Skocz do zawartości

Wycena mojego PC


k4cz0r

Polecane posty

CPU: Phenom II X2 550 BE - odblokowany 1 rdzeń + OC 3.7 GHz + chłodzenie Scythe Katana

GPU: brak..... zintegrowany Radeon HD3200 [NFS: HP na tym chodzi :P ]

MaB: AsRock A780GXH

RAM: 2x2GB DDR2 Patriot CL4 800MHz

HDD: Samsung F1 750GB

PSU: Chieftec GPS-400W

PCI: Creative X-Fi XtremeMusic

BOX: biiiggg tower Opcjonalnie zmieniłbym, na starszego mid towera, ale to i tak nic specjalnego. :P

Opcjonalnie:

Głośniki: Logitech X-540

Klawiatura: Logitech....za 50-60 zł z MM

Kamera: Creative Live! Vista IM [starsza wersja]

Ile on byłby wart ? Najcenniejszy z tego wszystkiego jest oczywiście CPU, tym bardziej gwarantowane odblokowanie 1 rdzenia.

I czy w jego cenie można kupić jakiegoś laptopa, który spokojnie uciągnie Win7 i ma wejście na karty Express Card [chciałbym kupić kartę Creative do niego...przez obecny zestaw audio mój słuch się nieco wyostrzył na jakość dźwięku]. Może być używany z Allegro nawet, z tego co widziałem za 1 tyś można kupić wcale nie najgorszy - Turion X2, GF 8400 i 2GB ram.

EDIT: Z tego co sobie obliczyłem wg. Allegro to ceny konkretnych podezpołów [samego PC] prezentowałyby się mniej więcej tak:

CPU: 400 zł

MaB: 200 zł

RAM: 200 zł

PCI: 150 zł

PSU: 100 zł

HDD: 130 zł

Dobre ceny ? CPU ciężko obliczyć, na pewno go sprzedam z chłodzeniem bo co zrobię z samym wentylatorem później ? MaB na Allegro już takiego nie ma, jest z chipem A785 za nie całe 300 zł to odjąłem troszke. RAM identyczny i nowy za 280 zł....kartę kupiłem używaną za 150 zł więc i za tyle sprzedam, a taki sam PSU jest za 110 używany. Zapomniałem o HDD - nowy za 180 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...