Skocz do zawartości

Zestaw komputerowy - 4000 zł


Bylon

Polecane posty

  • Odpowiedzi 60
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

...które zapewne będzie kosztowało kilkaset złotych więcej od II. A poza tym - dzięki za radę, rozważę tego Twin Frozra, ale już mnie on tak nie ciekawi. Dlaczego? O tym dalej.

A poza tym stosunkowo mi się spieszy, to sprawa tygodnia, może dwóch...

Z nowinek - byłem dzisiaj w naprawdę zaufanym sklepie komputerowym, gdzie naprawdę zaufany informatyk (zna się, serio) powiedział mi, że mimo wszystko warto wziąć 2x2GB, że to tylko kilkanaście złotych różnicy, a komputer to przyspiesza, nieznacznie, ale czasem nawet zauważalnie. Brzmi sensownie, więc...

...zainwestuję aż 15 zł (!!!!!) w 2x2GB zamiast 1x4GB, idealnie mieści mi się w limicie.

Teraz coś ważniejszego - udało mi się odnieść sukces życiowy. Serio. No, może nie tak serio, ale i tak za całkiem niezły wyczyn uważam fuksa, i to dużego, który pozwolił mi na zmieszczenie w zestawie za 4000 zł:

Intel Core I5 2500K

Asus P8P67 LE (którego podaję tylko po to, żeby coś się w miejscu MOBO pojawiło, jak tylko będzie dostępny AsRock/Gigabyte - biorę)

Goodram DDR3 2x2GB 1600MHz CL9

nVidia GeForce GTX570

Samsung SpinPoint F3 1TB

BG Combo LG CH10LS20RB

Asus Xonar DG

CoolerMaster 430

OCZ ModXStream Pro 600W

Monitor BenQ G2320HDB

Chyba całkiem nieźle jak na trzy bańki, co? To wszystko dzięki temu, że Crann obniżył kilka cen (zresztą właśnie dzisiaj), w tym GeForce'a GTX570. Tego ostatniego o ponad 100 zł. Fajnie.

Dzięki temu udało mi się w zestawie zmieścić wszystko, na co tylko miałem ochotę - jedną z trzech najszybszych grafik z jednym rdzeniem, świetny procesor, Blu-ray'a, dysk 1TB, do tego świetny, przyjemnie wyglądający monitor 23'', elegancką obudowę z podświetleniem (mam do niego słabość...), dźwiękówkę o całkiem niezłych możliwościach i zasilacz - podobno taki z lepszych - pozwalający na upgrade w przyszłości. Super.

Macie jakieś sugestie, proponujecie coś zmienić, czy zestaw jest dobry?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest Palit ;) Kart prosto od nVidii nie kupisz w Polsce. Swoją drogą szczęka mi opadła jak zobaczyłem jej cenę :blink: jeszcze trochę i poniżej 1000zł zejdą te karty.

Co do pamięci, to między Single a Dual Channel różnica jest niewielka, a mając jedną kość 4GB miałbyś ułatwioną sprawę z ewentualnym dołożeniem pamięci (bo płyty główne czasem grymaszą jak się obsadzi wszystkie 4 sloty pamięci).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, ciekawe. Nigdy bym nie powiedział, zresztą Crann w dowiedzeniu się tego nie pomaga ^^ Ale w praktyce to jest zwykły GeForce z pudełkiem Palita, prawda? Chyba nic nie jest tam modyfikowane? (Mi też opadła szczęka, jak zobaczyłem jak cena poszła w dół, ale głównie ze szczęścia...).

Co do RAMu - przeżyję. Wątpię, żeby w ciągu kolejnych 2 lat (tyle chcę przeżyć bez upgrade'u) była konieczność zwiększania RAMu do 8GB.

EDIT. No, już bym powiedział, bo właśnie zauważyłem malutki napisik "Palit", heh...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też myślałem. Jeśli nie mogę się zapytać o karty, jakie Palit robi, bo tu zrobiła ją nVidia, to: a pudełka chociaż Palit dobre robi? ^^

Dodaje coś oprócz przejściówek, sterów i instrukcji? Zotac to jest dopiero fajny, zawsze zaszaleje i doda jakąś gierkę czy programik, inni pewnie nie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie nic ponad to co wypisałeś w pudełku nie będzie, chociaż kto wie może Palit ma jakieś niespodzianki... tak jak ja dawno temu kupiłem najtańszego GTX470 (od Inno3D) a w zestawie była bardzo fajna podkładka pod mysz ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, fajnie. Podoba mi się, a nuż trafi na coś takiego. Zresztą tyle tych opakowań będzie, że coś tam się pewnie trafi...

A tak na marginesie, to będzie warto później/już teraz zainwestować w wentylator kolejny, czy ten jeden dołączony do obudowy (120mm) się wyrobi? Mimo wszystko, mimo poprawek, z tego co słyszałem, GTX 570 jest dalej dość mocno się grzejąca...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, że piszę tak późno, ale nie miałem zbyt dużo czasu.

Wiele się pozmieniało, niestety ze względu na różne "losowości" kompa nie będzie przed świętami (chamstwo, nie?!), ale - tym razem na 100% - zaraz po świętach.

Mimo to wybrałem się do Crann'u, i... pełen czad. Wiele więcej mają produktów na miejscu, niż w Internecie. (Prawie) cytując wydrukowaną konfigurację:

Procesor: Intel Core I5 2500K/745 zł

MOBO: Gigabyte GA-P67A-Ud3-B3 (dobrze widzicie, okazało się, że ten polecany przez Was Gigabyte jest!)/ 464 zł

Obudowa: Cooler Master Elite 430/ 158 zł

Zasiłka: OCZ ModXStream PRO 600W/ 258 zł

RAM: Goodram DDR3 2x2GB 1333MHz/142 zł

Twardziel: SATA2 - Samsung SpinPoint F3 1TB/189 zł

Grafa: Palit GeForce GTX570/1027 zł

Nagrywarka (!): Sony BD-5300S-0B SATA BD RECORDER/353 zł

Dźwiękówka: Asus Xonar DG/117 zł

(+Monitor: BenQ G2320HDB/560 zł)

Razem: 4013 zł

To teraz wyjaśnienia.

Primo - to MOBO będzie dobre? Jak dobrze pamiętam, to chyba Yojo2 polecał, ale głowy nie dam. Ew. za 80 zł wiecej jest Asus P8P67 Pro, jeśli jest dużo lepsza, to mogę ew. dołożyć (i tak dostanę rabat ^^).

Co do nagrywarki - wychodzi po prostu sensowniej, niż Combo. Niestety LG nie ma, a jedyne Combo poza tym to Liteon za 360 zł bodajże. Jedyna wątpliwość to to, czy się Sony'ak spisze, czy raczej niespecjalnie? To podstawowy problem, nie wiem, czego się po nim spodziewać...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ew. za 80 zł wiecej jest Asus P8P67 Pro, jeśli jest dużo lepsza, to mogę ew. dołożyć (i tak dostanę rabat ^^).
Jesteś pewien że czegoś nie pomieszałeś? Bo P8P67 Pro za 540zł to by była promocja stulecia (w sklepach kosztuje koło 700zł!). Choć pewnie chodziło Ci o P8P67-M Pro, a ona jest już przeciętna i dopłaty nie warta wg mnie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, M-Pro, wybaczcie. W takim razie zostanę chyba przy tym Gigabyte. AsRock jest, ale jak dobrze widzę, to na starej wersji chipseta, bo dziwnie tani (420 zł), co więcej nigdzie nie ma informacji, że jest z B3.

A co sądzicie o tej nagrywarce Soniaka?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

OSTATECZNA REAKTYWACJA!!!

Albo prościej - fundusze są (nawet trochę większe niż pierwotnie), "decyzja zapadła", w piątek, najpóźniej wtorek jadę zamówić komputer. Wszystko mam przygotowane, złożone (w głowie, rzecz jasna), jest jednak kilka dylematów. Byłbym bardzo wdzięczny za ten ostateczny wysiłek, pomóżcie Bylonowi!

Zestaw proponowany przeze mnie, z uwzględnionymi (jako "LUB") niepewnościami, sugestie mile widziane, rozwiązania tych dylematów też:

Intel Core I5 2500K/718 zł

Asus P8P67 M-Pro/479 zł LUBGigabyte GA-P67A-UD3-B3/444 zł

CoolerMaster Elite 430/175 zł

Samsung SpinPoint F3 1TB/189 zł

LG BD Combo CH10LS20RB/294 zł (bardzo ew. Sony BD Recorder BD-5300S-0B/342 zł, jak ktoś ma informacje - pisać)

GoodRAM 4GB 1333MHz DDR3/137 zł

OCZ ModXStream PRO 600W

Gigabyte GeForce GTX570 OC/1213 zł LUB MSI GeForce GTX570 TwinFrozrII/1199 zł

Creative SoundBlaster Audigy SE/131 zł LUBCreative SoundBlaster Xtreme Audio (wersja PCI-E)/139 zł

BenQ G2320HDB/541 zł

RAZEM - 4115 zł (w najtańszym wariancie) do ok. 4250 zł (w najdroższym wariancie, z nagrywarką).

Jak widzicie, niestety trochę się pozmieniało. A może stety. Pierwszą ze zmian jest 100% nie-referent. Dalej ta sama grafa, ale zmodyfikowana. Nie wiem, czy iść na MSI, troszkę tańsze, podobno bardzo ciche, zegarów nie pamiętam, czy Gigabyte'a, z trzema wentylatorami, także podkręcone (i także zegarów nie pamiętam...).

Druga sprawa to płyta - Asus jednak kusi tym EFI i obsługą ogromniastych dysków (w przyszłości, kto wie?). Poza tym chyba nie powiecie, że robi on istne gnioty, a każdej firmie zdarzają się słabsze MOBO. Nie wiem, nie wiem... Zdecydujcie za mnie, hehe.

Ostatnia sprawa to dźwiękówka. Niestety Asus Xonar DG znikł był. Pozostają mi dwa Creative'y (jedyne w sensownych cenach, nie zamierzam kupować karty dźwiękowej za dwieścieileś złotych). Wydaje mi się, że Xtreme Audio będzie lepsza, ale to tylko tak "na czuja", więc jak ktoś się zna, to będę wdzięczny za opinię.

Chyba tyle, to już naprawdę ostatnia prosta do nowego kompa, pomóżcie - proszę. Liczę na Waszą olbrzymią wiedzę (nie, tu nie ma ironii).

Pozdrawiam,

Bylon

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z xtreme audio masz rację, ale raczej nie opłaca się jej brać. audigy2 ma prawie identyczne możliwości... tak samo droższy gamer :P (to ta sama rodzinka) ale poza tym to jest dobry wybór. poza xonarem dg to nie ma faktycznie zbytnio konkurencji. ale jak upierasz się na nówkę to nic nie mówię :)

Tak czy siak, audigy se nie jest warta swojej ceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak... rozumiem, że nadal korzystasz z cranna:

http://www.crann.pl/store/show_detail/3331...3-usb3-raid-atx - tania i bardzo dobra płyta główna, bezproblemowo się rozprawia z wieloma droższymi konstrukcjami. Rewelacyjny stosunek cena/jakość... i ma UEFI. Zainteresuj się nią.

http://www.crann.pl/store/show_detail/3299...su-p1-550s-xxb9 - zasilacz tańszy od ModXStreama, a lepszy jakościowo (bazuje na platformie S12II od Seasonica) i ma mocniejszą linię 12V. Niestety brak mu odpinanych kabli, ale nie zmienia to faktu że oferuje więcej niż MXS za niższą cenę. Ogólnie rzecz biorąc serii MXS od dawna należy się jakiś następca, a jego ani widu ani słychu...

Z kart graficznych prawdopodobnie Twin Frozr będzie się sprawował nieco lepiej. Natomiast jako że zrobiliśmy kilka oszczędności, to możesz zainteresować się Asusem: http://www.crann.pl/store/show_detail/3178...ii-2dis-1280md5 jest to jeden z najcichszych GTX570 na rynku, poza tym ma wzmocnioną sekcję zasilania.

Ewentualnie można też pomyśleć o dopłacie do tej obudowy: http://www.crann.pl/store/show_detail/2941...asilacza-pi-400 jest ona ogólnie rzecz biorąc wykonana staranniej i z lepszych materiałów niż CM430.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w krk weź pod uwagę BitComputer. Mają dwie filie, jedną na świętego krzyża przy rynku i drugą koło opolskiej obok ikei. a ceny potrafią miło zaskoczyć. ostatnio kupowałem tam parę rzeczy (szczerze, to przedwczoraj). Jest też możliwość wykorzystania obu sklepów i crann i bita (odległość 15-20min samochodem).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to przede wszystkim fajnie, że ktoś się ponownie zainteresował, wielkie dzięki.

@"Dźwiękówka" - w takim razie wezmę to XtremeAudio, prawdę mówiąc podejrzewam że nie będzie taka znowu gorsza od Xonara DG - nie licząc braku wzmacniacza słuchawkowego, ale co zrobić. Tak przy okazji, to czy to XtremeAudio bezproblemowo rozprawi się z dźwiękiem z Blu-Ray'a?

@"Płyta" - płyta na FA wręcz legendarna, znam, myślę, że byłaby fajna, ale nie ma ona B3, niestety. Przynajmniej z tego, co mi wiadomo. A nawet jak ma, to wersja z B3 nie jest aktualnie dostępna, niestety. Niestety - po raz trzeci - muszę wziąć coś innego, i w będzie to albo Gigabyte, albo Asus, nadal nie wiem, który. AsRock po prostu nie wchodzi w grę, nie jest dostępny, a nie będę zmieniać sklepu, żeby dostać lepszą bo lepszą, ale lepszą delikatnie, płytę główną. Mam nadzieję, że pomożecie mi wybrać pomiędzy tym Gigabyte a Asusem...

@"Zasiłka" - o ile tylko 550W uciągnie tę dość prądożerną, jak mniemam, konfigurację (uciągnie???), no i będzie jeszcze dostępny w chwili zamawiania (spoko, to za kilka dni/dzień), to się skuszę. Zostanie całkiem niemało pieniędzy w kieszeni (żarcik, oczywiście dołożę do czegoś innego...*) a brak odpinanych kabli mi nie przeszkadza jakoś bardzo, jeden czy dwa wiszące w powietrzu "sznury" da się przeżyć.

@"Obudowa" - tu się pokomplikowało, ponownie zresztą. Fajną obudowę proponujesz, Yojo2, ale wygląd jakoś wybitnie mi nie pasuje. Myślę, że z funduszami by nie było jakichś większych problemów, więc na te 50 zł więcej sobie pozwolić mogę, ale nie dałoby się czegoś innego o wyższej od Elite 430 jakości? Przeglądałem przed chwilą obudowy i znalazłem trzy inne, a dość ciekawe.

SilentiumPC Gladius 600

CoolerMaster Gladiator 600

SilentiumPC Gladius 800

Przyznam szczerze, że z tych wszystkich (biorąc pod uwagę także Pilum i Elite 430) podobają mi się najbardziej modele CM (jeden z powodów jest dość absurdalny, a jest nim element maskujący napęd - n i e n a w i d z ę tego, zwłaszcza że zupełnie przy okazji lubi się zużywać, co ciekawe). Jeśli Gladiator byłby fajny, to właśnie jego bym wziął. Jeśli nie, to zobaczyłbym co z kasą i rozważyłbym Pilum, Gladius 600 i 430...

@"Grafika" - bardzo fajnie, że TwinFrozrII się nada. Do DCII raczej nie chciałbym dopłacać, bo rozszerzona sekcja zasilania raczej mi się nie przyda (grafiki podkręcać nie zamierzam, a jeśli nawet, to bardzo, bardzo delikatnie), jeszcze mniejsza głośność też nie, a stówka w portfelu zdecydowanie tak.

@Varamir - coś kojarzę BitComputer, ale jestem już zdecydowany na Crann, zwłaszcza, że przy zmianie sklepu znowu trzeba by było sprawdzać dostępność, a różnice w cenach są nieznaczne, raz na plus, raz na minus dla Crannu.

Edit. Dzisiaj się ceny pozmieniały, DCII potaniał do 1255 zł, od biedy by się dało, tylko czy warto? Oprócz lepszego chłodzenia coś jeszcze się zyskuje?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...