Skocz do zawartości

Rozwiązany: Monitor 22-23''


Bylon

Polecane posty

Ponownie serdecznie Was witam i ponownie uprzejmie proszę o radę.

Tym razem chodzi o monitor. Chciałbym kupić jakiś względnie porządny model do 800 zł - koniecznie 16:9, 1920x1080, absolutnie nie mniejszy niż 21,5'' i nie większy, niż 23''. Fajnie by było, jak by było HDMI, ale nie jest to konieczne. Miło powitam też jak najmniejsze wymiary, bo miejsca na biurku nie mam zbyt wiele.

Zastosowanie to gry i filmy, choć bardziej te pierwsze.

Liczę na Waszą pomoc, a przy okazji

Pozdrawiam - Bylon

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz Dell U2211H, chyba najlepsze co się da wymyślić. Jest oparty na matrycy IPS, dzięki czemu oferuje wysoką jakość obrazu. Jeśli miałbyś trochę więcej pieniędzy to warto by było dopłacić do wersji 23-calowej (U2311H).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera, fajny monitorek, ale nie ma szans...

a) Cena jednak to 800 zł przekracza, a osiem stówek to kwota absolutny max. i na jej przekroczenie pozwolić sobie nie mogę.

b) Widzę, że nigdzie (prawie) tego monitora nie dostanę, a w Internecie kupować nie zamierzam z powodów chyba każdemu znanych.

Mam nadzieję, że znajdzie się coś na "badziewnej" (w cudzysłowie, bo gdyby naprawdę była taka badziewna całkiem, to by kariery nie zrobiła) TN, na IPS niestety kwota nie pozwala.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do poprzednika u góry, osobiście mam bodajże samsunga ips ale nie jestem pewien, na pewno nie TN, ale tak na prawdę do gier starczy ten ostatni aby nie smużył. lepiej zresztą wziąć 21,5 bo potem będziesz miał kłopot: PC nie uciągnie full hd a na takim 21,5 obraz zeskalowany nie wygląda jak kupa.

http://www.oleole.pl/monitory-lcd/dane-tec...html#content_2c

jeszcze bym to wziął pod uwagę:

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...oducts_id=14705

PS. Mam nadzieję żę nie na sprzęcie z profilu zamierzasz korzystać z gier na nowym monitorze ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że na sprzęcie z profilu! FX5500 bez problemu powinien uciągnąć Full HD!

A tak serio, to ten dziad nawet przy 1280x1024 (rozdzielczość starego monitora - Samsunga SyncMastera 913v) muli, i to w systemie. Monitor zamierzam podpiąć do nowego kompa, którego kupię niebawem (i - możecie być pewni - mocy na Full HD mu wystarczy), a wcześniej ew. będzie służył do lapka, jako chwilowy ekran do BD (Blu-ray) - chętnie bym oglądnął Matrixa w Full HD... Tak naprawdę to zarówno monitor, jak i komp będę kupować w miarę równolegle, ale z tym ostatnim czekam do ostatniej chwili - w monitorach tyle się nie potrafi zmienić w ciągu chwili (zresztą i tak do monitora mi pilniej, bo zawsze zastosowanie dla niego znajdę).

Co do samych monitorów, to BenQ wygląda... kusząco. Natomiast z Iiyamą przegiąłeś ostro - nie dość, że 1650x1050, to jeszcze 16:10 (chociaż w zasadzie, to jedno się rozumie przez drugie), więc - wybacz - odpada.

Co do rozważania 23'', to po prostu czytałem, iż na 21,5'' i Full HD wszystko jest strasznie małe, i nie wiem, jak się do tego ustosunkować.

Jeszcze na koniec: co sądzisz o takich dwóch

http://benq.pl/products/LCD/index.cfm/product/1122#

http://benq.pl/products/LCD/index.cfm/product/1210

monitorach BenQ?

I czy poleciłbyś może coś Samsunga, bo firma ta zdążyła już sobie zaskarbić moje zaufanie?

Pozdrawiam ponownie, bo co się będę obcyndalał!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@yojo2

Te monitory smużą. Oglądałem niedawno i może tragedii nie ma, ale można to zaobserwować. :)

po prostu czytałem, iż na 21,5'' i Full HD wszystko jest strasznie małe, i nie wiem, jak się do tego ustosunkować.

Można się przyzwyczaić, ale IMO Full HD ładnie wygląda na co najmniej 23 calach. Z tańszych modeli na IPS jest IPS236V-PN z fatalną (tego nie sprawdzałem) podstawką. Spełnia kryteria-1920 x 1080, 16:9 i w Camino kosztuje mniej niż 800zł. ;) Z tańszych monitorów 23-calowych w zasadzie tylko TN.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak, czyli jednak... W takim razie albo coś Samsunga 21,5'', albo BenQ zaproponowane przez kolegę Buldozereka, albo 23''. Ale - jeśli to ostanie - co byście polecali, bo modeli jest od groma, a jakości poszczególnych nie znam?

Edit.

@Buldozerek - sorry, ale ja serio nie mam miejsca na biurku na 24''. 23 to naprawdę absolutny max. A nowe PC uciągnie na pewno, lapek - też.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@yojo2

Te monitory smużą. Oglądałem niedawno i może tragedii nie ma, ale można to zaobserwować. :)

No ja też widziałem te monitory i mi się wydawały w porządku. Nie wiem, może oczy mi się rozregulowały albo co. :P

Dlatego zawsze przy kupnie monitora nie warto polegać jedynie na opiniach innych, warto też się przejść do sklepu i zobaczyć ekrany na żywo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@yojo2

Te monitory smużą. Oglądałem niedawno i może tragedii nie ma, ale można to zaobserwować. :)

No ja też widziałem te monitory i mi się wydawały w porządku. Nie wiem, może oczy mi się rozregulowały albo co. :P

dobrze gość prawi, obstawiam że benq będzie git. gdzie ci smużenie pod monitor pod gry. :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sagitarius587

monitory 23 calowe

Hyundai V236LD - 706 zł

LG Flatron W2353V-PF - 682 zł

LG Flatron W2361V - 574 zł

ACER G235Hbd - 551 zł

Twój faworyt - BenQ w tej cenie to dobry wybór.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pojawiła się dość duża ilość wyglądających rozsądnie propozycji, ale kompletnie nie wiem, która będzie najlepsza. Krótko mówiąc - problem. Z 21,5'' chyba zdecydowałbym się na to BenQ, ew. pewnego Samsunga (nie pamiętam modelu) zbierającego pozytywne opinie. A 23''? Tyle tego jest, że nie sposób wybrać...

Proszę po prostu o jedną, max. dwie najlepsze wg Was propozycję, a nie takowych dziesięć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz w sklepie który ci pasuje porównując samsunga i benq i kup ten który ci bardziej pasuje ?

Org_

o czym ty mówisz - jakie statsy ? Na prawdę pisanie na forum cdaction i liczba postów w profilu mnie nie interesuje. Zresztą - dyskutować nie będę , bo nie warto.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uprzejmie proszę o zamknięcie tematu, co prawda problem nie jest jeszcze w 100% rozwiązany, ale okazało się, iż jednocześnie kupuję i komputer, i monitor, więc nie mają sensu dwa osobne tematy na dwie osobne części, skoro "pula" pieniędzy jest wspólna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...