Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

CormaC

Crysis (seria)

Polecane posty

Na początku chciałbym przeprosić, jeżeli te obrazki były już pokazywane: http://news.spong.com/article/10976/crysis...tself%3F?cb=243

Jak pierwszy raz to zobaczyłem to nie mogłem uwierzyć i myślałem, że to zwyczajny retusz jakichś zdjęć, ale z drugiej strony Crytek nie pozwoliłby sobie na taki numer. Co o tym sądzicie??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przeciwieństwie do większości przedmówców nie mam zbyt wysokich oczekiwań. Na razie twórcy chwalą się przede wszystkim grafiką, wspominając też o niezbyt wysokich lotów historyjce. Jeśli wyjdzie z tego naprawdę dobra i grywalna gra -będę pozytywnie zaskoczony.

PS Trochę mi się przypomina sytuacja na kilka miesięcy przed premierą Dooma 3. xP

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku chciałbym przeprosić, jeżeli te obrazki były już pokazywane: http://news.spong.com/article/10976/crysis...tself%3F?cb=243

Jak pierwszy raz to zobaczyłem to nie mogłem uwierzyć i myślałem, że to zwyczajny retusz jakichś zdjęć, ale z drugiej strony Crytek nie pozwoliłby sobie na taki numer. Co o tym sądzicie??

Zdjecia już była, ale nadal robią wrażenie a co do takiego numeru to wielu producentów sobie na to pozwala w końcu to tylko screeny no, ale jeśli będzie tak wyglądać w grze to szacunek dla Cryteku bo ja za pierwszym razem się pogubiłem który obrazek jest z realu a który z gry...

Może i nie odrazu "niegrywalnością" ale brakiem jakichkolwiek innowacyjnych rozwiązań (prócz tych w sferze wizualiów), totalnie beznadziejną fabułą oraz głupimi patentami które będą bardziej przeszkadzały niż cieszyły.

No masz rację, ale głównie o to mi chodziło, że gra będzie niezbyt ciekawa z powodu jakichś dziwacznych rozwiązań które zamiast pomóc zaszkodzą

Fakt to ciekawy zbieg okolicznosci...Te nowe Radki to R600 a ich premiera to istotnie początek 2007. Prawdopodobnie Crytek uległ "sugestiom" wlodarzy z branży i przesunąl premiere tak żeby ATI i zarowno Nvidia nie były stratne. Tak to niestety wyglada Crysis stal się glównie argumentem do "trzepania" kasy. Gra jest juz pewnie gotowa i czeka na sygnal z ATI. Mam nadzieje, że sama gra będzie nieco mniej nastawiona na biznes a więcej na graczy.

A może poprostu Crytek chce poprawić optymalizację silnika żeby ruszył pod obecne Radki i GeForce na maksie tyle, że bez smaczków oferowanych przez DX10 jeśli jakies wogóle są.

PS do Krasusa właśnie obejrzałem kilka screenów z Mass Effect i prezentuja sie.... gorzej niż Crysis. Więc jak on miecie Crysisa to nie wiem pod jakim względem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

PS do Krasusa właśnie obejrzałem kilka screenów z Mass Effect i prezentuja sie.... gorzej niż Crysis. Więc jak on miecie Crysisa to nie wiem pod jakim względem...

Po pierwsze nie wiem które screeny widziałeś, te z X06 (czyli najnowsze których jeszcze wszedzie zobaczyć nie można) jednak różnią się od tych starych. =]

Do drugie nigdy nie twierdziłem iż Mass Effect miecie Crysisa a iż jedynie niektóre elementy prezentują się lepiej. Nie wiem może to takie następstwo po ciągłym oglądaniu tej dżungli i jak zobaczyłem trochę bardziej kosmiczne widoki, ciekawe rozplanowanie pomieszczeń oraz animacje postaci i ich kapitalną mimikę - po prostu wywarło to na mnie większe wrażenie.

Po za tym właśnie wygląd i animacja postaci z Mass Effect'a jak i Gears of War bardziej mi sie podobają od tych z Crysisa. Może to dlatego iż ludzie z Cryteku próbują zbyt realistyczny ich wygląd wycisnąć na dzisiejszych maszynkach które jednak wciąż są do takiego zadania za słabe? Sam nie wiem. :D

A może poprostu Crytek chce poprawić optymalizację silnika żeby ruszył pod obecne Radki i GeForce na maksie tyle, że bez smaczków oferowanych przez DX10 jeśli jakies wogóle są.

To jedna z wielu opcji. Ale zauważ iż również lekkim bezsensem było by wypuszczanie gry która głównie opiera się o wypasioną grafikę (to jest niestety fakt... a przynajmniej takie wrażenie pozostaje po zapoznaniu z dostępnymi obecnie materiałami) podczas gdy na rynku nieobecne były by układy graficzne mogące wogóle te "wypasione" efekty wygenerować. :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

PS do Krasusa właśnie obejrzałem kilka screenów z Mass Effect i prezentuja sie.... gorzej niż Crysis. Więc jak on miecie Crysisa to nie wiem pod jakim względem...

Po pierwsze nie wiem które screeny widziałeś, te z X06 (czyli najnowsze których jeszcze wszedzie zobaczyć nie można) jednak różnią się od tych starych. =]

Też nie wiem skąd te screeny były, ale na mnie wywarły mniejsze wrażenie

Do drugie nigdy nie twierdziłem iż Mass Effect miecie Crysisa a iż jedynie niektóre elementy prezentują się lepiej. Nie wiem może to takie następstwo po ciągłym oglądaniu tej dżungli i jak zobaczyłem trochę bardziej kosmiczne widoki, ciekawe rozplanowanie pomieszczeń oraz animacje postaci i ich kapitalną mimikę - po prostu wywarło to na mnie większe wrażenie.

W Crysisie też bedą kosmiczne pomieszczenia tyle, że jeszcze ich nie pokazano i oby juz nie pokazano bo wolę je sam odkrywać

Po za tym właśnie wygląd i animacja postaci z Mass Effect'a jak i Gears of War bardziej mi sie podobają od tych z Crysisa. Może to dlatego iż ludzie z Cryteku próbują zbyt realistyczny ich wygląd wycisnąć na dzisiejszych maszynkach które jednak wciąż są do takiego zadania za słabe? Sam nie wiem. :D

Maszynki nie są już takie słabe szczególnie, że ostatnio dużo części tanieje i to w bardzo szybkim tępie i cos mi się wydaje, że ludzi bedzie juz stać na to zeby odpalić Crysisa na medium. A co do mimiki Mass Effect to nie wiem jeszcze żadnego filmiku nie ogladałem, lecz napewno to zrobię

A może poprostu Crytek chce poprawić optymalizację silnika żeby ruszył pod obecne Radki i GeForce na maksie tyle, że bez smaczków oferowanych przez DX10 jeśli jakies wogóle są.

To jedna z wielu opcji. Ale zauważ iż również lekkim bezsensem było by wypuszczanie gry która głównie opiera się o wypasioną grafikę (to jest niestety fakt... a przynajmniej takie wrażenie pozostaje po zapoznaniu z dostępnymi obecnie materiałami) podczas gdy na rynku nieobecne były by układy graficzne mogące wogóle te "wypasione" efekty wygenerować. :wink:

opcji jest bardzo wiele może Crytek zoptymalizował już świetnie CE2 i dopracowuje rozgrywkę lub robią i optymalizacje i gameplay razem nic nie wiadomo, ale okaże sie co robili jak Crysis wyjdzie :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem po obejrzeniiu całkowitym strony www.crysis-online.com i ci którzy mówią, że Crytek pokazuje wyłącznie filmiki z grafą się........mylą. Tak dobrze widzicie na wyżej podanej stronie do ściągnięcia jest bardzo dużo gameplayów i kilka na prawdę fajnych. Polecam obejrzeć wszystkim którzy czekają na grę :thumleft:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Crysis przesunięty na nastęny okres jakiś tam. Potwierdzają się domysły Johnego_Knoxville a mianowicie

To zależy od Elektroników. Ile sypną kaski, żeby chłopaki z Crytek'u się pofatygowali Very Happy I wpraniu będzie to wyglądało mniej więcej tak:

News #1

Premiera Crysis'a została przesunięta na 2 kwartał 2007. Powód nieznany.

(W tym czasie trwa powstawanie nowych wersji Crysis'a na poszczególne konsole)

News #2

Kolejne przesunięcie premiery na 3 kwartał 2007.

(Coś nie wyszło i nie są gotowe wszystkie konwersje)

News #3

Znów przesunięcie premiery na 4 kwartał 2007.

(No na święta więcej sprzedamy i będzie wiecej kasy)

Oczywiście to są moje głupie(pesymistyczne) wymysły i życze sobie jak i innym, żeby się nie sprawdziło. Jak chcą na konsole to nie ch skończą najpierw wersje PC(zoptymalizują silnik dodadzą wątki poboczne Very Happy i udoskonalą MP) Po tym dopiero brać za konsole. Niech konsolowcy uczą się cierpliwości od pctowców Razz

Jak to wszystko się sprawdzi to się chyba czerstwą bułką pochlastam i poprzecinam żyły tępą łyżką :wink::wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i znów poczekamy (patrz strona główna cda). Ale jeśli grafika to tylko 1 czesc z wielu min. fenomenalne AI to mozemy czekac. Ale po drodze wiele hitów fps (nie tylko bo rok 2007 bedzie WIELKI) np: Unreal Tournament 2007, Enemy Territory: Quake Wars(mój faworyt)...wybór będzie spory ale tylko dla tych którzy będą mieli sprzęt z kosmosu bo tak to TERAZ mozna nazwac.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po mojemu przesunięcie premiery jest wynikiem nie tylko robienia wersji na konsole ale również jest to sprawa sprzętu...Visty i wykorzystania efektow oferowanych przez DX10. Pewne jest, że producenci sprzetu(szczególnie graf) maczają tu łapki a i Microsoft chce lepiej sprzedać swój nowy system. Tak to jest...To problem dosyć zlożony (finansowo również). Calość dobija jeszcze jeden dosyc poważny argument...Crytek poszedł za ostro na grafe i okazalo się, że w momencie premiery gra jest zwyczajnie nie dopracowana. Bardzo to możliwy scenariusz ponieważ tak na prawde to walki w Crysis spokojnie przegralaby z np. walkami w DM...Gdzie tu ta rewolucyjna Al, przeciwnicy na filmikach bynajmiej takowej nie przejawiali...A wręcz przeciwnie rozgrywka np na lotniskowcu to pasztet. Tak to jest Crytek pewnie musi dopracować calość żeby przynajmniej przypominała obietnice z zapowiedzi. Dlatego potrzebują czasu. Boję się tylko aby to nie był drugi STALKER czy DNF w tamtych przypadkach również twórcy się zagalopowali w swoich zamysłach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po mojemu przesunięcie premiery jest wynikiem nie tylko robienia wersji na konsole ale również jest to sprawa sprzętu...Visty i wykorzystania efektow oferowanych przez DX10.

Aj noooo, ale Winda Vista będzie w styczniu a tu mamy przesunięcie o rok finansowy!!!

Pewne jest, że producenci sprzetu(szczególnie graf) maczają tu łapki a i Microsoft chce lepiej sprzedać swój nowy system.

I tak sprzeda tyle ile powinien przecież Vista kiedyś wyprze XP z rynku i wszyscy się zaopatrzymy w Viste a gry nie powinny się do tego mieszać, no ale z grafami to masz świętą rację

Tak to jest...To problem dosyć zlożony (finansowo również).

Chyba "zielony" znaczy sie tego wiecie $$$ :wink:

Calość dobija jeszcze jeden dosyc poważny argument...Crytek poszedł za ostro na grafe i okazalo się, że w momencie premiery gra jest zwyczajnie nie dopracowana. Bardzo to możliwy scenariusz ponieważ tak na prawde to walki w Crysis spokojnie przegralaby z np. walkami w DM...Gdzie tu ta rewolucyjna Al, przeciwnicy na filmikach bynajmiej takowej nie przejawiali...A wręcz przeciwnie rozgrywka np na lotniskowcu to pasztet. Tak to jest Crytek pewnie musi dopracować calość żeby przynajmniej przypominała obietnice z zapowiedzi.

No jesli rzeczywiscie maja takie problemy to ja nawet jestem z na przesunięcie Crysisa na nastepną gwiazdkę bo jak mam dostac coś niedopracowanego i denerwującego to ja dziękuję

Dlatego potrzebują czasu. Boję się tylko aby to nie był drugi STALKER czy DNF w tamtych przypadkach również twórcy się zagalopowali w swoich zamysłach.

Nie no aż tak to się chyba nie zatracą w zmysłach ja myślę, że premiera jest przesunięta bo chcą wydać również konwresję na wszystkie konsole next-gen, no w końcu EA jest dystrybutorem więc dziwić się nie ma czemu.....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aj noooo, ale winda Vista będzie w styczniu a tu mamy przesunięcie o rok finansowy!!!

I mnie to nie dziwi...Skoro gra ma wspierać bajery oferowane prze DX10 to siłą rzeczy roczek musi upłynąć...Zanim ten standard zdoła wykazać jakies zauważalne różnice pomiędzy DX9c. Jakby to ludzie przyjeli jeżeli Crysis w trybie DX10 nic by szczególnego nie oferowal poza zwiększonymi wymaganiami. Bo nie oszukujmy się jakby premiera miała miejsce np w lutym 2007 taki stan rzeczy byłby faktem. Ponieważ kolejne generki DX muszą mieć czas aby się "zadomowć". Chodzi pewnie jeszcze o wymagania...Te zaciachy (na filmikach) nie były przypadkowe. Crysis działający pod Vistą potrzebowalby pewnie kilka GB RAM do max ustawień (sam Vista juz ma spore wymogi). A to nawet na zachodzie byłoby przyjęte z niechęcią, nie mówiąc już o Europie Śr. Wsch. :).

"Nie no aż tak to się chyba nie zatracą w zamysłach ja myślę, że premiera jest przesunięta bo chcą wydać również konwersję na wszystkie next-gen"

Tak tylko z tymi next-genami to jest różnie...Za rok w momencie premiery moze wyjść np Xbox 4 i co wtedy...Znów czekamy na konwersje (bo producent konsoli jest wpływowy) :wink: A przecież należy pamiętać, że podobno obecne konsole są za slabe na Crysis'a...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde.. własnie tak sobie myśle, bo kupilem jakies 4 miesiące temu kompa: ram 1 G patriot 667 ; PD 2.66 box, Geforce 6600 Gt 256:, płyta główna ASLS P5LD2

i wsumie chyba gierka poszła by mi jakos ale co do tego nie mam pewności.... co o tym sądzicie?

co radzilibyście dokupić ....? RAM ? czy jak dokupie jeszcze 1 G (czyli bede miec 2 to cos to zmieni bardziej??)

plz pomocy!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kiedy ma sie wogle pojawić? W tym roku?

Oj w tym roku juz nie...Najpewniej to za roczek.

Co do wymagań to trudno jest coś powiedzieć demka nie było, premiera przesunięta. O tym bedziemy najpewniej spekulować za hmm...pół roku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko z tymi next-genami to jest różnie...Za rok w momencie premiery moze wyjść np Xbox 4 i co wtedy...Znów czekamy na konwersje (bo producent konsoli jest wpływowy) :wink: A przecież należy pamiętać, że podobno obecne konsole są za slabe na Crysis'a...

Nie no nie przesadzajmy... rynek konsol jest dosyć stabilny i masz wiekszą pewność iż konsola starczy na dany czas (5-6lat) niż np. twoja nowa, super wypasiasta i odpicowana na całego karta graficzna do piecyka(która marginesem mówiąc kosztowała więcej od konsoli n-g) :D

A i gadka o tym iż next-geny to za mało dla Crysisa to była czysta propaganda... w końcu jeden z twórców gry stwierdził iż na konsolach nowej generacji Crysis może się bez problemu ukazać i to w prawdopodobnie niezmienionej formie (która tak biorąc na chłopski rozum równa się maksymalnym ustawieniom na piecyku).

co radzilibyście dokupić ....? RAM ? czy jak dokupie jeszcze 1 G (czyli bede miec 2 to cos to zmieni bardziej??)

plz pomocy

Człowieku nie stresuj się za wczasu! Do Crysisa jeszcze kupa czasu, możesz spokojnie odetchnąć i popykac w gierki obecnie znajdujące się na rynku i które twój PieCyk uradzi bez problemu. :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kiedy ma sie wogle pojawić? W tym roku?

Oj w tym roku juz nie...Najpewniej to za roczek.

Co do wymagań to trudno jest coś powiedzieć demka nie było, premiera przesunięta. O tym bedziemy najpewniej spekulować za hmm...pół roku.

Taak:

Rok 2019. Ogromna asteroida rozbija się na ziemi. Rząd Korei Północnej natychmiast blokuje cały teren i próbuje zachować tajemnicę asteroidy dla siebie. Stany Zjednoczone oczywiście nie mogą do tego dopuścić, więc wysyłają siły Delta Force do zbadania sprawy. W międzyczasie asteroida się otwiera, po czym okazuje się, że była tylko zasłoną dymną dla wysokiego na 2km statku kosmicznego. Statek natychmiast wytwarza pole siłowe i wywołuje anomalie pogodowe. W tej sytuacji ludzkość oczywiście się jednoczy przeciwko nowemu wrogu...

Tyle fabuła Crysis, first person shootera, którego premierę przesunięto do kolejnego roku fiskalnego. Innymi słowy ta oszałamiająca swoim pięknem gra nie pojawi się wcześniej niż przed kwietniem 2007

Źródło: gry.wp

szkoda :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no nie aż taka wielka szkoda sprzęt który uciągnie Crysisa na HIGH stanie się dostępny dla przeciętnych graczy. Napewno też przez ten czas poprawią rozgrywkę i optymke enginu nawet mogą sobie robić konwersje na każdą platformę mi wystarczy, że Crysis wyjdzie a to, że będzie dłużej produkowany może tylko wpłynąć pozytywnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bo ja miałem nadzieję, że wyjdzie jeszcze w tym roku..przez Świętami..

-Zawsze jakiś pretekst by naciągnąć rodziców na nowy sprzęt :P

A tak to nowy sprzęt przyjdzie mi czekać do kwietnia :P (Wiedźmin :P ).

Ale faktycznie z 2 strony: więcej czasu- bardziej przyjazny engine...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Napewno też przez ten czas poprawią rozgrywkę i optymke enginu"

Szczególnie niech zadbaja o rozgrywke moim skromnym zdaniem wlaśnie ten element jest najslabszy. Z obserwacji tych wszystkich filmików i materiałów wynika, iż wrogowie nie przejawiają tej super Al (twórcy mowili, że to god mode...w co wątpie). Natomiast co do engine to pewnie jest już gotowy i czeka na rozwiazanie innych trudności...Tu bardziej z Vistą i DX10 jest kłopocik.

"rynek konsol jest dosyć stabilny i masz wiekszą pewność iż konsola starczy na dany czas (5-6lat)"

I owszem starczy na taki czas tylko jedno ale...Czy po 3 latach używania ta konsola zapewni jakość obrazu ktoraby dorównywala najnowszym kartom graficznym :?: Z tym będzie problem rynek podzespołów PC jest dynamiczniejszy a co z tym idzie może więcej zaoferować potencjalnemu graczowi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy po 3 latach używania ta konsola zapewni jakość obrazu ktoraby dorównywala najnowszym kartom graficznym :?: Z tym będzie problem rynek podzespołów PC jest dynamiczniejszy a co z tym idzie może więcej zaoferować potencjalnemu graczowi.

To jest cały urok rynku konsolowego. Nie opiera się on o stopniowe ulepszanie grafiki oraz wyciąganie kasy od ludzi na coraz to nowsze podzespoły, co rok - dwa. A jego istotą jest skokowe "rewelacje" w sprawach czysto technicznych. czyli kupujesz konsole która przez dwa pierwsze lata wymiata, dwa następne jest średniaczkiem i jeden ostatni mocno już "siada" by w końcu przejść na nową platformę która znowu na początku zryje beret. :D

A co do potencjału - niewiele więcej oferuje PC (jeśli chodzi o same gry) a za to kasy ciągnie co nie miara! Sam bym nie wrócił do PC'tów gdyby nie dwa mocne argumenty - Gothic 3 oraz Medieval 2. :D

Ale może lepiej nie ciągnąć tej konwersacji tutaj - jakoś nie widzi mi sie nowiutkie, błyszczące oraz wyczesane w kosmos ostrzeżenie :D

przez ten czas poprawią ... i optymke enginu

Oby tak się stało. Wciąż widzę przed oczami ten "wiekopomny" trailer... xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde jak ten Crysis będzie taki trudny jak Far Cry ( albo i nawet trudniejszy!) to ja boję się w to zagrać. W Far Cry wrogowie mnie tak mielili na łatwym ( To ja chyba jakiś noobek jestem :/ ) że aż strach... :oops: No ale graficznie to wymiata :D Ale jak tylko na moim sprzęcie pójdzie ładnie na niskich detalach to i tak będe very happy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawily sie dzis nowe (malo rozniace sie od wczesniej podanych) wymagania sprzetowe Crysis:

Jeśli ktoś ma wątpliwości czy jego komputer uciągnie grę Crysis przedstawiamy najnowsze wróżenie z fusów, choć pochodzi ono ze strony producenta gry.

Tak więc minimalne wymagania Crysisa to

Procesor: Athlon64 3000+/Intel Pentium 2.8ghz

Karta graficzna: Nvidia GeForce 6200/ATI X1300 - Shader Model w rewizji 2.0

Pamięć RAM: 768MB dla Windows XP. 1GB Windows Vista

Dysk HDD: 6GB

Internet: 256k+

Napęd: DVD

System operacyjny: DX9.0c oraz Windows XP

Uśmiech na twarzy może wywołać przede wszystkim informacja o minimalnej karcie graficznej wymaganej do odpalenia gry.

Podano też wymagania zalecane:

Procesor: Dual-core CPU (Pentium D/Athlon X2)

Karta graficzna: Nvidia 7600GT/ATI X1800GTO (SM 3.0) lub obsługująca DX10

Pamięć RAM: 1.5GB+

HDD: 6GB

Internet: 512k+

Napęd: DVD

System: DX9.0c i Windows XP

Źródło: http://gry.wp.pl/filtr;0,0;x;nowinki,10,31531;core.html

ps czas na "małą" modernizację :!:

ps2 zapraszam do lektury mojej zapowiedzi Crysis - http://gamelog.pl/?s=z&id=592

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...