Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Eban

Praca z aukcjami na Allegro

Polecane posty

Witam.

Poszukuję sobie pracy dorywczej, bo jak wiadomo pieniądz nie śmierdzi. Czasem napotykam się na takie ogłoszenia:

http://www.bialystokonline.pl/ogloszenia.p...&id=1522895

Wszystko polega na obsłudze klienta. JA piszę maile i aukcje, JA zachęcam do kupna i wszystko jest na MOIM koncie.

Kasa przychodzi na konto pracodawcy i to on posiada oraz wysyła towar.

Jak bezpieczne jest dla mnie podejmowanie takiej pracy. Jaką umowę muszę podpisać aby w razie czego nie odpowiadać za to, że pracodawca okaże się oszustem i dostanie kasę, a towaru ani wypłaty wysłać nie ma zamiaru? Kij z wypłatą, ale mam obawy, że to ja musiałbym odpowiadać prawnie za jego oszustwo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam wrażenie, że to przekręt. Wszystko idzie z Twojego konta, wysyłka nie wiadomo z czyjego nazwiska, kasę dostaje sprzedający. Zresztą sądzę, że jeśli gość chciałby się na poważnie zajmować takimi sprawami to sam założyłby już konto, a nie posługiwał się kimś. A dowód? Równie dobrze gość mógł go znaleźć i zeskanować. Ja bym się od tego trzymał z daleka, albo zadał "pracodawcy" dużo pytań.

P.S.

Jeśli takie telefony będą kradzione to podchodzi to pod paserstwo (niech mnie ktoś poprawi jak się mylę).

P.S.2

Oczywiście to tylko moje zdanie ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe dane kontaktowe posiada: 7970000000 no, ale mniejsza z tym.

Oferta ewidentnie podchodzi pod jakiś kant.

Po co mu konto z min 25 komentarzami? Niech sam założy konto, a Tobie poda dane i wtedy ok - może się nie chce komuś bawić w wystawianie itd.

Tak to nie brałbym nic na siebie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko przykładowa oferta. Kiedyś miałem podobną prawie w kieszeni, a byłem na bezrobociu, informacje kontaktowe normalne, gość konkretny, ale zrezygnowałem właśnie temu, że miałoby iść z mojego konta.

Wiem, że niektóre firmy zatrudniają specjalnie do zajmowania się pisaniem ofert na Allegro i ewentualnie sklepów internetowych.

Podejrzanie to wygląda i dla mnie temu nawet nie piszę do takich ludzi. Kiedyś jednak może trafić się coś ciekawego i chciałbym wiedzieć na przyszłość, może ktoś będzie wiedział. Jaką umowę mam zawrzeć z takim człowiekiem, aby nie mieć potem z tego powodu nieprzyjemności. Umowa zlecenie/dzieło wątpię. Jakie są inne poza umową o pracę nie wiem, bo się na tym nie znam.

Może ktoś już pracował podobnie? Ma jakieś wrażenia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...