Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

GooralPC

Rozwiązany: Zakup miernika do 30zł

Recommended Posts

Witam mam nadzieję że napisałem ten temat w odpowiednim dziale, otóż muszę sprawdzić napięcia dla linii 12V 5V a także 3,3V. Czy miernik do 30zł będzie dobrym rozwiązaniem. Na co zwracać uwagę przy zakupie miernika. Z góry dziękuję za odpowiedzi. Jeśli temat napisałem w złym dziale, proszę administrację forum o przeniesienie go do odpowiedniego działu na forum.

Link to comment
Share on other sites

jeżeli byś przytargał komputer do elektronika to na pewno nieodpłatnie zmierzyłby Ci napięcia na poszczególnych liniach :)

szczerze mówiąc nie wiem jaka jest tolerancja 'tanich' mierników - sam posiadam 3, ale każdy kosztował ok 200 zł. Czym się różnią? jeden jest wolny (z opóźnieniem pokazuje wartości), ale można nim mierzyć pojemność kondensatorów, drugi nie posiada takiej funkcji (za małe wartości mierzy), ale nadrabia szybkością - wyświetla watrości niemal natychmiast.

trzeci jest 'kieszonkowy' - troszkę większy od puszki Pepsi :)

Link to comment
Share on other sites

nie, na pewno nie wyłożyłeś za mało kasy... napięcie zmierzyć zmierzy :) wielka dokładność nie jest Tobie potrzebna, interesują Cie odchylenia liczone w całych woltach, a nie setnych czy tysięcznych :)

sugerowałem jedynie, że szkoda kupować specjalnie miernik, skoro elektronik za friko to zrobi :)

Miłego dnia i 'do usług'.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...