Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

wojtekmetal

Kłopotliwe restarty kompa

Recommended Posts

Cześć! Ostatnimi czasy komputer często pokazuje mi niesławny niebieski windowsowski ekran restartując kompa. Zaraz po resecie, w biosie pokazuje mi się tekst "AMD data change. Update new data to DMI", po czym komp jak gdyby nigdy nic włącza się i nie resetuje więcej póki nie włączę go następnym razem. Martwi mnie to, ponieważ resety niszczą mi dysk i spodziewam się konsekwencji tego komunikatu w przyszłości. Co robić? Jak żyć?

Moje staty:

Płyta główna : Gigabyte GA-M52L-S3

Procek: AMD Athlon? 64 Processor 3800+ 2,41MHz (2011 rok i jeden rdzeń?! DO WYMIANY!!!)

Grafika: NVIDIA GeForce 8600 GT 1 GB VRAM

Pamięć: 3 GB RAM DDR2

Zasilacz: Deer 400W model DR-8400BTX.

No i winda XP.

Być może (to jest prawie pewne) przegrzewa ci się procesor. Sprawdź to takim programikiem ( dałbym ci linka, ale zapomniałem nazwy). Jeśli to się potwierdzi proponuję:

Oczyścić dokładnie cały komputer.

lub

Załatwić dodatkowe chłodzenie

lub

Spróbować włączyć komputer (i tak zostawić) z otwartą obudową

i w ostateczności wymienić procesor

Przepraszam trochę cie zmyliłem. Patrz na mój post niżej. Gdyby procesor się przegrzewał nie byłoby takiego komunikatu. Problem tkwi na poziomie BIOS-u,

Hej, przeczytałem jeszcze na pewnym forum że napisał do pomocy technicznej i odpowiedzieli mu, że

"AMD data change .... Update new data to DMI!" - tak tutaj po każdym uruchomieniu komputera tablica DMI zgłasza błąd - zmianę, dlatego sprawdzenie innych pamięci ma sens. Jest to oczywiście podstawa do reklamowania produktu. Warto w tym przypadku posprawdzać wszystkie podzespoły jednak to jest jedynie komunikat.
Doradzono mu wymianę pamięci na inne.

Resztę możesz poczytać o Tutaj [KLIKNIJ]

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...