Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MikeTNK

Wybór ładowarki

Polecane posty

Odkopuję starocia gdyż jestem właśnie na etapie doboru ... hmmm powiedzmy, że zewnętrznej uniwersalnej baterii.

Wymieniany w tym temacie Arctic Cooling na pierwszy rzut oka wydaje się świetny. Jednak po głębszym wczytaniu się w szczegóły okazało się, że pojemność wbudowanej baterii jest wyrażona w mWh , a nie w mAh. Oznacza to, że wymieniane wszędzie 4400 mWh przy napięciu ładowania 5.5 V daje w efekcie 800 mAh.

Czyli strasznie mało. Zdecydowanie mniej niż pełna bateria mojego smartphona.

A chciałbym, żeby taka zewnętrzna bateria posłużyła mi zarówno do jednego pełnego naładowania smartphona jak i naładowania odtwarzacza mp3. Dlatego też przeszukiwałem allegro i google pod kątem baterii o pojemności co najmniej 2000 mAh.

Znalazłem całe mnóstwo chińszczyzny w kategorii ładowarek "słonecznych", najczęściej z baterią o pojemności 2600m (przykład TUTAJ oraz coś co się zwie Energizer XP2000. Jest to sama bateria , bez ładowania słonecznego o pojemności 2000 mAh (przykład TUTAJ).

I niby odpowiedź powinna być prosta - co Energizer to Energizer. Jednakże różnica w cenie jest drastyczna. O ile chińszczyzna oscyluje cenowo około 60 zł , o tyle tenże Energize kosztuje 120-140 zł czyli dwa razy więcej.

I teraz przyszedł czas na pytanie - czy ktoś miał do czynienia z chińską ładowarką solarną o pojemności (wg producenta) > 2000 mAh i byłby w stanie powiedzieć czy urządzenie takie jest warte zastanowienia się w ogóle ? Może nie warto wywalać ponad 120 zł za energizera jeśli "chińczyk" radzi sobie równie dobrze.

Nie odświeżaj starych tematów. Nie podczepiaj się pod cudze wątki.-org

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...