Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

piotrekpk19

Rozwiązany: Komputer się nie wyłącza

Recommended Posts

jak w temacie. Najpierw, przez jakieś 3 dni nie wyłączał się tylko wtedy, jak nie uruchamiałem gier (dziwne- ale prawdziwe). Teraz wogóle nie chce sie wyłączyć- choć czasem to zrobi. Po prostu nie reaguje na naciśnięcie "Wyłącz" I muszę go wyłaczać przez włącznik na stacji.

Wszystko jest nowe, bo w grudniu zmieniałem kompa. Windows XP z S.P.2. Problem pojawił się w poniedziałek. Myślałem, ze mu przejdzie, ale widać nie.

Ktoś wie, w czym tkwi problem?

Uruchom Edytor rejestru (Start --> Uruchom, wpisz "regedit" i wciśnij Enter), wyszukaj klucz HKEY_CURRENT_USER --> Control Panel --> Desktop i zmień wartość PowerOffActive z 0 na 1. Powinno wszystko pójść gładko ;)

Jeśli raz się sam wyłącza, a raz nie, to prawdopodobnie jakiś program się nie domyka i pojawiają się problemy. Spróbuj trochę poeksperymentować z Menadżerem zadań, z zakładką procesy. Wyłącz jakiś program (pojedynczo) i spróbuj wtedy wyłączyć komputer. Tylko nie przesadź, bo wiele procesów jest niezbędnych do poprawnego działania systemu. Na początek ściągnij sobie programik proceXP i tam poszukaj nazw procesów wszystkich programów, które można wyłączyć, czyli na przykład sterownik od dźwięku, jakieś Deamony, aktualizatory i wiele innych programów, które chodzą w tle. Pamiętaj - nie wyłączaj tych, których nazw nie znasz i nie kojarzysz, bo prawdopodobnie będą to procesy, których się po prostu nie zamyka.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...