Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Wloch95

Xbox 360 Slim brydka grafika i TV 100 hz full hd

Polecane posty

Siemka,

Od kilku tygodni mam xbox 360 slim 4 gb ale męczy mnie problem z grafiką, mam tv sharp aquos 32 cale full hd 100 hz ale xbox 360 czyta tylko 50 hz kiedy zmieniam rozdzielczość tv to pisze że odświeżanie zostało ustawione na 50 hz. w grach widzę wszystko tak jak widać gry na kompie na 800 x 600 bez AA czyli z brzegami textur i obiektów postrzępionymi i nie wyraźnymi. Nie wiem już co poradzić, gram na kablu hdmi od microsoftu, takie problemy pojawiają się w grach takich jak bulletstorm, fable 2, nfs shift ale tylko na obiektach które są na drugim planie, tak w oddali jak np. krajobrazy które są strasznie brzydkie u mnie np. w bulletstormie. Gry takie jak castlevania i batman arkham asylum działają dobrze. Nie wiem co poradzić, grafika na kompie w full hd w grach takich jak black ops jest perfekcyjna .... a na xbgox 360 nie ma normalnie różnicy między 480p a 1080p grafika jest taka sama normalnie jak by jakość się nie zmieniała.... :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj dać ustawienia konsoli>wyświetlacz>ustawienia hdtv u siebie ustawiłem na optymalne ,ustawiło mi na 1330x760(nie jestem pewien,ale cos w ten deseń) i obraz jest znakomity, w

porównaniu z 720p,1080p u mnie jest kolosalna różnica, na wyżej wymienionych ustawieniach w demie Bulletstorm mam że tak się wyraże ,,piękną" grafikę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę ale na każdej rozdzielczości mi pisze że w tej rozdzielczości nie jest obsługiwane odświeżanie w częstotliwości 50 hz.

Tera pogrzebałem w papierach od tv i zauważyłem że jest on jednak w 50 hz, myślicie że to przez to ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadam jedno pytanie używasz zwykłego przewodu który dostałeś razem z Xboxem czy Dokupiłeś sobie dodatkowo kabel HDMI ?

Jeżeli używasz zwykłego który był w zestawie to nie ma szansy odpalić wysokiej rozdzielczości gdyż przewód nie jest do tego przystosowany czytaj Xbox wysyła sygnał analogowo a nie cyfrowo, jak to się ma w przypadku kabla HDMI

Rozwiązanie kupić kabel HDMI a wszystko od ręki się rozwiąże

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba zwykły kabel odpada , bo tam nie dało się ustawic 1080p , przynajmiej u mnie , a on właśnie tak gra.

@down

.. a na xbgox 360 nie ma normalnie różnicy między 480p a 1080p grafika jest taka sama normalnie jak by jakość się nie zmieniała....

Z tego wynika że ustawiał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ustawił by 1080dpi to nie ma możliwości by gry wyglądały tak jak mówi chyba ze TV jest uszkodzony albo sam Xbox

Mój Xbox 360 slim 4 GB gdy podłączam go przez HDMI automatycznie ustawia sobie 1080dpi i 60Hz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kabel HDMI od Microsoftu, próbowałem też z innymi kablami ale nic, teraz zmieniłem grafikę z 1080p na 1080i i trochę się poprawiło ale mam taki problem ze jak patrze np. na krajobraz to kontury obiektów itp. się tak jak by trzęsą a jak przymierze na nie bronią to jest wszystko okej gładziutko...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup normalny kabel HDMI za 20zł - sprawdź na nim, oprócz tego warto byłoby podłączyć konsolę pod inne TV. Możliwe, że walnięty jest układ graficzny w konsoli, choć nie wykluczałbym też wadliwych "peryferii".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbowałem na innym kablu HDMI ze złotymi wejściówkami i to samo, próbowałem także na TV 42 " Full HD 50 hz .... a konsola jest dosyć nowa i od samego początku tak miałem, możliwe że coś jest zepsute? a jeżeli to jak mogę to naprawić, bo nie mam już gwarancji ....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakim cudem Slim może nie mieć gwarancji, wytłumacz mi to, bo ja tego nie rozumiem?

Gwara jest chyba rok, Xbox wyszedł w lipcu, więc podsumowując powinieneś mieć do lipca gwarę czy tam do sierpnia............

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm .... no nie wiem w sumie, ja kupiłem konsolę w gamestopie i tam mi dali gwarancje chyba na miesiąc ...

Zauważyłem ąże mam gwarancje na 24 miesięcy u Microsoftu także jak mogę się z nimi skontaktować?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xbox był u naprawy i wymieniono mi lektor DVD ale problem nadal pozostał .... granie w takie gry jak black ops czy red dead redemption jest praktycznie nie możliwe bo nie mogę się wgl. połapać przez te migające się kontury figur geometrycznych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, zasilacza wogóle nie sprawdzałem, jak wyłączam xbox-a to zawsze się przy nim takie zółte światełko świeci , spróbuje pożyczyć zasilacz od kolegi. A co do telewizora to próbowałem na telewizorze 60 hz hanns-g 47 cali full hd LCD i to samo tylko że w troszkę mniejszym stopniu ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim moooocno zmniejsz ostrość obrazu w ustawieniach telewizora (do ok. połowy skali). To podstawa, bo ostrość na max. przy obrazie przez HDMI mocno daje po oczach, wszystkie ząbki na krawędziach wyłażą wręcz z ekranu i generalnie wygląda to nieprzyjemnie. Zerknij też w ustawienia czerni, tak Xboxa, jak i telewizora. W konsoli ustaw w kalibracji czerni średnie albo standardowe, zamiast rozszerzonych. W telewizorze obadaj podczas gry różne konfiguracje czerni, czasami mocno wpływa to na odbiór gry/filmu - w moim TV przy ustawieniu niskiego poziomu czerni na wierzch wyłazi aliasing i trudno na to cokolwiek poradzić, sprawdź u siebie przy różnych tytułach. Po trzecie - przyzwyczaj się, to tylko Xbox :) Nie spodziewaj się nie wiadomo jak wysokich rozdzielczości, bo prawie każda gra niezależnie od ustawionej w menu rozdzielczości i tak działa w upscalowanym 720p, a czasem i mniej, więc ustawianie 1080p za wiele nie daje. Ustawianie 1080i to też nie najlepszy pomysł, bo to sygnał z przeplotem i to właśnie najprawdopodobniej jest przyczyną problemów z miganiem. Spróbuj ustawić 720p i pobawić się ustawieniami. Szczerze mówiąc najwięcej daje siedzenie dalej od TV :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...