Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Redram

Blue Screen - dlaczego tak często wyskakuje?

Polecane posty

Witam!

Niedawno wymieniłem mojego starego kompa na:

Procesor: Intel Core i3-540 3,06Ghz (podkręcony przez "Turbo Key II" na płycie głównej do 4,3Ghz)

Płyta główna: ASUS P7H55 / USB3

Karta graficzna: Zotac Geforce 460 GTX AMP! Edition 1024MB

Pamięć: DDR3 Goodram PC1333 2x2GB

Zasilacz: Fortron Blue Storm Bronze 500W

Dysk twardy: Samsung F3 7200, SATA2, 500GB

Wiatrak na CPU: Coolermaster Vortex Plus

Obudowa: Coolermaster Elite 310RC

SO: Windows 7 64, Home Premium

Komputer sprawuje się całkiem nieźle, ale niestety ostatnio zaczął co jakiś czas wywalać BSoD'a i się resetować (występuje to co 2-4 dni, ale czasami nawet 2 razy dziennie). Pierwszy raz problem pojawił się przy Crysisie, więc myślałem, że to wina przegrzania. Okazało się jednak, że bezpośrednio po wyskoczeniu Blue Screena temperatura CPU nie przekraczała 40 stopni, a GPU 55 stopni (wszystko dzięki przewiewnej obudowie i zmienionemu chłodzeniu procka). Kilka dni temu jednak problem zaczął się pojawiać nawet przy zwykłym przeglądaniu internetu!

Podkręcenie procesora było przeprowadzone przez kliknięcie przełącznika "Turbo Key" na płycie głównej. Wszystko pod nadzorem informatyka, który powiedział, że takie podkręcenie jest w 100% bezpieczne. Wszystko powinno więc być ok...

Zasilacza nie ma na żadnej czarnej liście, firma wydaje się dobra.

Co powoduje ww. problem? Da się mu jakoś zaradzić?

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyskakiwanie blue screena morze być spowodowane tym, że procek sam już nie wyrabia z tym taktowaniem. Spróbuj niższego podkręcenia, bo może procek nie wydaje. Sam mam podkręconego E5200 na 4,5 Ghz ale jak tylko zwiększę trochę bardziej oc to już są problemy nawet z wejściem do windowsa. Pewnie dlatego, że procek nie wyrabia. Spróbuj niższego oc, albo większego napięcia (czego nie radzę, bo temperatura będzie wyższa więc uważaj).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...