Skocz do zawartości

Crysis (seria)


Polecane posty

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

_Tak, niemal pewne jest to, że gra zasłuży na "tytuł roku", ale jest to pewne, jeśli wyjdzie w najbliższej przyszłości. Bowiem nim dłużej będziemy oczekiwać, tym więcej będziemy wymagać. Do tej pory na filmikach widzimy mnóstwo przełomów, jakie Crysis wprowadza w wirtualny świat... i to za pomocą tylko jednej gry, jednej ekipy, niemal bez doświadczenia - bo czym jest wydanie FarCry'a?

_Do pytań: „kiedy?" i "jakiego komputera potrzeba?" dołączył bym jeszcze jedno: "na ilu płytach DVD będzie się mieścić i ile gigabajtów będzie trzeba na zainstalowanie jej?". Bowiem nigdzie o tym nie wspomniano, a jak wiadomo: jedno ciągnie drugie

_Swoją drogą mam cichą nadzieję, że Crytec stanie się firmą taką, jak Blizzard, a więc wydającą gry rzadko, jednak gdy ich produkt zostanie ukończony, wstrząśnie całą wirtualną rzeczywistością.

_LogOut

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rob3rt fiolet Ci na leb wskoczył chyba :shock: :shock:

_Fiolet stał się moim ulubionym kolorem (przebił złoty i zielony).

mnóstwo przełomów? ocb? jak jest ich mnóstwo to wypisz mi tak z 5, i idę niewierny klękać na grochu...

_wystarczy wypisać wszystko co związane z fizyką - każdy z nowych technicznych rozwiązań jest przełomem w grach komputerowych... Nie mieliśmy ich do tej pory, wystarczy wspomnieć o tym co zastosowano w grze - a więc:

- chmury zbudowane "z cząsteczek"

- innowacyjny system używania broni

- niemal nieograniczona integracja z otoczeniem

- otaczająca nas fizyka

- realistyczne światło

... to wszystko jest w grach nowością (mam tylko niepewność co do broni... Wydaje mi się, że gdzieś to było)...

_LogOut

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie ta fizyka to ewolucja tego co było w half life 2, żaden tam uber przeskok,a graficznie to już gears of war się rozwinął we własciwie każdej kwesti.

Crysis to rzemieślnicza robota bardziej niż wirtuozów.. błeeee nie widzę przełomów (tak tak, wiem, nie widze bo nie chce XD XD ide już od was XD )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stefan dzięki za nowy filmik. Po jego obejrzeniu rozwiewają się moje wątpliwości co do tego, że gra będzie wspaniała. Świetny NanoSuit i jego możliwości podniesienia parametrów naszego ciała zostały tu dobrze pokazane, a skoki wykonujemy niczym te potworki z Far Cry. No i kwestia dynamiki, której wątek został niedawno poruszony, po filmiku stwierdzam, że będzie i trochę dynamicznie (max speed przy pomocy NanoSuita), i trochę taktyki z przekonstruowaniem broni na snajperkę, by przetrzebić troszkę najniebezbieczniejsze miejsce i dopiero wbić się do osłabionego obozu. Jedyne co mnie zaniepokoiło to Al wrogów. Wyglądało dość kiepsko, ale do premiery zostało kilka miesięcy więc myślę, że je poprawią.

Pzdr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdźcie nowy gameplay na gametrailers - gra przycina i przed postacią zmieniają sie detale drzew a trawa już tak ładnie nie wygląda jak kiedyś - kanciata z pikselami, gałęzie nie wyginają się jak na pierwszym filmiku (tzn niektóre się wyginają a niektóre nie :/ )

gra skacze mimo tego a pewnie działa na poteznej karcie....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...oprócz tego sztuczna inteligencja zasysa (a właściwie jej brak), bohater ciosem z kolby posyła ciężarówkę na kilkanaście metrów dalej (chyba, że bohater nie jest człowiekiem, nie wiem...)no i jeszcze koleś który grał, wjechał samochodem prosto w krzaki i drzewa i...nic. Drzewo nawet się nie ugięło, a krzak przeniknął przez jeepa...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komp - owszem jest wymagany. Ale Os już nie.

Bo niby po co to komu? Już widzę ile ludzi będzie miało na tyle silne kompy by uradzić tą grę z włączonymi efektami DX 10. :/

A po za tym - szczerze wątpię by różnica między Crysisem w 9.0c a 10 była aż tak wielka...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na gry-online.pl napiano:

Kilkakrotnie informowaliśmy was już o tym, że wyczekiwana przez wielu gra Crysis nie zostanie wydana na konsole nowej generacji, a jedynie na PC. Wygląda jednak na to, że posiadacze X360 nie powinni jeszcze tracić nadziei.

W ostatnim wydaniu podcasta serwisu 1UP pojawiła się informacja, że wersja Crysis przeznaczona na konsolę Microsoftu jednak się ukaże. Prawdopodobnie nie będzie to bezpośredni port wydania pecetowego, lecz – podobnie jak miało to miejsce w przypadku poprzedniej gry studia Crytek, Far Cry – produkcja jedynie bazowana na pierwowzorze.

Crysis na X360 będzie przypuszczalnie powielał pewne elementy fabuły wersji na PC, główne różnice natomiast pojawią się w przedstawieniu samej rozgrywki (fizyka, otoczenie itd.), które bazować ma na dostępnej na konsoli technologii DirectX 9 (przypominamy, że komputerowy Crysis wykorzystywać będzie DirectX 10).

Crytek oczywiście nie potwierdził jeszcze powyższych informacji. Jeżeli pojawią się jakieś oficjalne wiadomości na ten temat, nie omieszkamy was o tym powiadomić.

Czyli jak zawsze są to tylko pogłoski. Nie ma się co nastawiać na kupno Iksa po to żeby Crysis nam szedł i się nie ciął. Nikt tego nie potwierdził więc MYTH BUSTED :P

pam-parampam a teraz wszyscy razem siusiaki w górę! kto nie ma bierze kolegi po prawej

A tego z lewej można? xD :P

sprawdźcie nowy gameplay na gametrailers - gra przycina i przed postacią zmieniają sie detale drzew a trawa już tak ładnie nie wygląda jak kiedyś - kanciata z pikselami, gałęzie nie wyginają się jak na pierwszym filmiku (tzn niektóre się wyginają a niektóre nie

Nie wszystko będzie się ciągle wyginać. A co do tej trawy przenikającej przez ciężarówkę, to przed chwilą obejrzałem kilka trailerów i nigdy nic takiego się nie zdarzało. Czyli prosty wniosek minimalne detale i źle dobrany sprzęt (tja nadzieja matką głupich...)

oprócz tego sztuczna inteligencja zasysa (a właściwie jej brak), bohater ciosem z kolby posyła ciężarówkę na kilkanaście metrów dalej (chyba, że bohater nie jest człowiekiem, nie wiem...)

Zapraszam na stronę www.google.pl i magiczne słowo Nanosuit wpisane w odpowiednią rubrykę powinno rozwiać wszelkie wątpliwości... Co do Al to Ciebie zassało a mnie wgniotło w fotel. Przeciwnik zareagował dopiero po strzeleniu w niego, po czym sam z 2 metrów nie mógł oddać celnego strzału...no naszczęście do premiery jeszcze kilka ładnych i wietrznych miesięcy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grek posłuchaj. Film, który ty widziałeś to demonstracja kombinezonu gracza.

Otóż gracz bedzie posiadał kombinezon o unikatowych cechach jakoże gra będzie się toczyć w przyszłości i to całkiem dalekiej(jeśli się nie myle to 2029 rok) twórcy gry stworzyli i oddali do dyspozycji gracza ów kombinezon, aby łatwiej mu było walczyć z kilkunastometrowymi kosmitami. Otóż ów kombinezon będzie miał kilka możliwości i w zalezności od sytuacji w jakiej się znajdujesz będziesz mógł nacisnąć odpowiedni przycisk i zmienić na określony czas swoje możliwości. Żeby nie było to takie proste to boskie cechy będą trwać bodajże przez 2-3 minuty poczym moc kombinezonu się wyczerpie, a potem, aby znów móc korzystać z danych nadwłaściwości kombinezon musi się długo ładować. Ot choćby taki przykład:

-masz naładowany kombinezon i widzisz grupkę wrogów jednakże nie masz broni wtedy uaktywniasz kombinezon np. na cechę szybkość i w kilka sekund przebiegasz kilkaset metrów

- musisz czymś odciągnąć uwagę wrogów ,a masz dajmy na to przy sobie tylko beczkę więc aktywujesz kombinezon i dajesz ceche siłę poczym miotasz beczką o kilkanascie metrów.

zapewniam Ciebie ,iż jeśli myślałeś ,że jest to niedopatrzenie twórców gry to byłeś w wielkim błędzie. Zapoznaj się z grą lepiej dopiero potem mów.

A poruszając sprawę drzewa, samochód który ma dajmy na to 5 ton masy i jedzie z średnią ,a nawet dużą szybkością podczas uderzenia w drzewo nie łamię go ani też nie przewraca!! Wyobraż sobie jakiej trzeba by siły rzeby wyrwać z korzeniami drzewo o masie 20 ton i głębokości zakopania 15 metrów!!!! Jeśli chodzi o ten aspekt to według mnie jest to ścisłe oddanie podstawowych praw fizyki. Jeśli myślałeś ,że jadąc dwu tonowym Hummerem nawet przy maksymalnej predkości gdy uderzysz w drzewo to złamiesz je to odpowiadam Tobie jasno nie ma takiej możliwości, bowiem gdyby drzewo się złamało, albo gdybyś wyrwał je z korzeniami to by był dopiero rażący brak fizyki w grze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A poruszając sprawę drzewa, samochód który ma dajmy na to 5 ton masy i jedzie z średnią ,a nawet dużą szybkością podczas uderzenia w drzewo nie łamię go ani też nie przewraca!!

Właściwie to dobrze mówisz, gdyby nie to, że Grekowi i arasowi chodziło o to, że nawet gałęzie się nie poruszyły a powinny. Swoją drogą...

gra skacze mimo tego a pewnie działa na poteznej karcie....

...nie wiem jak u innych, ale mi nic nie skacze, wszystko chodzi płynnie i podejrzewam na niskich detalach bo na innych filmikach jest ładniej niż na tym.

[EDIT]

Niedawno informowaliśmy Was, że redaktorzy serwisu 1UP umieścili w swoim podcascie wiadomość dotyczącą konwersji gry Crysis na konsolę Xbox 360. Rewelacje te okazały się jednak nie prawdą, i świadczą jedynie o tym że wiele osób zdesperowanych jest by zagrać w Crysis nie tylko na komputerach PC, lecz również na konsoli.

Przedstawiciele firmy Electronic Arts - światowego wydawcy gry, powiedzieli, że być może w przyszłości powstanie program nawiązujący do Crysis i działający na Xbox 360, póki co Crytek pracuje jedynie nad edycją komputerową i szybko nie przeskoczy na inną platformę!

Do oficjalnej premiery Crysis pozostało jeszcze sporo czasu, należy się więc spodziewać do tej pory jeszcze wielu plotek. My oczywiście postaramy się je wszystkie przedstawić, i następnie te nie korzystne zdementować!

A więc znowu wszelkie pogłoski zostały zdementowane i póki co cieszymy się exclusivem :lol2:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crysisa na 100 % nie będzie na X360. Potwierdzili to twórcy gry. Zostali źle zrozumiani przez dziennikarzy, gdy tłumaczyli, że gra na xboxa musiałaby mieć słabszą grafikę i zmieniony sposób rozgrywki, z powodu niedostatków mocy x'a. Chodziło im o to, ze dlatego nie wydadzą Crysisa na Xboxa, a nie, że będą go odpowiednio przycinać. Być może odpowiednia konwersja na xboxa pojawi się sporo po premierze pc-towej, tak, jak było to w przypadku pierwszego Far Cry'a. Z jednej strony można się cieszyć, ale z drugiej... jeśli x360 brakuje mocy do pociągnięcia tej gry, to zastanawiam się o jakim piecu należy myśleć, żeby gra chodziła w pełnych detalach (ale Far Cry chodził nawet na przedpotopowym sprzętach i nadal miał niezłą grafikę. Wierzę w umiejętności programistów z CryTek :D)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to racja powiem wam szczerze ,że Cyrtek ujawnił ostatnio jaka będzie maksymalna rożdzielczość w grze. Panie i panowie ma być to .... 2048 na 1960!!!! Wiadomu już ,że będzie 32 FSAA!!! oraz różne bajery. Według mnie rzeby grać na full opcjach fizyki, grafy i muzy trzeba będzie mieć coś takiego

NForce 680i

8800 GTX QuadSLi

Asus Physik Card

4 GB RAmu DDr2 1066 MHZ Consair

Windows Vista

Creative X Fi Elkite Pro

i jakiś intel z seri 6700 z 4 rdzeniami

cena takiego zestawo to wstępnie dodając obudowe chłodzenie i zasilacz okolo 25 tyś zł!!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no bez przesady... Konfiguracja podana w CDA miała chyba tylko mniej RAMu i nie był wliczony zasilacz i obudowa. A kosztował 9 tyś.. I można sobie wsadzić Asusa fizyki.. Twórcy od E3 mówią że nie będzie potrzebna do gry..

No i przecież Crytek przesunął premiere bo ponoć chcą optymalizowac silnik. Ja byłbym chyba najszczęśliwszym człowiekiem gdyby wymagania jakie podali były prawdziwe..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renzeck Quad SLI oznacza 4 karty graficzne a nie jedna! ponadto pamięci Consair są taktowane 1066 mhz a nie 533 i są bardzo drogie a ponasdto procesor który podałem jest 4 rdzeniowy a nie 2 rdzeniowy wiec tak i saik rzeby odpalić Crysis na full detalach w 2048 na 1960 w full detalach full fizyce i full muzyce w 25-30 klatkach na sekunde trzeba mieć taki sprzęt a taki sprzet kosztuje powyżej 20 tys złotych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee.. Czytałeś ten artykuł? On sie nazywał: "Komputer marzeń" czy jakoś podobnie.. I tam był procek 4 rdzeniowy... Tylko pamięci był gorsze bo chyba 800 MHz...

I po co Ci aż 4 karty graficzne? Nie sądze żeby Crysis miał aż takie wymagania.. No i chyba że chce odpalic go w 2048 na 1960 i wliczyłeś jakiś monitor wypasisty...

Mnie pozostaje wierzyć w cuda. I wierzyć twórcom gry że wymagania będą takie jakie podano..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FanBracy - Ooo fu#^$, człowieku, ten komp spokojnie by Ci starczył do odpalenia kilku silno żrących moc obliczeniową kompa i jeszcze Crysisa na dokładkę. Swoją drogą po co 4 karty graficzne? Poza tym, ta dźwiękówka, co ją podałeś to ponoć ma moc jak, Pentium 4 3.6 GHz (czyli prawie jak C2D) i jeszcze przyśpiesza działanie gier. No i 25 tysięcy to byś wydał na ten monitor yiamy, którty by udźwignął tą roździałkę. A Crysis na HIGH wg mnie ruszy na sprzęcie za około 4, 5 tysięcy i to ze wszystkimi bajerami.

Ja jestem ogolnie tą gra oszolomiony. Teraz ulepszam se kompa zeby mi weszla... Hmm potem bedzie tylko kwestia kupna....

Które i tak tanie nie będzie, zważywszy na realia EA

Za wszystkie błędy przepraszam, ale jakiś zaspany dzisiaj jestem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to samo dotyczy się konsol... konsole także zaliczyły kilka niezłych crapów... i to każdej firmy...

o wymagania nie patrze bo mój komp spełnia minimalne żeby działało na przynajmniej 30 fps... raczej się martwie że będzie ciężko autorom zrobić arcydzieło chociaż z farcryem im się udało...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh obejrzałem kolejny filmik... I spadłem z krzesła.. Poleżałem, poleżałem wstałem i złapałem doła.. Z dwóch powodów.

1. Właściwie nie wiadomo kiedy gra wyjdzie. Gdzieś czytałem że ponoć w maju, ale w tej branży..

2. Pomyślałem o wymaganiach. I wszystko jasne....

A tu jest ten filmik

:arrow: http://www.gametrailers.com/umwatcher.php?id=37495

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...