Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mazzakollo

Pytanie o wioski w Mount & Blade

Polecane posty

Trzeba zdobyć zamek (miasto?), wtedy przypadające mu wioski automatycznie będa twoje. Samych wiosek chyba nie da się zdobywać, z tego co pamiętam.

Kolega ma rację. Oprócz werbunku, zgrabienia i handlu nie możesz nic innego robić dopóki nie podbijesz miasta. Ale chyba jest jedna wioska, której się nie da zdobyć. Ale gdy podbijesz zamek lub miasto możesz z wioską robić co chcesz. :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK , dzięki za odpowiedź na te pytania, ale mam jeszcze kilka trudności ;D :

1.Jaki czynnik określa która bron jest lepsza i która zadaje więcej obrażeń (czyli jest skuteczniejsza) ?

2.Czemu jak chcę się bić na arenie (ale zwykła potyczka, nie turniej) to dostaję losową (czasem zupełnie mi nie odpowiadającą) broń ? Nie da się jej jakoś wybrać ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Na początku patrz na liczbę (np. 36c), niestety nie wiem jaka jest literowa kolejność, ale najważniejsza jest wartość liczbowa. Zależy też czy broń ma np. cięcie i pchnięcie - wtedy broń najczęściej jest słabsza. Samo cięcie ( np. w szablach ) lub samo pchnięcie (np. w włóczniach) najczęściej zadają więcej niż suma np. z miecza, który ma obie umiejętności. Są co prawda miecze posiadająće duże obrażenia z pchnięcia i cięcia, ale dużo kosztują :D

2.Broni się nie da wybrać, możesz ubić jednego i mieć nadzieję że możesz mu ją zabrać

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...