Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

MikeTNK

Wybór ładowarki

Recommended Posts

Odkopuję starocia gdyż jestem właśnie na etapie doboru ... hmmm powiedzmy, że zewnętrznej uniwersalnej baterii.

Wymieniany w tym temacie Arctic Cooling na pierwszy rzut oka wydaje się świetny. Jednak po głębszym wczytaniu się w szczegóły okazało się, że pojemność wbudowanej baterii jest wyrażona w mWh , a nie w mAh. Oznacza to, że wymieniane wszędzie 4400 mWh przy napięciu ładowania 5.5 V daje w efekcie 800 mAh.

Czyli strasznie mało. Zdecydowanie mniej niż pełna bateria mojego smartphona.

A chciałbym, żeby taka zewnętrzna bateria posłużyła mi zarówno do jednego pełnego naładowania smartphona jak i naładowania odtwarzacza mp3. Dlatego też przeszukiwałem allegro i google pod kątem baterii o pojemności co najmniej 2000 mAh.

Znalazłem całe mnóstwo chińszczyzny w kategorii ładowarek "słonecznych", najczęściej z baterią o pojemności 2600m (przykład TUTAJ oraz coś co się zwie Energizer XP2000. Jest to sama bateria , bez ładowania słonecznego o pojemności 2000 mAh (przykład TUTAJ).

I niby odpowiedź powinna być prosta - co Energizer to Energizer. Jednakże różnica w cenie jest drastyczna. O ile chińszczyzna oscyluje cenowo około 60 zł , o tyle tenże Energize kosztuje 120-140 zł czyli dwa razy więcej.

I teraz przyszedł czas na pytanie - czy ktoś miał do czynienia z chińską ładowarką solarną o pojemności (wg producenta) > 2000 mAh i byłby w stanie powiedzieć czy urządzenie takie jest warte zastanowienia się w ogóle ? Może nie warto wywalać ponad 120 zł za energizera jeśli "chińczyk" radzi sobie równie dobrze.

Nie odświeżaj starych tematów. Nie podczepiaj się pod cudze wątki.-org

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...