Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

CormaC

Crysis (seria)

Polecane posty

To była akcja propagandowa zatwardziałych konsolowców, mająca nas przekonać, że za sprzęt, na którym będziemy mogli komfortowo pograć w Crysisa na high, będzie kosztował tyle ile 5 peestrójek.

HA HA HA !!! :D Moją konfigurację macie w podpisie, kosztowała ona, uwaga, niecałe 1500 zł (tylko dysk twardy i napęd optyczny już miałem wcześniej), nic nie podkręcałem, wszystko chodzi na fabrycznych ustawieniach. I co ? Ze wszystkim ustawionym na high grać się za bardzo nie da (tak na oko koło 12 FPS), ze wszystkim na high i shaderami na medium można już grać całkiem przyzwoicie (z 20 FPS) natomiast wszystko high i shadery na low to już pełna płynność obrazu. A trzeba przyznać, że nawet wtedy gra wygląda świetnie. :)

Wrażenia po demie są bardzo pozytywne - ścinanie drzew wygląda fantastycznie (ale wiedziałem już, że będzie taka możliwość) natomiast totalnie zaskoczyła mnie możliwość podnoszenia i rzucania wszystkimi beczkami, skrzyniami itd. Słyszałem o takiej możliwości, jednak sądziłem że po prostu co jakiś czas znajdzie się jakaś beczka, którą będzie można podnieść, a tu proszę - widzisz patyczek na plaży - podnosisz patyczek, wbijasz go wrogiemu Koreańczykowi w oko, rzucasz do wody. Tak, możliwe jest to z dosłownie KAŻDYM patykiem jaki widzimy na plaży. Rewelacja. Wrogowie są bardzo inteligentni, używają różnych taktyk, osłaniają się itp. Fajna możliwość strzelenia w opony jadącemu jeepowi, ogólnie - da się w Crysisie zrobić chyba wszystko to, co wpadnie ci do głowy i jest fizycznie możliwe do wykonania (mam tu na myśli to, że np. z wyrywania wielkich skał z ziemi nici). Gra wygląda ślicznie, jedyne co mi się nie spodobało to trochę ubogi świat pod wodą, ale to jest czepialstwo. Gra ma bardzo fajny klimat, podobny do tego w Far Cry'u. Podsumowując - jeżeli FarCry ci się podobał, na Crysisie na pewno się nie zawiedziesz. Powiem więcej, Crysis zachwyci każdego miłośnika strzelanek, a osoby, które tego gatunku nie lubią, mogą się za sprawą Crysisa do niego wreszcie przekonać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwieksza sciema panowie to Crytek chwalacy sie ze gry nie pociagnelyby konsole nowej generacji :roll:

Teraz co prawda juz zmienili zdanie i zakladaja ze konwersja jest mozliwa. To chyba tylko po to zeby sie nie osmieszac bo Crysisa next geny spokojnie pociagna i widac to golym okiem.

Co prawda raczej w 720p i z AA maxymalnie x4 ale reszta spokojnie moze wygladac jak przy maksymalnych ustwieniach pecetowych. Do tego moznaby dozucic pozadny HDR bo w pecetowym demku go brakuje.

Pytanie tylko czy nam taka konwersja jest potrzebna. Demko nie zaskakuje niczym po za malymi wymaganiami. Gameplay to zwykly FC- nic nowego. Zwykly FPS z dosc jak dla mnie przecietnym Gameplayem. Przecietnym, nie wnoszacym nic nowego do gatunku i nie umywajacym sie do tego co zaoferowaly ostatnio 4 genialne FPSy: The Darkness, Bioschock, Halo3, Orange Box a w koncu nadchodzi CoD4 juz za kilka dni. Mimo wszystko mam nadzieje ze konwersja Crysisa jednak bedzie i bede mogl zagrac na konsoli delektujac sie stalym frameratem i przepiekna grafa na konosli za 1500 zeta ( zakladajac ze pelniak zaoferuje cos innego niz sztampowe demko)

Przydaloby sie np na wiosenna lub wakacyjna posuche w przyszlym roku gdzie z braku jakis prawdziwych konkretow mozna by w takiego Crysisa popykac.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne demo ale przekombinowane.

czasem nie wiadomo z czego skorzystać, te ulepszenia, duperele, strach pomyśleć skąd bohater wyciąga tłumiki i kolimatory na każdą z giwer.

poza tym te ksywki? Prophet, Nomad, Raptor Team..błagam!!

Koreańczycy krzyczący bluzgi po angielsku?hmm

graficznie - na ekranie nie widziałem tego co pokazywano w filmikach, ale jakością grafiki byłem zaskoczony, tak samo jak czasem ładowania, saveowania (podoba mi się jak przy quicksave nie ma dodatkowego ekranu, który wytrąca z rytmu (jedna z niewielu rzeczy, które mi się w Bioshocku nie podobały)). Dodam, że wybrałem ustawienia automatyczne i ustawiło mi rozdziałkę 1024x768 i wszystko na medium (nie chciało mi się knuć co poprzestawiać i z czym kombinować). Woda wygląda przekozacko.

Nie wiem czy crysis będzie przełomem. Kiedyś zarzekałem się że na pewno go nie kupię, teraz twierdzę że może sobie na niego pozwolę jak stanieje, bo gra mimo nagłaśniania od kilku lat jakoś mnie nie powaliła.

Na pewno jednak nowe dzieło crytek będzie miało niesamowitą konkurencję - CoD4, Assassins Creed (poszedł w golda niedawno, tylko nie wiem czy na pc czy na następców Pegasusa)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koreańczycy krzyczący bluzgi po angielsku?hmm

NO bo oni jak polacy-szykuja się do pracy za granica :wink:

Na pewno jednak nowe dzieło crytek będzie miało niesamowitą konkurencję - CoD4, Assassins Creed (poszedł w golda niedawno, tylko nie wiem czy na pc czy na następców Pegasusa)

Bedzie miało...oj bedzie :)

Moją konfigurację macie w podpisie, kosztowała ona, uwaga, niecałe 1500 zł (tylko dysk twardy i napęd optyczny już miałem wcześniej)

Cóż sprzet który 2 lata temu był "Wybitny" Właśnie teraz tyle kosztuję (nawet mniej na upartego).

A Twórcy Crisisa mówili ze ra bedzie chodzi c na dwuletnich kompach.

Ja za swoj komputer łacznie dalem troche pnad 1500 zlotych.

Jak bedzie chodzic Crisis?? NIe wiem ale z relacji forumowiczow bedzie chodzic na srednich

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta, masz racje. Czytalem recenzje Crysisa w ktorej bylo napisane jaka to Vista nie bedzie, ze Crysis bedzie chodzic tylko na Viscie i takie przesmradzanko w strone XP, bysmy wydali kolejne kilkaset zlotych na Viste

Swoja droga to patche wydawane do XP potrwaja do 2012 roku, a do Visty potrwaja do 2009...

I jak tu nie kupic Visty by miec "lepsza" grafike :?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka Crysisofani.

Czy ta wypasiona gierka Crysis pojedzie na takim sprzęcie:

AMD 3400+

1,5GB RAM DDR II

Geforce 6100 ;(

??????????????????

Takie pytania do tematu "czy Pójdą" w dziale gry.

Ale raczej nie...Karta graficzna słaba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do borxxx to koleś odstawia gatki w takim stylu, że żal d*pę ściska. Jakby to Crysis był tylko wyłącznie na konsolowe katarynki to byśmy mieli tutaj na forum przejaw orgazmów tekstowych z jego strony.

amen bracie amen

a tak mamy wkur... borxxx'a i crysisa exlusive for pc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do borxxx to koleś odstawia gatki w takim stylu, że żal d*pę ściska. Jakby to Crysis był tylko wyłącznie na konsolowe katarynki to byśmy mieli tutaj na forum przejaw orgazmów tekstowych z jego strony.

amen bracie amen

a tak mamy wkur... borxxx'a i crysisa exlusive for pc

Hahaha moja reputacja rosnie. Rozbawiacie mnie panowie swoimi opiniami ale coz, widac nie kazdemu dane jest latwo przyswoic sztuke czytania miedzy wierszami :roll:

A zebyscie tu na forum mieli z mojej strony tekstowe orgazmy to demko Crysisa musialoby byc czyms wiecej niz Far Cryem ( z domieszka Far Cry: Instintc) w nowoczesnej oprawie 8)

BTW: Skad pomysl ze jestem wkur...??? :shock:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Martin - ja bym nie liczył na to demko w CDA. Ono ma prawie 2 GB co stanowi 1/4 płyty na jedno demo. Lepiej już zacznij ściągać :)

@ToX - ech, ślepota ze mnie.....

@ToX/poprzedni post - kupowanie GF 8600/8500 jest bez sensu... za chwilę ceny 8800 polecą w dół (na Allegro nową 8800 GTS 320 MB można dostać na osiem stów :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahaha moja reputacja rosnie. Rozbawiacie mnie panowie swoimi opiniami ale coz, widac nie kazdemu dane jest latwo przyswoic sztuke czytania miedzy wierszami Rolling Eyes

A zebyscie tu na forum mieli z mojej strony tekstowe orgazmy to demko Crysisa musialoby byc czyms wiecej niz Far Cryem ( z domieszka Far Cry: Instintc) w nowoczesnej oprawie Cool

BTW: Skad pomysl ze jestem wkur...??? Shocked

Nam oczu mydlić nie będziesz. Takie teksty są na forach np. ze strony PS trójkowców, jak np. nie mają gry która jest na Billowej konsoletce to też zaczynają wybrzydzać i udawać, że nie są zawiedzeni.

Wystarczy że byłaby teoretycznie inwersja tej sytuacji z Crisisem na korzyść kloców, a borxxx by nam wesoło tutaj pobekiwał. Na tej gierce to by ta "kąsola" ogrzała z pół bloku. Ekonomicznie by było. Bo ponoć ceny wszelakiej energii idą w górę.

ja bym nie liczył na to demko w CDA. Ono ma prawie 2 GB co stanowi 1/4 płyty na jedno demo. Lepiej już zacznij ściągać

A ile to jest minut rozgrywki? I czy ciekawy etap?

na Allegro nową 8800 GTS 320 MB można dostać na osiem stów

Jestem zadowolony ze swojej aktualnej karciochy, a tu nasuwa się jakaś dobra inwestycja w przyszłości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile to jest minut rozgrywki? I czy ciekawy etap?

etap dość ciekawy i dość długi jak na demo.zaczyna się skokiem ze spadochronem i tutorialem. potem już tylko koszenie koreańczyków i kilka zadań - rozwal to, wysadź tamto, ukradnij dane, dołącz do drużyny. możliwości całkiem sporo - można zaatakować z wody, wynurzając się cichcem z odmętów, albo wjechać na pełnej parze jeepem waląc z kaemu aż do przegrzania lufy.

broni też całkiem sporo - podstawowy karabin, potem kałach, pistolet, albo nawet dwa. i supermoce.

całość za pierwszym razem (a grałem tylko raz) starcza na jakieś conajmniej 30 minut zabawy, pod warunkiem że prze się do przodu i nie zabawia na przykład ścinaniem drzew na różnych wysokościach, czy mordowanie krabów!! łażących po plaży, czy strzelaniem do ptactwa. po zsumowaniu gry+bezproduktywnie spędzonego czasu na sprawdzaniu "czy da się to rozwalić" wychodzi ponad 45 minut.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahaha moja reputacja rosnie. Rozbawiacie mnie panowie swoimi opiniami ale coz, widac nie kazdemu dane jest latwo przyswoic sztuke czytania miedzy wierszami Rolling Eyes

A zebyscie tu na forum mieli z mojej strony tekstowe orgazmy to demko Crysisa musialoby byc czyms wiecej niz Far Cryem ( z domieszka Far Cry: Instintc) w nowoczesnej oprawie Cool

BTW: Skad pomysl ze jestem wkur...??? Shocked

Nam oczu mydlić nie będziesz. Takie teksty są na forach np. ze strony PS trójkowców, jak np. nie mają gry która jest na Billowej konsoletce to też zaczynają wybrzydzać i udawać, że nie są zawiedzeni.

Z tego co pamiętam to fani PC jak szaleni wymyslali argumenty jakie to CoD 3 jest słabe i cieńkie bo nie było go na PC. Widzisz drogi PCfanie tym się różnią polscy konsolowcy od Was - my gramy na wszystkim. Nie chciało mi się odpisywać na Twoje bzudrne argumenty w co nie gram na PC (tak, gram w Total War, Blitzkireg, Combar Mission itd na PC - zajefajne gry), śmiać mi się chciało jak próbowałeś bez argumentów cokolwiek zdziałać...

Faktem jest, że FPP na PC się skończyły - prym wiodą od dawna w nich konsole. I popatrz jakoś Far Cry na konsoli nie odniósł jakiegoś megasukcesu, ani nie spowodował przyrostu dumy u ludu. Jaki Crysis jest okaże się wraz z premierą - ale póki co wypada, że przehypowany. Czego dowodzi właśnie choćby nagłe nabranie pokory przez ekipę go robiącego w kwestii konwersji. Zresztą IMHO jeżeli nie dopracują muli-playera to nie ma bata i o grze szybko się zapomni. Teraz tylko najbardziej genialne FPPy

(np. Bioshock, czy Metroid Prime) mają racje bytu bez dobrego multi. A na genialne póki co nie zapowiada się ani single ani multi w Crysis. Cóż szczerze poczekam na recenzję gametrailers - jeżeli gra okaże się świetna, odszczekam co złego mówiłem. Pozdro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to fani PC jak szaleni wymyslali argumenty jakie to CoD 3 jest słabe i cieńkie bo nie było go na PC

Dziwna ta cała polityka wydawnicza. Powinni też zrobić na piece, no bo by tak diametralnie zwiększyli ilość potencjalnych klientów.

Widzisz drogi PCfanie tym się różnią polscy konsolowcy od Was - my gramy na wszystkim

Wszyscy jesteście tacy sami uniwersalni? Chodziłeś po milionach mieszkań i domów i prowadziłeś statystykę? I wyszło, że w wspaniałej Polsce wszystkich stać na kilka pudeł plus blachę?

Faktem jest, że FPP na PC się skończyły - prym wiodą od dawna w nich konsole

Ja tam upodobałem sobie najbardziej strategie, a FPSy to dla mnie tak jak rodzynki w cieście. Czasem se przeplatam sesje RTSowe np.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to fani PC jak szaleni wymyslali argumenty jakie to CoD 3 jest słabe i cieńkie bo nie było go na PC

Dziwna ta cała polityka wydawnicza. Powinni też zrobić na piece, no bo by tak diametralnie zwiększyli ilość potencjalnych klientów.

Widzisz drogi PCfanie tym się różnią polscy konsolowcy od Was - my gramy na wszystkim

Wszyscy jesteście tacy sami uniwersalni? Chodziłeś po milionach mieszkań i domów i prowadziłeś statystykę? I wyszło, że w wspaniałej Polsce wszystkich stać na kilka pudeł plus blachę?

Faktem jest, że FPP na PC się skończyły - prym wiodą od dawna w nich konsole

Ja tam upodobałem sobie najbardziej strategie, a FPSy to dla mnie tak jak rodzynki w cieście. Czasem se przeplatam sesje RTSowe np.

Inaczej - nie znam człowieka z konsolą, który nie miałby też PC. Ale faktem jest, że i mnie zdziwił brak CoD3 na PC - tylko naprawdę żałosne (nie mówię, że Twoje, czy kogoś z forum) były gadki o tym jaka to cieńka i zła pozycja bo nie było jej na PC. Crysis...hmmm miała być rewolucja, czy będzie chociaż rewelacja? Pożyjemy, zobaczymy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

martin,----> koleś zbastuj troche z docinkami pod moim adresem i anty konsolowymi zaczepkami :? I przestan wciskac mi co to ja niby "naprawde" mam na mysli. Przeginasz pałe :?

Inaczej na Crysisa spojrzy pecetowiec a inaczej konsolowiec. Dla pecetowca Crysis to rozwiniecie Far Cryowego gameplayu oraz poprostu swietny FPS

Dla konsolowca Crysis to powielone patenty z:

Far Cry: Instintc, Far Cry Instincts Evolution, Far Cry Instincts Predator,

Wierzcie mi ze po przejsciu podstawki, Evolution i Predatora ( przy ktorym trzeba bylo przechodzic jeszcze raz podstawke!) mozna juz tymi klimatami żygać 8)

Ale wiadomo nie ma co przesadzac bo demko Crysisa to tylko 20 minut gameplayu w tropikalnych plenerach ktore przeciez nie sa jedyna miejscowka. No i koncowka demka ktora zdecydownaie moze nastroic pozytywnie.

BTW: Smieszny bug w demku o ktorym nikt nie wspomina. Dlaczego mozna wskoczyc Koreanczykom na motorówke a oni nas nie widza? Stoimy sobie " na glowie" kolesia ktory prowadzi motorowke ale on ma nas w d*pie. Tak jak i reszta zalogi :roll: Mam nadzieje ze to nie zostanie w pelnej wersji?

Np i te poziomy trudnosci :shock: Tutaj naprawde trzeba sie starac zeby zginac. Trzeba to zoptymalizowac bo gra jest za banalna. To juz Bioschock jest trudniejszy :lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oceniam to demo jako rozwiniecie Far Cry'a...Mniej więcej taki FC 1.5. Nie jest to oczywiście zły wynik ponieważ FC był wielkim hitem ale o rewolucji jaką miał być Crysis raczej trzeba będzie zapomnieć. Oczywiście klima z FC jest grafa super też jest...Ale pozatym żadnej rewolucji nie uświadczyłem co najwyżej można mówić o bardzo dobrej grze. Oczywiście to tylko demo, które nie ukazuje pełni możliwości całej gry...Dlatego na ostateczny werdykt poczekam do premiery. Do tego jeszcze ta historia z tym całym DX10...Którego można odpalić na DX9c przy odrobinie inwencji twórczej. Co świadczy dobitnie, że DX10 i Vista to nie potrzeba ściema wymyślona przez M$. Jakby jeszcze tego było mało to chłopaki z Nvision.pl znacznie przyspieszyli demko. Dziwne zabiegi twórców? Niestety Crysis będzie miał ciężkie życie w obliczu takich gierek jak UT3, CoD4, GoW, Bioschock, Timeshift czy OrangeB. To wyjątkowo ciężki okres. Mimo wszystko życzę temu tytułowi jak najlepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...