Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Kofeina

Laptop, ścina laptopa

Recommended Posts

Posiadam laptopa (notebooka jak kto woli) Samsung R510 z Windowsem Vistą

Problem pojawił się dzisiaj, gdy odpalam i później loguje się to następuję totalna ścinka (czyli zwiesza się tak że jedyne wyjście to reset)

Przed odpaleniem pyta się czy sprawdzić dysk C (coś takiego) obojętnie czy anuluje czy pozwolę aby to zrobił to i tak później się ścina

Antywirus: Avira i Malwarebytes Anti-Malware

Specyfikacje:

Intel Core 2 Duo CPU P7350 @2.00 GHz

RAM- 3 GB

System- 32 bity, Windows Vista Home Premium Service Pack 2

Możliwe że moje rodzeństwo pobrało coś i zainstalowało i pozwoliło temu czemuś działać, jakbym mógł to usunąć?

A właśnie czy z PC mógłbym kontrolować laptopa i to co się na nim dzieje? Może być przewodowo i bezprzewodowo

I nie wiem czy coś to da ale windows klasyfikuje tego laptopa na liczbe 3.6 (nie wiem co to znaczy) czytając inny topic pisali że jak jest tak nisko to coś jest nie tak ( windows był już zainstalowany od kupna, tzn płyty nie dostałem a cd key jest na obudowie)

Link to comment
Share on other sites

nisko Ci klasyfikuje, bo masz cieniutką kartę graficzną, a klasyfikacja systemu ogólny wynik opiera na najniższym wskaźniku.

/na moje oko to albo dysk ma walnięte sektory (ale to wykazałby skandisk), albo instalka systemu się posypała. można spróbować naprawić system (jeżeli nic nie ruszałeś, to skorzystaj z opcji recovery podczas POSTa, albo zainstaluj viste z płyty (jak ją zdobędziesz, twoja sprawa) korzystając z klucza, który masz na naklejce pod spodem lapka (oczywiście instalujesz taką wersje visty, na jaką masz licencje)

Link to comment
Share on other sites

ma znaczenie. klucz laptopowy będzie działał TYLKO z dokładnie taką wersją, na jaką został zakupiony - czyli np. Vista Home Premium 32bit PL. I tylko taką możesz go użyć. Instalka Visty Ultimate oferuje możliwość wyboru każdego rodzaju instalacji ->

winvista4.jpg

zdobądź i zainstaluj wersję odpowiednią dla Twojego klucza.

Powtarzam, że możesz skorzystać z opcji samsung recovery solution. wciśnij odpowiedni klawisz podczas POSTa i spróbuj, jeżeli zdobycie płytki okaże się dla Ciebie problemem.

Link to comment
Share on other sites  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...