Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mj

Ogame

Polecane posty

Ciągle trafiają mi sie małem planety. najmniejsza miała 39 pól. Co robić żeby trafiały mi sie większe planety???

Nic, po prostu musisz szukać. Na to nie ma sposobu: raz się trafi duża raz mała :)

Tak ja też słyszałem od kumpla który już długo gra w Ogame że największe planety znajdują się w pozycjach od 6 do 12(czy coś takiego). W sumie to może być prawda bo faktycznie miałem podobną sytuację. Bliskie planety(chodzi o wysoką temp.) mają małe pola, tak samo jak zimne :)

Nie warto trzymać planet poniżej ok 140-160 pól. Nie starczy miejsc na rozbudowę...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma miejsc gdzie są największe planety, ale są miejsca gdzie mogą się trafić największe, ale to nie znaczy że nie będzie ta małych. Poszukaj na stronce ogame liste z ilością pól w danym miejscu jaka się może trafić (chyba nr 4 i 8 był jako jedne z największym prawdopodobieństwem trafienia największej planety). Ja najwięcej miałem ok 360 pól.

ps: Stawiajcie kolonie jak najdalej od siebie, najlepiej każda w innej galaktyce. Trudno będzie was namierzyć a dzięki temu można bezpieczny fleetsave zrobić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko przy rozrzuceniu koloni w różnch galach możesz mieć problemy z transportem surowców - znaczy będzie długo trwał, co nie zawsze jest korzystne. Chyba, że ktoś w każdej koloni chce rozwijać wszystko tak, aby była samowystarczalna - a to też kosztuje i wymaga czasu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na jednej stronce taki wykaz:

Oto schemat wielkości planet w zależności od pozycji.

Masz 60% szans, że planeta będzie miała taki rozmiar:

Planeta na pozycji 1 ma 48-80 pól. Średnio: 64 pola.

Planeta na pozycji 2 ma 53-83 pól. Średnio: 68 pol.

Planeta na pozycji 3 ma 54-82 pól. Średnio: 73 pola.

Planeta na pozycji 4 ma 108-238 pól. Średnio: 173 pola.

Planeta na pozycji 5 ma 95-239 pól. Średnio: 167 pol.

Planeta na pozycji 6 ma 82-228 pól. Średnio: 155 pol.

Planeta na pozycji 7 ma 116-173 pól. Średnio: 144 pola.

Planeta na pozycji 8 ma 123-177 pól. Średnio: 150 pol.

Planeta na pozycji 9 ma 129-188 pól. Średnio: 159 pol.

Planeta na pozycji 10 ma 79-122 pól. Średnio: 101 pol.

Planeta na pozycji 11 ma 81-116 pól. Średnio: 98 pol.

Planeta na pozycji 12 ma 85-129 pól. Średnio: 105 pol.

Planeta na pozycji 13 ma 60-160 pól. Średnio: 110 pol.

Planeta na pozycji 14 ma 42-126 pól. Średnio: 84 pola.

Planeta na pozycji 15 ma 54-149 pól. Średnio: 101 pol.

Masz 40% szans, że planeta będzie miała mniej lub więcej pól niż podano w powyższym schemacie.

Odchylenia od wartości oczekiwanej (średniej) są wyjatkowo duże dla planet z pozycji 4-6.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi w tej grze?? czy to takie MOO 3w necie??? Czy mógłby mi ktoś przybliżyć o co tu chodzi???

http://tutorial.ogame.de/pol/

Poczytaj to sobie

Cały opis jest na głowej stronie Ogame. :)

"Jesteś międzygalaktycznym imperatorem, który przez najróżniejsze strategie, kombinacje i przedsięwzięcia zwiększa swoje strefy wpływów na inne galaktyki. Zaczynasz od jednej, własnej planety, na której budujesz infrastrukturę gospodrcza i militarnę wykorzystując dostępne na niej surowce. Poprzez badania naukowe i rozwój otrzymujesz dostęp do nowych technologii, mechanizmów, broni... Z upływem czasu będziesz kolonizował kolejne planety, handlował, atakował, zawiązywał sojusze z innymi władcami, wywoływał wojny, (współ-)rządził międzygalaktycznym światem."

Załóż sobie konto, a potem poczytaj sobie teksty na powyższej stronie. Jest ona bardzo przydatna i dzięki niej będziesz wiedział o wiele więcej. ;) Zawszę mogę pomóc w pierwszych krokach(GG na dole napisane). ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi w tej grze?? czy to takie MOO 3w necie??? Czy mógłby mi ktoś przybliżyć o co tu chodzi???

http://tutorial.ogame.de/pol/

Poczytaj to sobie

Cały opis jest na głowej stronie Ogame. :)

"Jesteś międzygalaktycznym imperatorem, który przez najróżniejsze strategie, kombinacje i przedsięwzięcia zwiększa swoje strefy wpływów na inne galaktyki. Zaczynasz od jednej, własnej planety, na której budujesz infrastrukturę gospodrcza i militarnę wykorzystując dostępne na niej surowce. Poprzez badania naukowe i rozwój otrzymujesz dostęp do nowych technologii, mechanizmów, broni... Z upływem czasu będziesz kolonizował kolejne planety, handlował, atakował, zawiązywał sojusze z innymi władcami, wywoływał wojny, (współ-)rządził międzygalaktycznym światem."

Załóż sobie konto, a potem poczytaj sobie teksty na powyższej stronie. Jest ona bardzo przydatna i dzięki niej będziesz wiedział o wiele więcej. ;) Zawszę mogę pomóc w pierwszych krokach(GG na dole napisane). ;)

A czy to prawda, że można grać długi czas, a po jednym ataku wszystko stracić??? Czy jest jakaś ochrona dla graczy początkujących???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to prawda, że można grać długi czas, a po jednym ataku wszystko stracić??? Czy jest jakaś ochrona dla graczy początkujących???

Protekcja jest do 5000pkt.

Jeżeli nie zrobisz fs'a(fleet save), to ktoś ci może zniszczyć całą flotę, oraz zabrać sporo surowców. Pierwsze ataki zaczęły się właśnie po przekroczeniu 5000pkt. :) Możesz śmiało budować budynki, oraz pracować nad badaniami. Potem rób flotę.

Więcej o fsie na http://tutorial.ogame.de/pol/ ;)

W Ogame są wzloty i upadki... Sam kiedyś wpadłem w pułapke i straciłem swoją flotę... 30k punktów w plecy, ale nadrobiłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...