Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

adrian13569

Najlepszy sposób na zabezpieczenie? Pomocy!

Recommended Posts

Witam!

Będę robił w najbliższym czasie formata dysku (kwestia 2-3 dni, powód nieistotny). Na laptopie zainstaluję Windows Vistę, a na komputerze stacjonarnym ze względu na gorsze podzespoły Windows XP Servis Pack 3.

Po kilkunastu miesiącach przerwy postanowiłem wrócić do pewnej gry online rpg ?Tibii.

Jak w każdej grze tego typu nasze konto jest narażone na kradzież poprzez przeróżne wirusy, keylogery i włamania. Długo zastanawiałem się jaką ochronę zapewnić swoim komputerom.

Po kilku dniach zastanowienia i zapoznaniu się z wieloma sposobami na zabezpieczenie podjąłem decyzję.

Zdecydowałem się na Comodo Internet Security i Malwarebytes Anti-Malware. Na Comodo Internet Security składa się kilka modułów. Antywirus z przyzwoitą skutecznością, skanowaniem w chmurze oraz wysokiej jakości heurystyką, ceniony na całym świecie Firewall oraz moduł ochrony Defense+ wraz z przydatną piaskownicą. Malwarebytes Anti-Malware nie muszę nikomu przedstawiać ?ot zwykły skaner na żądanie.

Dodatkowo będę łatał dziurki w Windowsach poprzez regularne aktualizację systemu oraz wyłączę opcję autouruchamiania.

Małymi dodatkami są CCleaner i Windows Defender (skaner na żądanie) + zdrowy rozsądek.

Czy taki zestaw zapewni mojemu kontu tibijskiemu bezpieczny byt? Nie zostanę schakowany? Na komputerach poza graniem w Tibie, będę surfował po sprawdzonych stronkach ?na jednym z kompów będę korzystał z SopCasta, aby móc oglądać relację sportowe.

Mam również kilka innych pytań i założeń.

Zakładając, że będę korzystał z Internetu poprzez piaskownicę. To czy w sytuacji, kiedy naściągam tam jakieś wirusy do wirtualnej przestrzeni, to czy będą zagrażać innym programom umieszczonym w piaskownicy? Czy każdy program uruchomiony w piaskownicy ma swoją oddzielną, niezależną wirtualną przestrzeń?

Jaką ustawić ochronę firewalla w Comodo? Czy nieumiejętne podejmowanie decyzji dotyczące alertów wydawanych przez moduł firewall i defense+ mogą spowodować negatywny skutek?

I pytanie dodatkowe? Co może być przyczyną samoczynnego restartu systemu podczas uruchamiania MalwareBytes Anti-Malware. Na kilku komputerach spotkałem się z taką sytuacją.

Proszę o pomoc i udzielenie rad :) Komentarze ironiczne, tylko ze względu na fakt, że jestem Tibijczykiem, proszę sobie darować. Zachowujmy się jak dorośli ludzie?

Link to comment
Share on other sites

Po kilkunastu miesiącach przerwy postanowiłem wrócić do pewnej gry online rpg ?Tibii.
...

Ja używam Comodo i to wystarczy - dla 99% pewności zostaw ustawienia standardowe, o ile nie wkurzą Cię komunikaty pojawiające się częściej niż UAC i blokujące większość programów :wink:

Małymi dodatkami są CCleaner i Windows Defender
To nie da nic, lub prawie nic.

Poza tym najlepszym zabezpieczeniem jest posiadanie legalnego systemu bez syfów które dostajesz gratis od piratów.

Nie zostanę schakowany?
Na to nie ma nigdy 100% pewności.

Czy nieumiejętne podejmowanie decyzji dotyczące alertów wydawanych przez moduł firewall i defense+ mogą spowodować negatywny skutek?
Nadwrażliwość. Comodo zadba o to byś podejmował słuszne decyzje.
Link to comment
Share on other sites

Pamiętaj także, aby z twojego konta tibijskiego zapisać sobie Recovery Key. Umożliwi ci on, w razie hacka odzyskanie konta i tym samym postaci na nim zawartych. Poza tym, zestaw wydaje się być solidny, ale tak jak mój poprzednik napisał, 100% pewności niema nigdy!

Link to comment
Share on other sites  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...