Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Altair1404

Game/ The Game

Album Game'a  

15 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który z albumów Game'a, jest wg. Ciebie najlepszy?

    • The Documentary
      8
    • Doctor's Advocate
      5
    • L.A.X.
      2
    • The R.E.D. Album
      0


Polecane posty

Gość Altair1404
Game/The Game
Jayceon Terrell Taylor (ur. 29 listopada 1979r. w Californi, dokładnie w Compton)
gamesydney4475x382.jpg

Dyskografia:

The Documentary (2005)
thedocumentarythegameim.jpg

Doctor's Advocate (2006)
doctorsadvocatethegamei.jpg

L.A.X. (2008)
thegamelax.jpg

The R.E.D. Album (2011)
Game-The-RED-Album-cover.jpg

oraz masa mixtape'ów (bardzo dobre dwa ostanie- Purp & Patron i Purp & Patron: The Hangover) i kilka albumów niepodległych.


Game to czarnoskóry raper, chciałby się powiedzieć jeden z wielu. Ma jednak to coś, co sprawia, że słuchanie jego wersów sprawia przyjemność.
Historia jego kariery i życia osobistego jest ciekawa i dość zawiła.
Nie miał łatwego życia. Będąc dzieckiem, stracił swojego przyjaciela, który zginął nie chcąc oddać swoich ubrań starszym przestępcom. Jego rodzice również zajmowali się gangsterką (gang Crips), co zaowocowało tym, że z powodu niemożności wychowania, młody Jayceon trafił do sierocińca.
W wieku lat 13, brat Game'a został postrzelony na stacji benzynowej. Dwa lata później Taylor wyszedł z serocińca i podjął naukę w Compton High School. Był jednym z najlepszych koszykarzy w całej szkole, co spowodowało, że w roku 1999, gdy skończył szkołę, dostał wiele ofert stypendiów z innych uczelni, gdzie grano w kosza. Swoje kroki skierował do Washington State University, lecz tam złapano go z narkotykami i w konsekwencji wyrzucono ze szkoły.
Kolejnym epizodem w jego życiu był handel narkotykami na przedmieściach Compton. W październiku 2001r. do domu w nocy Game?a przyszedł ?stały klient?, niestety nie był jedynym odwiedzającym go. Razem z nim przybyło dwóch zbirów, którzy wpakowali w Jayceona 5 kulek. Po ucieczce napastników, Taylorowi udało się o własnych siłach zadzwonić na pogotowie, został odwieziony do szpitala, leżał w śpiączce przez kilka dni.
Po przebudzeniu, poprosił brata o to, żeby kupił 5 klasycznych rapowych albumów:
-?Doggystyle? Snoop Dogg?a
-?Ready to Die? Notoriousa B.I.G.
-?All Eyez on Me? Tupaca Shakura
-?Chronic? Dr. Dre
-?Reasonable Doubt? Jay?a-Z.
Podczas pobytu w szpitalu Game poznał owe albumy i stwierdził, że sam musi się wziąć za rapowanie. Razem z bratem nagrał mixtape, którym zainteresowało się dwóch (było, nie było) największych rapowych producentów- Dre i Diddy. Gdy Combs był o krok podpisania kontraktu z Jayceon?em, Dre go wyprzedził i od 2002r. The Game (bo taki pierwotnie przyjął przydomek) stał pod skrzydłami wytwórni Aftermath.
Przychodzi rok 2005, dokładnie 18 stycznia, na światło dzienne wydostaje się pierwszy studyjny krążek rapera- ?The Documentary? , promowane świetnym singlem z udziałem 50 Cent?a ? ?How We Do?. Album sprzedaje się świetnie i zdobywa pierwsze miejsce Billboard?u.
Na początku współpracy Dre postanowił, że Game będzie nagrywał z 50 Centem i jego G-Unitem. Jednak szybko uległo to zmianie, gdyż 50 pozbył się Gracza zarzucając mu nielojalność wobec GU i niechęć brania udziału z beefie z Fat Joe?em i Jadakissem. Game opuszcza więc Aftermath i rozpoczyna własną drogę, niezależną od GU.
14 listopada 2006r. wychodzi ?Doctor?s Adovcate?- drugi studyjny album Gracza. Jayceon chciał udowodnić, że potrafi odnieść sukces bez 50 i Dre. Udało się. Album zadebiutował na pierwszym miejscu Billboard?u.
W roku 2008 Game wydał trzeci album zatytułowany ?L.A.X.?, o którym mówił, że będzie jego ostatnim (jak dziś wiemy, trochę się zmieniło).
Wszystkie trzy wydawnictwa rzeczonego rapera to świetny kawał czarnej muzy, który można z powodzeniem polecić. Świetne featuringi, dobra produkcja i niezłe teksty, czynią je wartymi poznania.
W 2011r. światło dzienne ujrzeć ma czwarty studyjny album Taylora- ?The R.E.D. Album?, którego pierwszym singlem jest piosenka z Lil?em Waynem-

W czerwcu zeszłego roku świat obiegła plotka o domniemanej śmierci rapera, według której został postrzelony w głowę i przewieziony do szpitla Cedars Sinai Medical Centre, gdzie zmarł. Fałszywa informacja została szybko zdementowana przez Gracza na jego oficjalnym Twitter?ze.

Osobiście uważam Game?a za świetnego rapera. Umieszczam go, może troszkę na wyrost, na drugim miejscu moich ulubionych twórców tego nurtu (zaraz po Eminemie). Moimi ulubionymi kawałkami są:
-

-

-

-California Vacation (feat. Snoop Dogg & Xzibit)
oraz song na cześć LA Lakers-
.

Osobiście nie mogę doczekać się premiery 'The R.E.D. Album'. Oby nastąpiło to jak najszybciej. Jak na razie, poza jednym singlem i kilkoma przeciekami nie mamy żadnego oficjalnego info, poza tym, że powstaje.
To tyle ode mnie względem Game'a. Proszę o wypowiedzi i o wyrozumiałość. To mój pierwszy temat tutaj. :P
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Altair1404

Przepraszam za zdouble'owany post, ale wydaje mi się to informacją dość istotną, a edycja pewnie nie rzuciłaby się na tyle w oczy, żeby to zauważyć.

Otóż Game, w obliczu śmierci Nate Dogg'a, nakręcił trybut na jego cześć. Oto on:

. Ładnie o nim powiedział. Szacunek za to.

A co do R.E.D. Albumu, to w sieci krąży coraz więcej leak'ów. Ponoć Game nakręcił ok. 40 songów i na płytę musi wybrać kilkanaście. W każdym razie, po przesłuchaniu niektórych stwierdzam, że to dobre wydawnictwo będzie. Jak na razie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do "R.E.D. Album" to wikipedia podaje, że te tracki tam będą

* "InfraR.E.D." (produced by Cool & Dre)[20]

* "Ricky" (produced by DJ Khalil)

* "Mama Knows" (featuring Nelly Furtado, produced by The Neptunes)

* "Good Girl, Bad Girl" (featuring Drake, produced by Cool & Dre)

* "Heavy Artillery" (featuring Beanie Sigel & Rick Ross)

* "Dead People" (produced by Dr. Dre)

* "L.O.V.E. (Let Our Violence End)" (produced by Timbaland)

* "Born in the Trap" (produced by DJ Premier)

* "Speakers on Blast" (featuring Big Boi)

* "Red Nation" (featuring Lil Wayne, produced by Cool & Dre)

* "I'm the King" (produced by 1500 or Nothin')

* "The Kill" (produced by Cool & Dre)

* "Monsters in My Head"

* "Keepin' it Real"

a przynajmniej nikt tego nie zanegował póki co.

Producenci robią wrażenie, goście też.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Altair1404

Ja bym jednak podchodził do tej listy z lekką dozą sceptycyzmu. Np. kawałek 'The Kill' był już na którymś z mixtape'ów 'Purp & Patron', a nie pisze na niej nic o 'Rough' czy 'Monsters in my head'. Oby jak najszybciej do albumu, wtedy dowiemy się co się tam znajdzie. :P

Czytałem kiedyś newsa, że Game oznajmiał, po nagraniu 'L.O.V.E.', że to najlepszy kawałek jaki udało mu się zrobić w życiu. Ciekawy jestem jego kształtu, na 'R.E.D. Albumie'.

Wybaczcie błędy. Myślałem o tych dwóch kawałkach, a z niewyjaśnionych przyczyn wpisałem przeciwne. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co za problem, że już były na mikstejpie? Na płycie WC "Revenge of the Barracuda" były kawałki, które wyszły wcześniej na Ep-ce, o Kanye nie wspomnę.

Akurat tu bym nie szukał problemu, raczej w tym, że cd, podobnie jak jego autor, jest nieobliczalne już od jakiegoś czasu, wcześniej nawet słyszałem, że

Lady Gaga

:rage:

ma być gościnnie. Wszystko jeszcze może się zmienić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Altair1404

Prośmy Boga (ewentualnie Game'a) o niepojawianie się Lady Gagi... Chociaż... o 'Detoxie' też takie rzeczy słyszałem.

Chciałbym, aby Game zachował rozsądek i wypuścił kilkanaście tracków na poziomie L.A.X. i będę happy. A jak coś dorówna 'My life' to jestem w niebie.

UPDATE. Wczoraj wynalazłem trybut Game'a dla Michaela Jacksona. Wiem, że MJ odszedł już dawno, ale ta nuta tak mi się spodobała, a może ktoś jeszcze nie słyszał. Toteż zamieszczam:

. Chris Brown ładnie zaśpiewał na refrenie. Game stworzył dobre wersy na cześć wielkiego muzyka. Naprawdę polecam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Altair1404

Piszę nowego posta, coby odświeżyć trochę ten niezbyt (jak widać) lubiany temat. Otóż kolejny wielki nieobecny (jak Detox) czyli Game i jego R.E.D. Album. Coś się jednak tam dzieje, bowiem właśnie do sieci trafił klip do pierwszego singla. Oto on:

.

Weezy i Game robią pokaz. Dobry kawałek i fajny klip. A jak wam się podoba?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The Game to jeden z moich ulubionych raperów. Mam jego jeden krążek pt. "The Documentary" (2005) i jest na bardzo dobry poziomie pod względem muzycznym jak i lirycznym. Co do utworu Game'a - Red Nation ft. Lil Wayne to klip jak najbardziej mi się podoba, ale już sam utwór nie. Sam beat jest taki sobie refren w wykonaniu Weezego to porażka (nie jestem hejterem tego pana, ale takie mam zdanie) Game tez się nie popisał. Jak dla mnie to słaby singiel. Nie życzę mu źle, ale owy singiel nie zachęcił by mnie do zakupienia krążka.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Altair1404

@up- Fakt, mi też, oglądając go po raz pierwszy, na myśl przyszło Run This Town. Jest podobieństwo. Tylko zamiast koloru black, mamy red.

EDIT. Tracklista na wiki uległa zmianie. Czyżby wszystkie leaki, które mieliśmy do tej pory okazję słyszeć nie trafią na ostateczną wersję albumu? Ciekawie, ciekawie. Mam nadzieję, że wreszcie w tym sierpniu ukaże się to wydawnictwo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stara kawalina, do której teraz nagrali klip.

Tracklista "R.E.D. Album" jest jak 3 mln mieszkań PiS albo autostrady PO, każdy o nich gada/ł, a nikt nie widział.

Game jeszcze jej nie potwierdził, nawet tej z "The Source", więc ciężko powiedzieć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Altair1404

Aha, czyli luźny kawałek mniej więcej, mający na celu tylko promocję samej postaci Game'a przed premierą albumu. I Bottles & Rockin' J's to też coś w tym stylu. Szkoda, bo to fajny kawałek i bardzo pasowałby mi na album. A tu Red Nation i Pot of Gold są singlami (do drugiego kręci się już klip, proszę: first look).

Co do drugiego singla (Pot of Gold) ciekawe też jest to: klik. Czyżby obecna wersja była nieukończona?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Altair1404

@Tony- najpierw klip do Red Nation podobny do Run This Town, potem okładka podobna do Kingdom Come. ^^ Czyżby Jay był inspiracją Gracza? :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jay-Z jest inspiracją większości współczesnych raperów, a przynajmniej tych, którzy sprzedają powyżej 5k płyt w pierwszym tygodniu, więc akurat z tego bym Game'owi zarzutu nie robił ;)

Można było zrobić jakiś lepszy motyw, np. Game nad rozerwaną flagą USA z sierpem i młotem w rękach, "red" byłby wtedy dwuznaczny, nie tylko akcentujący przynależność gangową.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Altair1404

Nie robię zarzutu, broń Boże. ^^ Jak się wzorować to na najlepszych. :D A pomysł na okładkę też twórczy. :P Już widzę te bojkoty. hah^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej by się z ciekawością rzucili. W USA mają trochę inny stosunek do ZSRR, nie wywołuje od razu tysiąca negatywnych skojarzeń, amerykanie nie mają kompleksu sąsiadów, nie wiedzą, co to Katyń, nie wiedzą też, że Putin rozpylił mgłę by strącić Leszka, tam jest to raczej już ciekawostka, wspomnienie pokonanego wroga.

Przecież nawet jeden z raperów ze Stanów ma ksywkę:

Ale to tylko takie gdybanie, bo okładka już jest.

Cóż, może zawartość płyty będzie ciekawsza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Altair1404

W Polsce byłby jeszcze zakaz sprzedaży i zakaz importu. ^^ A co do zawartości to sądzę, że będzie odpowiednio mocno. Jakby tam się jeszcze Eminem objawił... Marzenia. :P

A co do ksywki, to kiedyś na niego trafiłem, najs pomysł miał. ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...