Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

antyup

San Andreas Multiplayer Roleplay

Recommended Posts

W razie jakichkolwiek pytań, proszę pisać w temacie - od siebie zachęcam do dyskusji, odpowiem na każdy post.


Witam, przygotowałem dla forumowiczów krótki opis gry, która moim (podkreślam, moim) zdaniem jest na dzień dzisiejszy jedną z najlepszych gier dostępnych dla przeciętnego gracza. Z góry uprzedzam, że jestem autorem tekstu i sporządziłem go w celu promocji roleplay wśród Polskich graczy - nie jest on żadną reklamą konkretnego serwera.


 • Czym jest SA-MP i roleplay?
  San Andreas Multiplayer (SA-MP) najprościej mówiąc jest darmową modyfikacją, dzięki które możemy grać (jak wskazuje sama nazwa) w San Andreas z innymi ludźmi. Mod wymaga jedynie zainstalowanego San Andreas na komputerze, a dzięki wbudowanej przeglądarce serwerów jego obsługa jest banalna.

  Roleplay mówiąc najprzystępniej polega na odgrywaniu konkretnych rzeczy za pośrednictwem gry, w przypadku SA-MP jest to realne życie bazujące na Stanach Zjednoczonych i fikcyjnym stanie San Andreas (łącznie z wszystkimi jego aspektami: jak stała praca, przyjaciele i dziewczyna, dom, wydatki, możliwość rozwijania się w dowolnie przyjętym kierunku). Czynności najczęściej opisujemy za pomocą komend, by inni gracze mogli jak najlepiej wczuć się w odgrywaną scenę. Gra nie polega na strzelaniu, czy zabijaniu się - jest to jedynie urozmaicenie, które dzieje się tak często jak w 'prawdziwym życiu' - czyli sporadycznie.
 • Co oferuje roleplay w SA-MP.
  - Możliwość zatrudnienia się w dowolnym fachu; niezależnie czy zapragniemy być po właściwej stronie prawa, tj. lekarzem, zwykłym państwowym urzędnikiem, policjantem, gubernatorem stanu, architektem, robotnikiem na usługach jednej z firm, czy też właścicielem własnego przedsiębiorstwa - będziemy usatysfakcjonowani.

  jz8k6d.jpg
  Zdjęcie przedstawia ślub zawierany przez dwóch graczy. Odbywa się on na tarasie jednej z większych posiadłości obecnych w grze, będących własnością wpływowego gracza (w tym wypadku osoby posiadającej Korporacje Taksówkarską)  Przykład filmu prezentującego proces wyrabiania prawa jazdy, przy okazji można uchwycić pracę DMV (Biura zatrudniającego urzędników wydających prawa jazdy, bądź licencje na inne pojazdy - jak samoloty, pojazdy ciężarowe, czy jednoślady).


  - Możliwość bycia członkiem, czy założenia dowolnej grupy przestępczej. W grze funkcjonują prowadzone przez graczy gangi (wzorowane na tych z Californi, tj. czarnych i latynoskich), oraz mafie. Mafie najczęściej zajmują się ściąganiem haraczy i funkcjonują wśród legalnych korporacji, czy poszczególnych biznesów - gangi natomiast odwzorowują "South Central", zbiór dzielnic pośród których toczy się walka o narkotyki i dostęp do sprzedaży broni. Oczywiście na dzielnicach gangu tętni życie, ludzie wspólnie spędzają czas m. in. zarabiając wirtualne pieniądze na sprzedaży narkotyków, organizując wspólne imprezy i grille, tworząc grafitti, czy nawet grając razem w koszykówkę.

  10qe0bs.jpg
  Jedna z wielu melin gangu, tym razem "Ballas" utożsamiającego się z kolorem fioletowym. Członkowie gangu noszą kolory purpurowe, bądź fiolet - pozostali na zdjęciu to mieszkańcy dzielnicy na której obecny jest bar, liczący na rozmowę z członkami gangu.


  - Posiadanie własnego pojazdu, domu, majątku, firmy, gangu, mafii - wszystkie, co tylko możemy sobie wyobrazić.
  - Stałą grę z ponad 1000 aktywnych graczy - każdy z nich odgrywa własną, indywidualną postać. Przyjaźnie, intrygi, szukanie paczki znajomych jak i unikanie wrogów - wszystko to oferuje prosty mod, dający możliwość odgrywania tętniącego życiem świata na silniku popularnej gry.
  34ora1j.jpg
  Bramka do jednego z nocnych klubów - to właśnie w nich obywatele Los Santos (miasta w stanie San Andreas) najchętniej spędzają wraz z przyjaciółmi czas wolny od pracy i obowiązków.


  71ji8n.jpg
  Widok z perspektywy osoby zatrudnionej w firmie ochroniarskiej "Portman Security" - mającej podpisany kontrakt z Urzędem Gubernatora (jeden z jego pracowników stoi za ladą), którego przedstawiciel zza lady wydaje dowody osobiste.

 • Co trzeba wiedzieć o roleplay w świecie San Andreas?

  Dwie istotne rzeczy:
  - Odgrywamy świat, jest to rzecz bardzo podobna do sesji roleplay - z tym, że RP w SA-MP twa 24 godziny 7 dni w tygodniu. Od momentu zalogowania się, przez cały czas spędzany w grze odgrywamy postać, wczuwając się w nią (w jej rozterki, psychikę, wady i zalety).
  - Do gry prócz standardowych animacji używamy komend opisujących wykonywane czynności (te poprzedzamy komendą "/me", np. "/me myje ręce" wyświetli się jako John Kovalsky myje ręce), oraz komend opisujących otoczenie, jeśli mapa niepozwala nam na odegranie konkretnie tego czego chcemy (komenda "/do", np. "/do trawa jest średniej wysokości, równo przystrzyżona" wyświetli się jako "OPIS: trawa jest średniej wysokości, równo przystrzyżona"
 • Najważniejsze informacje:

  Do gry potrzebujemy jedynie zainstalowane GTA San Andreas oraz "San Andreas Multiplayer" - dostępne do pobrania tutaj.
  Największe Polskie serwery roleplay to:

  - www.LS-RP.net (tutaj link do "szkółki roleplay", prowadzonej przez serwer, bardzo przydatnej dla nowych graczy; tutaj świetnie przedstawione aktualności z kreowanego świata)
  - www.H-RP.co
  - www.mrucznik-rp.pl (Serwer dla najmniej zaawansowanych w świecie roleplay)


Linki do filmików przedstawiających rozgrywkę na serwerach RP:
http://www.youtube.com/user/archiwumlsrp#p...3F1980C627B27E3
Link to comment
Share on other sites

Czyli to jest taki GTA Second Life?

Istnieje analogia między Roleplayem w SAMP a Secondlife - jednak SAMP jest:

- Darmowy

- Skupia się na stuprocentowym odwzorowaniu życia (1. w granicach rozrywki i gier komputerowych, 2. z wszystkimi pozytywnymi i negatywnymi aspektami życia)

Na serverach roleplayowych wlasnie cos w stylu SL tylko ze bardziej "gangsterskie" bo jednak to gta

Na dzień dzisiejszy o wiele więcej osób decyduje się odgrywać biznesmenów prowadzących własne przedsiębiorstwa, polityków, zwykłych (na pozór) szarych ludzi pracujących u innych graczy. Oczywiście nadal funkcjonują gangi, mafie, szajki - w końcu stan San Andreas odwzorowuje Kalifornie. :)

2ahtteo.jpg

Pogrzeb Bobby'ego Fallena - znanego reżysera, właściciela studia nagraniowego - celebryty w Los Santos. Powiązany z jedną z mafii, najprawdopodobniej zginął z wyroku wydanego przez jednego z bossów podziemia.

Link to comment
Share on other sites

Aktualnie powstaje serwer SA:MP w klimatach postapo. Coś ala Fallout czy Stalker.

Podrzucam zapowiedź:

logomale.png

Witam serdecznie, mam na imię Piotrek i pragnę przedstawić Ci serwer Survivor Role Play.

Przede wszystkim Survivor Role Play to całkowita odskocznia od klasycznych serwerów RP. Nie trafisz znowu do znanego Ci już Los Santos, rozpoczniesz grę w całkiem obcym miejscu stworzonym przez administrację serwera. Akcja dzieje się w świecie postapokaliptycznym, a gracz od początku musi walczyć

o przetrwanie. Dzięki systemowi napromieniowania każda wędrówka staje się jeszcze ciekawsza, będziesz musiał uważać na każdy krok.

GameMode

Nasz GameMode jest pisany zupełnie od zera z uwagi na charakter rozgrywki. Do zakończenia prac jeszcze długa droga, ale na ten moment zakończyłem pracę nad:

System Przedmiotów - poza podstawowymi funkcjami przedmioty mogą być używane również do kreowania otoczenia. Administrator może dynamicznie zmieniać obiekt każdego przedmiotu co daje praktycznie nieograniczone możliwości w kreowaniu świata gry.

Komputery Podręczne - każdy gracz będzie miał swój komputer osobisty, który pokaże poziom promieniowania terenu, poziom napromieniowania naszej postaci, pozwoli na komunikowanie się IC z innymi osobami, posłuży jako karta płatnicza itp.

Rozwijanie umiejętności - każdy gracz na początku swojej przygody z Survivor Role Play będzie musiał wybrać swoją specjalizację. Każda z nich będzie posiadała swoje unikalne umiejętności, które będzie można rozwijać robiąc określone rzeczy. Na początku przewidujemy trzy profesje:

* Naukowiec - między innymi daje możliwość przygotowywania leków z wcześniej wychodowanych ziół i wykorzystywania ich do leczenia innych graczy(darmo lub odpłatnie).

Im większy poziom umiejętności tym większe plony z chodowanych przez nas roślin oraz większa liczba odnawianego HP podczas leczenia.

* Inżynier - jedyna specjalizacja, która pozwala na rozbudowę i naprawę robotów kopalnianych(swojego lub innego gracza). Grając jako inżynier będziemy mogli rozwijać swoje umiejętności w łamaniu

zabezpieczeń np. otwieranie drzwi, włamywanie się do baz danych czy blokowanie połączeń wychodzących z telefonu danej postaci.

* Wojownik - idealnie odnajdzie się na polu walki. Na liście jego możliwości znajduje się tworzenie i zastawianie pułapek na innych graczy(raniące, spowalniające i wirusowe).

Stan zdrowia - poza podstawowymi punktami HP w statystykach gracza pojawi się również aktualna choroba oraz jej odziaływanie np. : po wpadnięciu w wirusową pułapkę nasz

poziom zdrowia będzie stopniowo spadał do określonego poziomu.

System Napromieniowania - administracja może tworzyć strefy napromieniowania określonego poziomu. Gracz po wejściu w taką strefę zwiększy swój poziom RAD.

Nie będę opisywał podstawowych możliwości takich jak dynamiczne domy itp., które znajdziecie w prawie każdej mapie.

Forum

Znany i sprawdzony silnik MyBB osadzony na stabilnym płatnym hostingu.

www.rp-survivor.pl

Wszystkich zainteresowanych grą w nieco innym klimacie serdecznie zapraszam na nasze forum www.rp-survivor.pl

Przwidywana data startu: Koniec tego miesiąca.

Link to comment
Share on other sites • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
×
×
 • Create New...