Skocz do zawartości

Zestaw komputerowy - 4000 zł


Bylon

Polecane posty

Stało się! WRESZCIE, po latach narzekań na starego kompa, po latach męczarni z ww., po tych wszystkich cierpieniach oficjalnie i na pewno kupuję nowego kompa!!! I monitor, taki bonusik.

To słowem wstępu - przejdźmy do konkretów.

CENA - 4000 zł (nieprzekraczalne i kropka!) na komputer z systemem+monitor. Z tym, że na kompa nie chcę wydawać mniej niż 3300 zł, więc w praktyce na monitor zostaje jakieś 700 zł.

Zastosowania - gry, muzyka, filmy (BD!), Internet, "praca" - z wyszczególnieniem tych dwóch pierwszych, ew. trzeciego, bo Internet i Worda/Excela/Power Pointa to nawet kom za 1200 zł uciągnie.

Do komputera - koniecznie musi mieć BD Combo i dźwiękówkę "niezintegrowaną". Co do tej drugiej, to jestem praktycznie zdecydowany na Asusa Xonar'a DG (idealnie spełnia moje oczekiwania - ma np. wzmacniacz słuchawkowy), ale jeśli polecacie coś innego, to piszcie śmiało. Co więcej, komp musi mieć system (Windows 7 Home Premium 64 bit OEM, chyba najsensowniejsza propozycja), więc na podzespoły same w sobie zostaje trochę poniżej 3000 zł.

Jeśli chodzi o marki podzespołów, to nie ma żadnych ograniczeń (toleruję wszystko - od MSI i Zotaca po AsRocka), oprócz tego, iż nie zniosę - takie upośledzenie psychiczne, cóż - w swoim kompie procka innego niż Intel i grafiki innej niż nVidia. Jak chodzi o resztę - pełna dowolność.

Byłbym wdzięczny, gdybyście składali w krakowskim Crann'ie, ew. w m.in krakowskim X-Kom'ie. Te sklepy mam po prostu w moim kochanym Krakowie, a do Crann'u mam dodatkowo blisko.

Do monitora - to jest problem, wszak dokładna analiza miejsca na biurku wskazała, że szerokość musi być jak najmniejsza, a przy tym decyzja co do wielkości zapadła, i są to 23''. Może znacie jakiś niezbyt szeroki 23'' monitor i tą informacją bylibyście gotowi się podzielić?

Tyle. Mam, nadzieję, że podałem wszystkie informacje, które są do takiego zestawu złożenia konieczne. Już teraz bardzo, bardzo dziękuję za wszystkie sugestie i konfiguracje, a przy tym

Pozdrawiam,

Bylon

Editka - zawsze mnie intryguje, czemu zazwyczaj dajecie Samsunga F3 500GB, skoro za kilkadziesiąt złotych dopłaty ma się 1TB. Nie wiem, może większość osób nie potrzebuje dużo miejsca na twardzielu, ze mną jest trochę inaczej [mam ostatnio "manię" przegrywania całej muzyki z płyt (a mam ich od groma) na dysk twardy, przez co "trochę" miejsca schodzi], więc przydałby mi się ten terabajt...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

749 zł Intel Core i5 2500K 4x3.30 GHz BOX (LGA1155, 6MB, VGA)

http://www.gral.pl/Intel+Core+i5+2500++3+30+GHz_039.html

815 zł GeForce GTX470 Gigabyte 1280MB, DDR5, HDMI, DVI, PCI-E OC 630/3348

http://www.gral.pl/Gigabyte+GTX470+1280MB+PCI-E_669.html

468 zł Asrock P67 Pro3, P67, DDR3, SATA3, USB 3.0, RAID, GBLAN, ATX, LGA1155

http://www.gral.pl/ASRock+P67+Pro3+LGA1155_590.html

129 zł Samsung 500 GB, SATA/300, 16MB, NCQ Spin Point F3

http://www.gral.pl/Samsung+500GB+SATA-II+16MB_869.html

148 zł DDR3 4GB 1333MHz A-DATA CL9

http://www.gral.pl/A-DATA+4GB+DDR3-1333_446.html

219 zł 500W Fortron FSP500-60GHN (Fan 120mm)

http://www.gral.pl/Fortron+FPS+Group+500W+...-60GHN_268.html

310 zł LG CH10LS20 Blu-ray, SATA, czarny

http://www.gral.pl/LG+Electronics+CH10LS20_070.html

169 zł CoolerMaster Elite 370 Black (bez zasilacza)

http://www.gral.pl/Cooler+Master+Elite+370+Black_680.html

339 zł Microsoft Windows 7 Home Premium 64Bit PL OEM

http://www.gral.pl/Microsoft+Windows+7+Hom...64B+PL_715.html

559 zł Benq 23" LCD G2320HDB (5ms, DVI, FullHD)

http://www.gral.pl/BenQ+23+cali+LCD+G2320HDB_967.html

= 3 905 zł

Szybki czterordzeniowy procesor, wydajna karta graficzna (stara ale jara), porządna płyta główna, szybki dysk 500GB, 4GB pamięci, dobrej jakości zasilacz, combo BR i przewiewna obudowa. Do tego monitor 23". Zostawiłem 100zł w zapasie, bo chyba ten Xonar akurat kosztuje coś w tych okolicach.

//edit: teraz zauważyłem Twoją dopiskę o dysku... nie za bardzo jest tu z czego obciąć by włożyć 1TB :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WOW, niezły jesteś - w 10 minut coś takiego złożyć!

Przyznam, że zestaw bardzo mi się podoba, jedyne, do czego mam wątpliwości, to grafika - nie sądzisz, że stosowniejszy byłby np. Palit GTX560Ti (30 zł więcej)? Ogólnie o "pięćset sześćdziesiątkach" chodzą dobre opinie. (A jak bym się decydował na tego GTX470, to chyba na taką wersję, bo kilka złociszy więcej, a podkręcona i chłodzenie chyba lepsze).

Zaraz sprawdzę ceny w Crann'ie, może tam będzie taniej (czasem się zdarza...) i uda się na 1TB "odłozyć".

Sprawdziłem, i jest nieciekawie. Praktycznie nie da się zmieścić w cenie 4000 zł, ale na razie gadamy hipotetycznie, więc spoko (w poniedziałek może się wybiorę, i dowiem, czy jakiś rabacik by się udało). Tylko jest taki problem, że w Crann'ie ceny lepsze niż w Graalu, ale wybór lepszy. Stąd:

Może być obudowa CM Elite 430? I ładniejsza (dla mnie), i tańsza, bo 154 zł.

Takie cuś będzie odpowiednie? A-Dat nie mogę znaleźć...

A taka płyta główna da radę? AsRocka nie ma, a Asus na P67 wygląda nawet sensownie.

Chieftec GPS 500-A 120mm da radę? W Crann'ie znalezienie Fortronów jest cudem.

Jeszcze za chwilkę sprawdzę jak to wygląda w X-Komie, tam jest drożej, ale i wybór większy...

Edit1. RAM'u na razie poświęcać nie chcę, bo 2GB przy takiej mocnej reszcie po prostu będą kompa spowalniać, nie ma to większego sensu. Prędzej tymczasowo odpuściłbym dźwiękówkę, coś w tym typie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na korzyść GTX560 jest nieco lepsza wydajność na standardowych ustawieniach i mniejsza ilość zużywanego prądu, na korzyść GTX470 jest więcej pamięci (w sam raz do GTA4), lepsze podkręcanie się (GTX470 po OC prześcignie GTX560 po OC) i niższa cena. Wybieraj ;) Ten Zotac którego podałeś to bardzo fajna oferta.

CM 430 jest nawet nieco lepsza od 370, więc śmiało ją bierz.

Pamięci OCZ LV z tego co wiem są kiepskie. Lepsze będą sprawdzone polskie Goodramy. http://www.crann.pl/store/show_detail/7847...gr1333d364l9-4g

Co do płyty głównej to sam nie wiem, musiałbym się rozejrzeć (jak ktoś ma info na jej temat to niech pisze).

Chieftec jest gorszy jakościowo od Fortronów, jego wybór traktowałbym jako ostateczność. Jeśli już to bierz OCZ StealthXStream2 500W, który w istocie jest... Fortronem Blue Storm.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Sprawdziłem X-Kom'a, i ceny są tak beznadziejne, że podziękuję.

Powoli skłaniam się ku temu Zotac'owi AMP, kilka testów przeczytałem, i wychodzi, że jest tak dobrze fabrycznie podkręcony (sam raczej grafiki kręcić nie będę), że bije HD5870... No i chłodzenie porządnie wygląda. W GTA nie grałem, i jeszcze pewnie przez jakiś czas nie zagram, ale pamięć może się przydać w przyszłości - może by tak Red Dead Redemption na PC'ty (dam głowę, że wtedy da ona korzyści) się kiedyś pojawiło?

Co do tych GoodRAMów, to chyba będą sensowne, chociaż może lepiej dołożyć aż dziesięć złotych do 2x2GB i to jeszcze 1600MHz (tak, wiem, procesor tego nawet nie obsłuży...)? Dual jednak jakieś korzyści daje... Tylko czy w ogóle takie RAMy (w sensie tysiąc sześćset megahercowe) będą działać na konfiguracji z I5 2500K?

Z tym Asusem - nie wiem. Wygląda fajnie, ale czy jest fajny...? Porozglądam się w sieci za reckami...

PS. A OCZ SXS2 jest (chyba) sensowną propozycją... Po uwzględnieniu wszystkich poprawek (zasiłka, obudowa, grafa i pamięci dual) wszystko kosztuje 3568,50 zł... Może uda się jakiś rabacik na miejscu...? Ale to w poniedziałek...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat jesteś w błędzie, bo platforma LGA1155 obsłuży wszystkie prędkości pamięci do 1866MHz (a jeśli dobra płyta się trafi to nawet 2000MHz i wyżej) - a to dzięki temu, że w Intelu wreszcie ktoś pomyślał i do dyspozycji jest wiele mnożników taktowań pamięci. Niemniej przyrost wydajności z powodu szybszej pamięci mieści się w granicach błędu pomiarowego - stąd też zwykle dajemy 1333MHz. Również dajemy jedną kość pamięci, gdyż takie rozwiązanie jest łatwiejsze w rozbudowie (mając 2x2GB i chcąc rozbudować pamięć zachowując Dual Channel musiałbyś zapełnić wszystkie sloty, a czasem z tego wynikają problemy natury technicznej... z jakiegoś powodu).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie, super, genialnie. No to ogólny zarys konfiguracji mam. Pozostaje tylko sprawa:

a) płyty głównej (hmmm... i co mam rozumieć przez Micro ATX jakim rzekomo jest ten Asus?);

b) ewentualnego przycięcia cen;

A może ktoś ma jeszcze jakieś propozycje?

Aktualna konfiguracja:

Intal I5 2500K

Zotac GTX470 AMP!

Asus P8P67

GoodRAM DDR3 2x2GB 1600MHz

Samsung F3 1TB

BD Combo LG jakieśtam

Asus Xonar DG

CM Elite 430

OCZ SXS2 500W

Win 7 HP 64bit OEM

Razem: 3568,50 zł.

Jeszcze jedno: na czym najlepiej będzie ciąć, jeśli będzie taka konieczność?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tutaj ciąć, to na dysku/RAMie/napędzie/dźwiękowej :) Co do płyty głównej - nie słyszałem nic o niej, zapytaj, kiedy ten AsRock podany przez Yoja będzie dostępny. Jeśli natomiast nie będzie dostępny w ogóle - kup go w innym sklepie, zanieś im do złożenia, wydaje mi sie, ze powinni w takiej sytuacji Ci pomóc, chyba że samemu potrafisz składać komputer - wtedy nie będzie problemu).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyna różnica między ATX i MicroATX to to, że te drugie są mniejsze (mają mniej slotów rozszerzeń).

Gdzie przeczytałeś że ten Asus jest MicroATX, bo nie doczytałem się tego w opisie w tym sklepie, a na zdjęciu ewidentnie jest płyta ATX :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakiejś podejrzanie wyglądającej stronce, mi też wydaje się, że to pełen format ^^

Masanohashi, masz dobry pomysł, ale dla mnie trochę dużo zachodu. Chciałbym wszystko mieć w jednym miejscu, później się okaże, że jakieś problemy z gwarancją są, bo w dwóch sklepach kupowane - wolę tradycyjnie. Ogólnie rzecz biorąc, Asus (chyba) nigdy złych MOBO (jak się mylę - poprawcie) nie robił (oprócz tych z H67), myślę, że nie zawalił i tym razem...

Ale na razie myślę, że można z kompem poczekać, aż dowiem się w Crann'ie co i jak (i co z ew. rabacikami...), a pozostaje jeszcze kwestia tego nieszczęsnego monitora. BenQ podany przez Yoja2 chyba nie ma LED'ów, za to jest stosunkowo cienki (w kontekście szerokości); będzie się dobrze spisywać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyty na H67 są najmniej opłacalne, ponieważ kupując płytę na chipsecie P67 możesz podkręcić procesor o jakieś 40%! (nie muszę mówić, co to oznacza dla Twojego PCta). Każdy producent ma płyty lepsze i gorsze, nie wiem, jakie są opinie na temat tego Asusa, jednak jak mówisz - większość sprzętu ma dość porządną. Zadzwoń i zapytaj w poniedziałek, kiedy będą mieć na stanie tego AsRocka, jeśli trzeba będzie długo czekać, to to bez sensu.

Monitor od Yoja jest jednym z lepszych monitorów w tej cenie, LED to tak naprawdę przereklamowana technologia, która praktycznie nic nie daje ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASUS P8P67 LE budzi obawy, gdyż wersje LE u ASUSa oznaczały zawsze najtańsze (i najgorsze) płyty, często ASUS miał tendencję do nadmiernego ich "obcinania" z możliwości. Dlatego Asrock byłby pewniejszym wyborem.

Mój BenQ nie ma LEDów, co niekoniecznie musi być wadą, bo jedyne co monitory LED odróżnia od tanich LCD to podświetlenie - matryce są te same. Także nawet mimo braku LED jest to dobry monitor.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę uprzejmie!

Powyżej link do droższej o dwie dychy, a wyglądającej pewniej płytki Asusa, M zamiast LE, jeśli to faktycznie robi różnicę.

Co do monitora - jeśli faktycznie jest dobrze, to... dobrze. Chyba właśnie na niego się zdecyduję, zwłaszcza, że jest o kilka centymetrów cieńszy od większości 23''.

Edit. Jeszcze jedno - znalazłem dysk tańszy od F3 o astronomiczną liczbę 350 gr, takie cuś. Zastanawiam się, czy nie warto byłoby wziąć właśnie go, bo chodzi pod SATA3, co - w teorii, bo praktyki nie znam - daje wyższą wydajność. Jak sądzicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SATA3 nawet w teorii nie daje większej wydajności. Aktualne dyski HDD wykorzystują ok. połowę przepustowości SATA2, więc sam fakt posiadania SATA3 ich ani trochę nie przyspiesza. Zostałbym przy Samsungu.

Co do płyty, to również nie widzę żadnych testów tego ASUSa - a tak "na oko" to się prezentuje dosyć... tanio. Jak Masanohashi zauważył nigdzie też nie wspominają o poprawionym chipsecie.

Nie mógłbyś po prostu samej płyty kupić oddzielnie w innym sklepie? Np. http://top12.pl/?zobacz=122387603 (sklep z Krakowa, zakładam że stamtąd jesteś).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, nie zauważyłem.

No to zobaczę co z tymi AsRockami, a nuż przyjdą...

Edit. Dopiero teraz zobaczyłem Twój post, Yojo2. Z kupowanie gdzie indziej byłby o tyle problem, że jak wtedy wyobrażasz sobie serwis? Załóżmy, że kupiłem, i co dalej? Zepsuło mi się MOBO, idę do Crann'a, ale tam mi mówią, że kupowałem gdzie indziej, to gdzie indziej muszę serwisować, no to idę do tego top12, jednak tam rzeczą, że nie naprawią, bo reszta podzespołów w Crann'ie. I muszę wysłać, wcześniej wymontowując wszystkie podzespoły. Jak dla mnie, niezbyt miła perspektywa. W miarę możliwości chciałbym kupować wszystko w jednym miejscu.

Tak, jestem z Krakowa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, że dwa posty pod rząd, ale przy okazji odświeżę temat...

___

Sukces! Udało mi się wyrzec dźwiękówki (może w przyszłości się dołoży), tym samym składając zestaw za dokładnie 4000,50 zł! Później pobawiłem się jeszcze trochę BD, i taki oto Liteon (tylko pytanie, czy będzie dobry...?) pozwolił mi na obniżenie ceny do 3927,50zł... A właśnie, to by mi pozwoliło na ew. wymienienie Zotaca GTX470 AMP! na Gigabyte GTX560Ti SOC... W teorii zegary są znacznie wyższe, ale jak będzie z wydajnością (Yojo2, Ty wiesz wszystko - podzielisz się wiedzą?)? Cena wtedy oscylowała by w granicach 4015 zł, czyli od biedy może być...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Same zegary to nie wszystko - GTX470 ma znacznie więcej jednostek cieniujących i ROPów. Ogólnie rzecz biorąc, jest to wydajniejsza architektura i da sobie radę mimo niższych taktowań. Osobiście bym chyba został przy GTX470.

Co do Liteona, to zauważ że ten napęd nie ma możliwości nagrywania płyt CD i DVD. Jeśli Ci to nie przeszkadza, to możesz brać.

A co do gwarancji, to i tak byś pewnie musiał wszystko wymontować - no chyba że w crannie dają gwarancję na cały komputer a nie każdy podzespół z osobna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie zostaję przy Zotac'u i tym jak mu tam LG (tylko okazyjnie nagrywam, ale jednak nagrywam, więc z tej możliwości nie mam ochoty rezygnować).

Jeśli się nie mylę, to dają właśnie na całego kompa 2 lata+ew. producenta, jeśli jest dłuższa.

Jeszcze przy okazji się zapytam, czy będzie jakaś różnica, jeśli wezmę OEM'a bez SP1, oprócz tego, że będą mi się dłużej aktualizacje ściągać?

WAŻNY edit. Właśnie sobie z czegoś zdałem sprawę, ale potrzebuję (tradycyjnie...) rady kogoś, kto ma w tym doświadczenie większe niż ja.

Mianowicie mam oryginalnego XP Home (dostałem jeszcze ze starym komputerem), na płytce, z licencją chyba nieograniczoną. Do tego upgrade do Windows 7 HP (32/64bit), kupiony jakiś czas temu do laptopa. Upgrade już był zainstalowany, XP też, dwa razy... Czy byłaby możliwość (nie jestem pewien, czy tak, czy nie) zainstalowania XP-ka na nowym kompie po czym "zupgrade'owania" go do 7 64bit, mimo że już raz upgrade'owałem lapka? Jeśli tak... to jestm o 352 złote do przodu i mogę dołożyć do karty muzycznej, a nawet lepszej grafiki (jeśli jest jakaś za 200 zł więcej)/RAM'u/jakiegoś gadżetu typu czytnik kart!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam aktualizowałem w ten sposób Vistę. Na pudełku z upgradem do 7 jest napisane: "Produkt przeznaczony do użycia na jednym komputerze lub urządzeniu". Czyli trochę lipa, ale można skontaktować się z Microsoftem i spytać, czy istnieje możliwość dezaktywacji tego upgrade'u, i zainstalowania na innym kompie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W teorii jest tak, ja mówisz, jednak na opakowaniu (i w "instrukcji") jest też wypisane wiele innych dziwnych rzeczy (czyżby naprawdę dało się Upgrade'a zainstalować bez zwykłego systemu na twardzielu...?), więc mam nadzieję, że może być inaczej. W końcu nie ma nic napisanego o licencji (jakoby była na jedno stanowisko), tylko prosta informacja, że aktualizacja jest przeznaczona (a kto wie, czym jest to "przeznaczenie"?) na jeden komputer... Zaraz planuję się wybrać do sklepu na osiedlu, całkiem fajny, może tam się coś zapytam, przy okazyi też o ten nieszczęsny system.

Hej ho!

Co prawda poczytałem trochę o tym upgrade'ie, i ewidentnie jest na jedno stanowisko (a piractwu mówimy NIE!), więc to odpada, ale właśnie zdałem sobie sprawę, że posiadam licencję MSDN AA. Krótko mówiąc - Windows 7 Professional (niestety innych nie ma) x64 za darmo!

W takim bądź razie na komputer+monitor mogę przeznaczyć 4000 zł, ale już systemu kupować nie muszę.

Czy to coś zmienia, i można skonfigurować coś nowego (sam komputer, bez monitora i muzycznej) za 4000-676=3324 zł? Może jakaś lepsza grafika czy inne cuś?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety przekracza budżet o 50 zł...

Albo pójdę na całość, i wymienię grafę+zasiłkę na lepszą (może być np. taki OCZ? Wątpię, żebym kiedykolwiek te 650W wykorzystał), albo zostanę przy poprzedniej konfiguracji, ew. wezmę jakąś pośrednią grafikę (piszą, że SOC GTX560 jest prawie tak wydajny, jak 570, czyli logicznie rzecz biorąc powinien być mocniejszy od 470...), inną obudowę...

A jak już bym szedł na tę całość, to co sądzisz o TwinFrozr 570 (MSI bodajże)?

A ew. jak bym się zdecydował na dołożenie tylko 50 zł na lepszą grafę, to 500W by uciągnęło, dałoby się bez wymiany zasilacza?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...