Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

GooralPC

Rozwiązany: Zakup miernika do 30zł

Polecane posty

Witam mam nadzieję że napisałem ten temat w odpowiednim dziale, otóż muszę sprawdzić napięcia dla linii 12V 5V a także 3,3V. Czy miernik do 30zł będzie dobrym rozwiązaniem. Na co zwracać uwagę przy zakupie miernika. Z góry dziękuję za odpowiedzi. Jeśli temat napisałem w złym dziale, proszę administrację forum o przeniesienie go do odpowiedniego działu na forum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli byś przytargał komputer do elektronika to na pewno nieodpłatnie zmierzyłby Ci napięcia na poszczególnych liniach :)

szczerze mówiąc nie wiem jaka jest tolerancja 'tanich' mierników - sam posiadam 3, ale każdy kosztował ok 200 zł. Czym się różnią? jeden jest wolny (z opóźnieniem pokazuje wartości), ale można nim mierzyć pojemność kondensatorów, drugi nie posiada takiej funkcji (za małe wartości mierzy), ale nadrabia szybkością - wyświetla watrości niemal natychmiast.

trzeci jest 'kieszonkowy' - troszkę większy od puszki Pepsi :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, na pewno nie wyłożyłeś za mało kasy... napięcie zmierzyć zmierzy :) wielka dokładność nie jest Tobie potrzebna, interesują Cie odchylenia liczone w całych woltach, a nie setnych czy tysięcznych :)

sugerowałem jedynie, że szkoda kupować specjalnie miernik, skoro elektronik za friko to zrobi :)

Miłego dnia i 'do usług'.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...