Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

SarKter

Serwer do gry Minecraft

Recommended Posts

Stworzyłem ostatnio serwer do gry Minecraft, niestety kolega nie jest w stanie dołączyć do gry.

Podczas próby podłączenia, kolega otrzymuje błąd "Connection timed out", co jest dziwne, bo u mnie nic NIE blokuje ani portu, ani takiego połączenia.

Mam stały adres IP, zewnętrzny.

To, co już zrobiłem:

-Dodałem wyjątek dla portu 25565(domyślnego dla minecrafta) w zaporze systemu Windows.

-Dodałem również plik .exe serweru do wyjątków zapory.

-JAVA też jest dodana do wyjątków.

-Wykonałem port forward portu 25565, przekierowanie na mój adres zaczynający się na 192.168.1.X (ten lokalny), pod X wstawiłem, to co odczytałem z ipconfig.

-Koledze podałem mój zewnętrzny adres IP, w formacie 92.X.X.X:25565 razem z portem domyślnym gry.

-Próbowałem wyłączyć firewall, ale to też nic nie dało.

Na stronie http://www.canyouseeme.org/,(gdy serwer działa) po wklepaniu portu 25565, otrzymuje komunikat, że port jest otwarty. W konsoli od serweru też widzę aktywność, tj. informacje o dołączeniu do gry adresu IP ww. strony. Gdy kolega próbuje wejść, konsola nic nie pokazuje.

Takie same kroki(wyjątki zapory, port forward) podjąłem chcąc hostować mapy w grze WarCraft III: The Frozen Throne - Działa bez problemu, gracze mogą dołączyć się do moich gier.

Co może być przyczyną tego problemu? Czy to coś u mnie, czy u kolegi? Jeżeli potrzebujecie jeszcze innych informacji, to proszę piszcie.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...