Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Jakobeks

Rozwiązany: Karta dźwiękowa 150zł

Polecane posty

Postanowiłem przesiąść się z integry-realtek hd na coś lepszego. Karty będę używał do gier (musi współpracować z nimi i mieć dobry dźwięk przestrzenny) i nagrywania filmików z gier+komentarz (musi mieć opcje regulacji głosu, miks stereo etc). Dodam, że audiofilem nie jestem... Zastanawiam się nad jakimiś xonarami. Mogę jeszcze odkupić od kolegi X-fi Go! za 60 zł. Chcę wydać 150zł. Słuchawki to Gamecony 367, możliwe, że będę je zmieniał. Proszę o szybką odpowiedź.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki to Gamecony 367, możliwe, że będę je zmieniał. Proszę o szybką odpowiedź.

Podstawa to to, że powinneś się zastanowić w co będziesz celować w przyszłości. Bo jak w senki HD201 za mniej niż 100zł, to nie ma sensu wydawać 150zł. A np do HD555 za 300, a teraz nawet prawie 400zł to już Xonar DX to minimum....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę nad dozbieraniem i kupieniem D1, za jakiś czas zmienię słuchawki i komputer- karta byłaby inwestycją. Czytałem na jakimś forum, że xonary mają problemy z grami (sypią się, brak dźwięku, źle gra etc) i jeżeli to prawda, to jaką inną kartę można by kupić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na szczęście jest to teoretycznie prawda. praktycznie, xonary radzą sobie dużo lepiej (wyjątkiem są wybitnie jasne słuchawki pasujące do creative), a te 'problemy' są związane z włączoną opcją emulacji eax, wymarłego systemu pogłosów. Zwykle nic on i tak nie daje, więc to nie problem, nawet jeśli te problemy by się pojawiły. Tak więc jeśli efekt placebo nie jest dla cb najważniejszy stawiał bym na xonara DX/D1 - to to samo, tylko slot jest inny, lub - co w tej chwili jest chyba lepszym pomysłem - sprowadź sobie Prodigy HD2 z Korei (przez e-bay). Koszt to 200zł + ewentualne ~50zł cła. A jest to dużo lepsza karta pod słuchawki, kosztem dźwięku 5.1 i wyżej - nie ma slotów na jacki. Za to z 2.0 i 2.1 nie ma problemu a słuchawki tak do 600zł powinna pociągnąć... Ofc nie wszystkie, ale na pewno daje to większe pole manewru i lepszą jakość na tańszym sprzęcie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz myślę nad X-fi music. Może nie jest to górna półka, ale jest tani i raczej spełni moje oczekiwania... Jeżeli D1 (tak, mam pci) jest naprawdę dużo lepsze to dozbieram. Pewnie i tak różnicy bym nie poczuł ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnice w grach są niezbyt istotne, i tak się uwagę na co innego zwraca. Dopiero w muzyce Xonary pokazują swoją wyższość.

Natomiast jeżeli chcesz korzystać tylko ze słuchawek, to poważnie bym rozważył zakup Xonara DG - za tę cenę świetna karta z niezłym wzmacniaczem słuchawkowym (przyda się, jakbyś kiedyś chciał wymienić słuchawki).

A, audiofilia to jednak nie ten przedział finansowy jednak ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu zwróciłem uwagę na to, że nie było potrzeby pisania o tym, że nie jesteś audiofilem - tacy to wydają na sprzęt kwoty liczone raczej w tysiącach niż setkach. Przy czym też warto zauważyć, że audiofil != miłośnik muzyki. Ja tam na przykład słucham muzykę praktycznie cały czas (oczywiście nie wtedy, gdy się kąpię czy jestem na zajęciach), a audiofilem nie jestem.

Pozycjonowanie na Xonarze DG wydaje się, na moje niewprawione ucho, być właściwie identyczne z tym na X-Fi Gamerze (odsłuch na Sennheiserach HD485), przy czym nie słyszę w tej akurat sferze dużej różnicy w porównaniu z moim Realtekiem HD.

Dźwięk natomiast jest dużo lepszej jakości, lepiej też zachowuje się mikrofon.

Co do problemów Xonarów z grami - było to prawdą. Na pewnej części gier trzeba było wyłączyć emulację EAX, żeby w ogóle dało się grać (najgorzej zachowywał się pierwszy Mass Effect). Od pewnego czasu problem w ogóle nie występuje.

Podsumowując, na Twoim miejscu wybrałbym właśnie Xonara DG (choć bierz poprawkę, że trochę trudno jest mi postawić siebie w sytuacji osoby nie słuchającej muzyki), choć z Creative'ów też powinieneś być zadowolony. Z Prodigy HD do czynienia nigdy nie miałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma też wzmacniacza słuchawkowego, za to ma więcej wyjść. Jest bardziej uniwersalna, brzmi (na moje ucho) troszeczkę gorzej (na moich słuchawkach) - przy czym to się będzie różnić w zależności od tego, na czym będziesz słuchał. Jako że jest też droższa, w Twojej sytuacji, wydaje mi się, nie warto jej kupować. Nabrałoby to sensu, gdybyś korzystał też w miarę często z głośników. Jeżeli tylko słuchawki - to IMHO wybieraj DG.

Aha, drobna różnica - uważa się, że karty na PCI mają słyszalnie (choć mało istotnie) lepszy dźwięk od tych na PCIe - ze względu na inny mostek i sekcję zasilania, oraz (dotyczy tylko niektórych kart, na pewno mojego Xonara Essence) inne zegary. Powtarzam cudzą opinię w tym momencie, wszystkie moje Asusy były na PCI.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak coś to słyszałem dobrą opinię o Xonarze DG, od kogoś z tego forum. Osoba ta zdecydowała się na tę kartę i stwierdziła że jest super. Ile z tego obiektywnej oceny, nie wiem. Ale jak za tę kasę... Powtarzam. Karta za 100zł da ci możliwości rozbudowy na poziomie Kossów UR40, z fartem CAL!. i To w sumie tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...