Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

MacClusca

C++ Builder - rysowanie funkcji matematycznych

Recommended Posts

Witam

Otóż jak wspomniałem w tytule tworzę program (kalkulator) w Borlan C++ Builder. Jedną z opcji, którą chcę dodać jest rysowanie funkcji po podaniu jej współczynników. Dowiedziałem się, że można zastosować do tego komponent impress, jednak nie mogę go znaleźć na pasku komponentów. Szukając informacji na różnych stronach, zauważyłem, iż często internauci wymieniają komponent canvas jako przydatny przy wyświetlaniu grafiki, lecz jego też nie mogę znaleźć. Czy potrzebuję jakichś dodatków, łatek or something?

Poza tym mam jeszcze problem z funkcją .size() (sczytywanie długości łańcucha typu string) - kompilator nie rozpoznaje jej. Czy w Builderze trzeba zastosować inną funkcję, czy potrzebna jest dodatkowa biblioteka?

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli chodzi o komponent impress, to prawdopodobnie nie zawiera się w standardowej palecie komponentów C++ Buldera (przypuszczam, że używasz darmowej wersji Home Edition), natomiast Canvas nie jest komponentem a właściwością innych komponentów, np. TPanel.

Co do funkcji zwracającej długość łańcucha znaków to jest to zazwyczaj funkcja length().

Link to comment
Share on other sites

Funkcji .lenght() też nie rozpoznaje. Trzeba zadeklarować jakąś bibliotekę (poza standardowymi zadeklarowałem tylko math)? A co do rysowania to znalazłem komponent Panel (nie ma TPanel) - za jego pomocą powinno dać się narysować funkcje?

Link to comment
Share on other sites

To spróbuj Length(), z dużej litery i po kłopocie :wink: Warto też zajrzeć do pomocy w C++ Builderze, wpisać sobie AnsiString i zerknąć jakie ta klasa ma metody i właściwości.

TPanel to nazwa klasy komponentu Panel.

Link to comment
Share on other sites  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...