Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Chaciu90

Dead Space 2 - "za słaba karta"

Polecane posty

Witam!

Mam problem z grą Dead Space 2, która to nie chce uruchomić się na moim laptopie. Kiedy próbuję uruchomić grę, pojawia się komunikat "Your Graphic Card does not meet Dead Space 2 minimum requirements." Przyczyną może być fakt, że gram na laptopie, jednak jak narazie nie miałem promlemów z grami, nawet Crysis ruszył w wysokich detalach.

Konfiguracja sprzętu:

Vaio z serii E

Intel Core i5 2,53 GHz

4 GB RAM

Ati Radeon Mibility 5650 1024 MB + najnowsze sterowniki

Jakieś sugestie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komunikat mówi wyraźnie , że twoja karta graficzna nie spełania wymagań. To, że crysis ci poszedł to nic nie znaczy. Ma on już swoje lata i nie było w nim "czegoś", co jest w nowych grach, a czego twoja karta nie jest w stanie "obsłużyć".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crysis'a podałem jako przykład jednej z bardziej sprzętożernych gier. Chcesz innych? Proszę: Mafia 2 wysokich detalach 1280x720 - średnio 40FPS, Fallout New Vegas podobnie, tak samo nowe NfS. Jest raczej niemożliwe, żebym nie uruchomił DS2, który z resztą ma niższe wymagania od ww. gier.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może Twoja grafa jako, że jest zintegrowana może nie obsługiwać danej gry. To, że uruchomiłeś grę, która trochę od sprzętu wymaga albo nową grę to nie znaczy, że każdą uruchomisz. Ale może być też tak, że tylko albo u pewnych osób, które mają te grafy się nie uruchomi ta gra. Musisz sprawdzić czy komuś się ta gra uruchamia na tej integrze. Dokładnie n takiej samej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to podam przykład. Prince of Persia: sands of time. Gra chodziła na Gf 3, ale na Gf 4 już nie. Chodziło tam o zdaje się shadery, których gf4 nie obsługuje. Kolejny PoP działał już na obu kartch. Może twórcy DS2 wymyślili sobie coś co nie występuje w Mafii, nfs i falloutcie :P. Nie jestem w tych sprawach expertem, ale jak pisze że nie zadziała, to raczej nie zadziała.

BTW na pudełku DS2 przy wymaganiach takim malutkim druczkiem jest napisane, że karty zintegrowane mogą sprawiać problemy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja karta nie jest kartą zintegrowaną ;). Zintegrowane są np. chipsety Intela, moja jest po prostu wersją "laptopową", lecz nie zintegrowaną. Ale cóż, może faktycznie jest jak piszecie, że brakuje jakieś shadera (nie za bardzo się na tym znam), ale to trochę głupie - karta obsługuje SM 4.0, DirectX 11 i inne pierdoły, a ma problem z czymś pomniejszym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ati Radeon Mibility 5650 1024 MB

A to co to jest jak nie wersja mobilna karty, czyli zintegrowana. Po prostu zalicza się je do zintegrowanych, bo mogą sprawiać problemy z obsługiwaniem gier. SM jest ok. tutaj po prostu grafa może nie obsługiwać gry. Ale najlepiej jak sprawdzisz czy na takiej grafie ktoś tę grę odpalił. Jak już to Mobility.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Powiem tyle, że zintegrowana karta nie ma tu nic do rzeczy. Sam gram w DS2 na ATI Mobility Radeon 4650 1024MB (czyli starszym modelu) i nie mam najmniejszych zastrzeżeń. Problem pewnie leży gdzieś indziej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...