Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

raveno

Internet Football Quiz

Recommended Posts

Internet Football Quiz jest rozgrywką, która polega na odpowiadaniu na pytania z zakresu wiedzy o pilce noznej. W sposób mało wyrafinowany można powiedzieć, że jest to swego rodzaju symulacja gry w piłkę nożną, w której spotykają sie dwie drużyny skladające się z sześcioosobowych skladów (plus rezerwowi). W grze tej - jak w rzeczywistosci - jest sędzia, który jest rownież autorem pytań zadawanych w danym meczu. Mecze odbywają się na internetowych chatach, a drużyny grają ze sobą w ramach rozgrywek ligowych.

Każdy mecz IFQ składa się z 15 odsłon, a każda odsłona to jedno pytanie, na które odpowiada czterech graczy - po dwóch z drużyny. Skład każdej odsłony podaje sędzia techniczny na podstawie programu meczowego, który ustalany jest automatycznie, zgodnie ze składami drużyn, które przed meczem podają trenerzy. Trenerzy przed meczem podają 6-osobowe składy, a podczas spotkania mogą wprowadzic maksymalnie trzy zmiany [typowo piłkarskie, czyli bez możliwości zmiany powrotnej]. Każdy z zawodników - o ile nie zostanie zmieniony - bierze udział w pięciu odsłonach.

Mecz rozpoczyna się od stanu procentowego 50-50, co jest kluczowe dla jego przebiegu i kontrolowania wyniku spotkania. W kolejnych odsłonach w zależności od kolejności odpowiedzi zawodnicy otrzymują punkty. Zawodnik, który najszybciej udzieli poprawnej odpowiedzi na pytanie otrzymuje 3 punkty, kolejny zawodnik otrzymuje 2 punkty, trzeci gracz otrzymuje 1 punkt, a ostatni pozostaje bez żadnej zdobyczy. W zależności od rezultatu odsłon drużyny zdobywają określoną przewagę procentową. Odsłona zakończona rezultatem 5:1 daje 30% pola, a 4:2 daje 20% przewagi. Zakładając więc, że w pierwszej odsłonie dwie pierwsze odpowiedzi podadzą zawodnicy jednej z drużyn [otrzymują więc 3 + 2 punkty] to stan meczu zmienia się z 50-50 na 80-20. Jeśli zatem ta sama drużyna wygra kolejną odsłonę przynajmniej 4-2, to osiągną przewagę 100-0, a to oznacza strzelenie gola [strzelcem gola jest zwycięzca odsłony, po której padła bramka]. Po golu stan meczu znów jest na poziomie 50-50 i tak gramy do zakończenia piętnastej odsłony.

jeśli ktoś jest zainteresowany, proszę o kontakt na gg 7781580. Polecam gorąco, znakomita zabawa! :)

Link to comment
Share on other sites

IFQ (Internet Football Quiz) to polska liga wiedzy piłkarskiej. Polega ona na odpowiadaniu na pytania z zakresu wiedzy o piłce nożnej, zarówno polskiej jak i zagranicznej.

Jest to swego rodzaju symulacja gry w piłkę nożną, w której spotykają się dwie drużyny składające się z sześcioosobowych składów (plus rezerwowi). W grze tej - jak w rzeczywistości - jest sędzia, który jest również autorem pytań zadawanych w danym meczu.

Mecze odbywają się na internetowych chatach, a drużyny grają ze sobą w ramach rozgrywek ligowych. Spotkania rozgrywane są w niedzielne wieczory. Przeciętnie trwa ono 15-20 minut.

Mój zespół (jestem jego trenerem) - Koszerni Traktorzyści, szuka graczy chętnych dołączyć do naszej 1-ligowej ekipy. Zainteresowanych zapraszam do mojego asystenta Elano na gg - 5504263. Zada on chętnym kilka/kilkanaście pytań, by sprawdzić zakres wiedzy danej osoby i opowie o samej grze.

Szczegółowe zasady gry ---> http://ifq.pl/zasady-gry/

Zagraj z nami ---> http://forum.ifq.pl/index.php?showtopic=25...&start=1120

Link to comment
Share on other sites  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...