Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

starzec86

Roccat KONE + czy Microsoft Sidewinder X8 ?

Polecane posty

Mam mały dylemat przy wyborze nowej myszy do grania. Aktualnie używam Razer Lachesis, ale od dłuższego czasu nie jestem z niej zadowolony. Od razu po zakupie miałem problem ze sterownikami, mianowicie po zainstalowaniu ich po porostu nie wykrywał, że mysz jest podłączona. Poszperałem na necie i okazało się, że nie ja jeden mam ten problem i trzeba czekać na upgrade softu i firmware. No więc po jakiś 2 miesiącach pokazał się upgrade, który rozwiązał mój problem. Ale na tym przygoda się nie skończyła. Po następnych dwóch miesiącach mysz nie włączała się przy starcie systemu. Powiedzmy, że na 10 odpaleń kompa 9 razy mysz się nie uruchamiała. Nie raz było podświetlenie logo, nie raz nie było ale i tak nie działała. Muszę ją do tej pory odłączać z portu i podłączać ponownie wtedy mysz śmiga. Ale oczywiście ponownie pojawiły się problemy ze sterownikami. Do tej pory mysz znów nie jest wykrywana jako podłączona w sofcie razera. A przecież nie płaci się tyle kasy tylko za firmę i wygląd, ale również za dodatkowe opcje jakie można w niej ustawić. W tej chwili od jakiś 3 tygodni kiedy odpalam COD4, muszę programować każdy przycisk na myszce na nowo za każdym razem tak jakby ustawienia się czyściły No więc postanowiłem, że dłużej męczył się nie będę. Zdecydowałem się na nową mysz. Po długich poszukiwaniach pod uwagę biorę dwa modele:

Roccat KONE PLUS

ORAZ

Microsoft Sidewinder X8

Jeśli chodzi o możliwości obu myszek bardziej skłaniam się w stronę ROCCATa, natomiast mam pewne obawy. Mam również klawiature Saitek Cyborg i odkąd ją mam nie wykorzystuje możliwości zaprogramowania dodatkowych klawiszy oraz ustawienia makra. Po prostu nie było wsparcia pod mój system ale w końcu po roku posiadania jest. Mimo to jest tak strasznie nie czytelny albo możliwe, wadliwy soft, że po prostu nadal nie mogę korzystać z wielu opcji klawiatury. I dlatego obawiam się kupić ROCCATa. Mimo, że to inna marka to właściwie na polskim rynku też mogą pojawić się problemy ze wsparciem softa. Dlaczego tak uważam? Pare dni temu testowałem Soft do myszy Saitek Cyborg V5 (nie na swoim kompie) i tu również nie dało się ustawić dodatkowych funkcji na klawiszach. Natomiast wiem, że Microsoft ma naprawdę duże wsparcie techniczne dla softów do swojego sprzętu na rynku polskim i wiem, że SOFT będzie działał na 100%.

Co mi radzicie?? Może ktoś z was używa ROCCAT Kone ?? Nie koniecznie w wersji PLUS i może mi powiedzieć jak się spisuje?? Będę wdzięczny za informację i myślę, że nie ja jeden

ZAWCZASU ODPIERAM ZARZUTY, ŻE TO MOŻE Z MOIM KOMPUTEREM JEST COŚ NIE TAK. SPRAWDZAŁEM SWOJE AKCESORIA NA 3 KOMPUTERACH I SPRAWA WYGLĄDA TAK SAMO NA KAŻDEJ KONFIGURACJI

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...