 800 ( Geil ultra )

win XP + DX9

Komp 2:

To samo ale z win vista + DX10

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Optymalizacja silnika pod DX10! Shocked W jakies mega rozdzaialce, ktorej cyfr nie pamietam Razz z ustwieniami na high ( AAx 16 i shadery na maxa ) gra smiga az milo podczas gdy na tym samym sprzecie z DX9c jest pokaz slajdów

W ten sposób wymusza się popyt na Vistę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj stary komp niedawno przezyl swoj ostatni load (dzieki bogu! tera nareszcie bede mial nowego kompa!) i przez to uzywam laptopa ojca. On ma Viste, i chyba do nowego kompa kupie Ikspeka. Ja podpisuje sie pod tym ze Vista to kiepski system dla graczy. Niedawno kupilem BG1+2, i bylo tak: BG2 dzialal spoko tak samo z instalacja. Ale instalacja BG1 juz nie. Klikalem "Baldur's Gate" i "Instaluj" i nic sie nie dzialo przez 2 godziny. Gdy instalowalem demko C&C3, nic sie nie dzialo, ale jak troche pogralem (okolo 15-20 min) wywalalo mnie do Okien. Gothic 2 sie w pewnym sensie wlaczalo - w "pewnym sensie", bo jak klikalem na ikonke to tak sekunde migalo i sie ekran robi czarny niby sie laduje. Z Ubersoldiera mi wywalalo do Okien. Jedynie z Guild Wars mam malutkie problemy - od czasu do czasu ekran nagle sie robi czarny na 2-5 sekund.

Wniosek: Nie kupujcie Visty za zade skarby! No, chyba ze wyjdzie Wiedzmin 2 i bedzie chodzil tylko na Viscie. Inaczej nie ma sensu.

A jaki to ma zwiazek z Crysisem? A taki ze skoro Crysis dziala bardzo dobrze na XP, i to na C2D, GF8600 i 2GB ramu, jaki jest sens Visty?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sensem Visty jest to, że konsumenci przetestują ją i wyślą uwagi do Microsoftu, który dzięki temu zdziała nowy, ulepszony system.

Zauwaz, ze tak jest ze wszystkimi rzeczami, ktore sa na sprzedaz. Vista? Zgadzam sie z Toba. Badziew jak nic. Posiadam ja bo MUSIALEM (jak kupowalem laptopa do nauki). Teraz tylko obawiam sie co bedzie jak bede kupowal komputer stacjonarny :o Nie chce Visty!!! Nawet ten Crysis bedzie gorzej chodzil mi na Viscie niz XP'eku

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie. Vista to tylko szybki sposob na kase. Rozgrzewaja atmosfere przed premiera, tuz po premierze sprzedaja ile sie da i komu sie da, a jak wyjdzie na jaw ze Vista to badziew to sprzedarz spadnie, wiec od razu zmniejsza produkcje, a nooby i tak pojda kupic Viste "bo nowe jest najlepsze".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się. Prawie Viste zainstalowalem, zeby zobaczyc Crysisa w DX10. Ale pojawiła się znana opcja odblokowania Very High detali na XP, wiec w koncu sie na nowy system nie przesiadlem. I jeżeli ta opcja działa, to ja właściwie nie widze różnic w grze. Na screenach owszem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki RoZy :wink:

a tera ontopic. nie chodzi mi demo na laptopie a kompa nie mam jeszcze wiec moze da ktos jakis filmik z jakies lepszej misji? Ogladnalem se dzisiaj pare na youtube, ale to byly tylko przypadkowe klipy :? no coz, mam nadzieje ze ta gra JEST taka fajna jak sie mowi. z taka zaje...fajna grafa na ikspeku? kick ass!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jakąś godzinkę czy dwie temu miałem to szczęście że byłem w MM i chłopaki rozpakowały paczkę z Crisisem - hehe udało mi się potrzymać. Kupić bym jak na razie kupił bo najpierw upgrade kompa :) Samo opakowanie robi jednak wrażenie - rozmiar standardowy ale wygląda i waży jakby było z metalu (a może i jest :scratch: )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest dobrze.

jest do [beeep].

wychodzi na to ze grafika to nie wszystko :(

gra jest potworrrrnie zabugowana i aż mózg staje w niektórych momentach jak to sie mogło stać ..

i zeby nie było - gram w oryginał, wersja polska..

nawiasem mówiąc trochę drażnią te gwiazdki w przekleństwach :///

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...