Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Speed478

Laptop za 2500 zł

Polecane posty

@reven1010

gram na powyższonych średnich i nie narzekam, we frapsie przy 15-20 fps widze płynność :ocb:

2,5k to tylko ten asus

alternatywa to hp dv7-6030, ale dla mnie sprzęt zbyt ryzykowny mimo ze wydajność dużo lepsza i najlepszy sprzęt za tą cene(ok 2700-2800)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz poszukam, powiem tylko, ze ten asus ma tą zaletę, ze pomimo dużego obciążenia ciepło jest tylko na wylocie, podłoże pod rękoma chłodne, spód laptopa też.

Są, za 2950 i za 3100(z ssd) o tych samych parametrach co asus. dodam ze asusa można znaleźć w niższej cenie niż 2500 tylko ze z 2gb ram(dokupienie 4gb to koszt ok 150zł wiec:)

Asusa proponuję dlatego ze sam z podobnego pułapu szukałem sprzętu i dla mnie jedyna alternatywą był wspomniany hp - dużo wydajniejszy sprzęt niz k53sv ale uznałem ze są ważniejsze rzeczy niż wydajność:)

http://www.skapiec.pl/site/cat/17/filtr/_0..._69366_0_0-2590 masz ty wszystkie sprzęty z i5(sb) i gf540m i windowsem 7(jeżeli nie potrzebujesz odznacz, wyskoczą ci tańsze) poszukam czegoś na 5xxx

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słabszy procesor - i3 na sandy bridgu juz wydajniejszy od tej i5 w sumie. poza tym to 17 nie 15 raz, dwa grafika słabsz od gt540

A ja Ci proponuję i5 w wydajniejszej wersji(sb od starszych modeli odróżnisz 4 cyframi w nazwie a nie 3 jak w starszej)

Za tę cenę nie znajdziesz nic lepszego jak asus k53sv i hp dv6-6030

Poza tym nie wiem jakie widzisz różnice między toshibami a asusami

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ja decyduje tylko mama bo u niej w pracy wszyscy mają toshibę i chwalą.Ja asusa uznaję za dobrą markę bo monitor ma już 4 lata i raz uderzyłem go butem i do do dzisiaj działa jak należy.

EDIT:

Załatwione asus może być.Czy na tym asusie odpalę crysis 2 by się nie cięło?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. Ja po update do 1.1 w wieśku na podwyższonych średnich łapię nieco poniżej 20fps, maksymalny spadek jaki miałem to 10, przy czym jest w pełni płynna gra, choć w niektórych miejscach potrafił się przyciąć ale przy kilku godzinnej sesji zdarzyło mi się to raz czy dwa i było to sekundowe chrupnięcie, W końcu fraps zaniża fps. Wiec crysisa na średnich odpalisz.

Co do samego lapa to dodam ze bateria powinna trzymać zależnie od ustawień do 4-5h godzin

A co do marki - ten asus to jeden z chłodniejszych sprzętów, a dziś przecież wszystkie lapy mają to samo w bebechach różnią się przede wszystkimi budami a taw asusie jest bardzo solidna z jedyną wadą w postaci pokrywy, raz ze jest dość mięka, dwa osłona wokół matrycy jest z połyskliwego plastiku.

http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Asuso...GB.51170.0.html masz recke

I zobacz ze skoro takie metro 2033 się nie tnie na średnich to chyba taki crysis 2 gorzej nie bedzie działał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Del jest uważana za dobrą firmę, ale sprzęt się psuje tak, jak w każdym innym, bardziej chodzi o to ze serwis ma dobry. i Opcja gwarancji przedłużanej i chyba można dopłacić do gwarancji ze naprawiają sprzęt nawet z winy urzytkownika, ktoś jeszcze to oferuje ale nie pamietam.

Sprzęt świetny tylko ma nieproporcjonalny procesor wobec grafiki, a ta nadal słabsza od 540:) Do tego nie widze ze ma tuner? Na dodatek sprzęt bez systemu.

Bierz Asusa k53sv, na necie możesz znaleźć testy tunerów usb(któe są z pilotem) bo jakoś ciężko widzę sprzęt z tunerem(który chyba i tak jest przez usb albo pcimcia) i nadal będziesz poniżej 3000:).

@edit

Pociesze cie znalazłem nie dość ze Toshiba, to jeszcze z tunerem

http://www.komputronik.pl/product/109578/L...io_F60_12U.html

A najlepsze jest to ze jest słabsza praktycznie każdym parametrem z Asuasem, szczególnie grafika 330m ma 32 fps na low w metro 2033 a 540m ma 57 czyl jakieś 80% szybciej:)

Jest jeszcze Asus, ale ten kosztuje 6000 :laugh:

Dziwne. hp dv6-6030 ma tuner tv, jednak wbudowany :O czegoś nowego sie dowiedziałem o kompach :D ale nadal uważam, ze to kiepska marka - serwis i sprzęt się grzeje

Dell ma w opcji slot na albo wwlan(3g) albo na wbudowany tuner przy czym, jeżeli dobrze coś zrozumiałem to nie mozesz samemu chyba go dokupić musi być wstawiany fabrycznie (bo wiąze się to z odpowiednimi antenami za matrycą. Wersje z tunerami są na pewno na x.com(na hasło notebookcheck zniżka 100zł) albo na stronie producenta gdzie masz opcje samodzielnego doboru komponentów przypadających dla danego modelu i na pewno w niektórych kofingach xps L501x i L701x(zdecydowanie droższy) mają na to slot, które jeszcze modele to oferują nie wiem a co do karty graf

http://www.notebookcheck.pl/Ranking-kart-g...ch.31531.0.html tu masz rozpiskę wydajności poszczególnych mobilnych układów. Wydajność w metrze będzie zbliżona(nawet nieco wyższa) niż w Wiedzminie 2:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niektórych przypadkach gt 525m był lepszy od 540m na przykład przy Fifie ale ta gra mnie nie obchodzi:) A przy cryśce były różnice 3 może 4 liczb więc nie wiem w co pakować kasę.Lepsza grafika czy lepszy procesor i o niewiele słabsza grafika?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie decyzja należy do Ciebie. W delach(nie wiem czy tym) jest opcja na wsadzenie wbudowanego modemu wwlan(3g) co jest ciekawą opcją.

Sam nie wiem, ale ja bym pokierował się ceną. Teoretycznie 540 można lepiej podkręcić ale podkręcać sprzęt w lapie to dla mnie za duże ryzyko, ale co kto lubi. Nie wiem:)

Zdecyduj sam ja wziąłem asusa choc jedynie co miałem wątpiliwość to z myśl o Hp :) lepszy laptop gamingowy to niestety wydatek większy niż 3000(gdzie w sumie masz nadal tę samą wydajność co w tym za 2,5k(fps idą ci za i7sb)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...