Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Chaciu90

Dead Space 2 - "za słaba karta"

Recommended Posts

Witam!

Mam problem z grą Dead Space 2, która to nie chce uruchomić się na moim laptopie. Kiedy próbuję uruchomić grę, pojawia się komunikat "Your Graphic Card does not meet Dead Space 2 minimum requirements." Przyczyną może być fakt, że gram na laptopie, jednak jak narazie nie miałem promlemów z grami, nawet Crysis ruszył w wysokich detalach.

Konfiguracja sprzętu:

Vaio z serii E

Intel Core i5 2,53 GHz

4 GB RAM

Ati Radeon Mibility 5650 1024 MB + najnowsze sterowniki

Jakieś sugestie?

Link to comment
Share on other sites

Komunikat mówi wyraźnie , że twoja karta graficzna nie spełania wymagań. To, że crysis ci poszedł to nic nie znaczy. Ma on już swoje lata i nie było w nim "czegoś", co jest w nowych grach, a czego twoja karta nie jest w stanie "obsłużyć".

Link to comment
Share on other sites

Crysis'a podałem jako przykład jednej z bardziej sprzętożernych gier. Chcesz innych? Proszę: Mafia 2 wysokich detalach 1280x720 - średnio 40FPS, Fallout New Vegas podobnie, tak samo nowe NfS. Jest raczej niemożliwe, żebym nie uruchomił DS2, który z resztą ma niższe wymagania od ww. gier.

Link to comment
Share on other sites

Być może Twoja grafa jako, że jest zintegrowana może nie obsługiwać danej gry. To, że uruchomiłeś grę, która trochę od sprzętu wymaga albo nową grę to nie znaczy, że każdą uruchomisz. Ale może być też tak, że tylko albo u pewnych osób, które mają te grafy się nie uruchomi ta gra. Musisz sprawdzić czy komuś się ta gra uruchamia na tej integrze. Dokładnie n takiej samej.

Link to comment
Share on other sites

No to podam przykład. Prince of Persia: sands of time. Gra chodziła na Gf 3, ale na Gf 4 już nie. Chodziło tam o zdaje się shadery, których gf4 nie obsługuje. Kolejny PoP działał już na obu kartch. Może twórcy DS2 wymyślili sobie coś co nie występuje w Mafii, nfs i falloutcie :P. Nie jestem w tych sprawach expertem, ale jak pisze że nie zadziała, to raczej nie zadziała.

BTW na pudełku DS2 przy wymaganiach takim malutkim druczkiem jest napisane, że karty zintegrowane mogą sprawiać problemy.

Link to comment
Share on other sites

Moja karta nie jest kartą zintegrowaną ;). Zintegrowane są np. chipsety Intela, moja jest po prostu wersją "laptopową", lecz nie zintegrowaną. Ale cóż, może faktycznie jest jak piszecie, że brakuje jakieś shadera (nie za bardzo się na tym znam), ale to trochę głupie - karta obsługuje SM 4.0, DirectX 11 i inne pierdoły, a ma problem z czymś pomniejszym.

Link to comment
Share on other sites

Ati Radeon Mibility 5650 1024 MB

A to co to jest jak nie wersja mobilna karty, czyli zintegrowana. Po prostu zalicza się je do zintegrowanych, bo mogą sprawiać problemy z obsługiwaniem gier. SM jest ok. tutaj po prostu grafa może nie obsługiwać gry. Ale najlepiej jak sprawdzisz czy na takiej grafie ktoś tę grę odpalił. Jak już to Mobility.

Link to comment
Share on other sites  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...