Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Luberak

Kierownice - The Best From The Best

Polecane posty

Logitech Driving Force pro można ziś w sklepie z dwuletnią gwarancją kupić za 269 PLN więc według mnie nie ma co dywagować nad tym co kupić :)

No chyba że chce się przeznaczyć na ten cel mniej pieniędzy.

269 zł!? Gdzie?! jak tak tanio to biorę na miejscu! :)

W merlinie logi czerwony za 210 zł (rabat mam) a DFP za 335 zł (też rabat). Jak dla mnie to DFP za drogie jest (wiem, wiem, jakość jest super, ale nie mam zamairu dawać aż tyle na kierownicę).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wam powiem ze kupilem kilka lat temnu kierownice Ferrari Thurstmaster Force Feedback Racing wheel i kierownica wymiata.Malo znana ale kozak.POlecam.Ciezko dziadowsko ja znalezc ale jest zajekozacka.Siwtne trzyma sie blatu genialny force feedback super wykonanie.POlecam szukajce a moze znajdziecie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem szczęśliwym posiadaczem Logitecha Formula Force EX.

Mam pytanie: jak mocno powinienem ustawić FF, żeby efekt był jak najlepszy, ale aby także nie przesadzić z siłą (ze 150% zajadę kierę za pare miechów)?

Obecnie mam tak:

Overall - 60%

Spring Effect Damper - 40%

Damper Effect Strength - 40%

Centering Spring wyłączone, a w razie czego na 50%.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze to zależnie od upodoban sobie ustawiasz.

Ja mam na tyle mocno zebym czuł co sie dzieje z samochodem ale na tyle słabo, zeby mi nie wyrywało kierownicy z ręki i nie machało kierą w lewo i prawo na prostej drodze.

Wydaje mi sie ze w grze LFS mam ustawione bodaj w okolicach 40-50-60 :) juz dawno nie grałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te ustawienia wlasciwie do kazdej gry warto zastosowac indywidualne. Ja np. w GTR mam overal na 90% ale juz w RBR bodaj na 40 czy 50...

O ile dobrze mysle to odpowiadaja one za przekazywanie nierownosci drogi/toru przez FF twojej kiery, konkretniej - uczucie (wyczucie?) pracy zawieszenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Mam zamiar kupić sobie kierownice Microsofta SideWinder Force Feedback ale zauważyłem ,że są w dwóch kolorach Czarnym I czerwonym

http://images.google.pl/images?q=tbn:6iYs_...ack_wheel_2.jpg

http://images.google.pl/images?q=tbn:g3xeM...9/microsoft.jpg

I czy one różnią się tylko kolorem czy może konstrukcją np.FF ? :]

Czerwoną mam okazje kupić nową przywiezioną z zza granicy

Brać czerwoną ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojojojoj, odradzam wszelkie produkty Microsofta, które nie są oprogramowaniem. Osobiście uważam, że chłopaki Billa Gatesa robią gry i kontrolery na doczepkę, a nie jako produkty nastawione na konkurencję z najlepszymi - polecam kółka Logitecha (z droższych Driving Force Pro, z tańszych Formula Force GP).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwazam, ze w chwili obecnej nie ma lepszych kierownic od tych produkowanych przez logirech:

Momo Racing http://www.logitech.pl/local/produkt/4524 i

Driving Force Pro http://www.logitech.pl/local/produkt/10916

są bezkonkurencyjne, ale podejrzewam, ze LOGITECH G25 ZMIARZDZY WSZYSTKO!!!!!!!!!!!!!!!! tylko, ze jego sugerowana cena równiez MIAZDZY (1199PLN)!!!!!!!!!!! http://www.logitech.pl/local/news/166

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem coś dodać odnośnie ostatniego mojego postu:

1. nie jestem bogaczem i mojego driving force pro kupiłem na raty

2. wyznaję zasadę "tanie mięso to psy jedzą"

3. lepiej przepłacić i być zadowolonym niz kupic tanio byle co!!!

Myślę, ze to wazne przy zakupie czegokolwiek - nie warto napalać się na byle co bo to się zemści wsześniej czy później!!!

Takze jak ktoś jest zapaleńcem sim-racingu to nie radze inwestować w kierownicę tanią po której za 3 miesiące zostaną wióry!!!

pozdrawiam wszystkich!!!!!!!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO do sporadycznego scigania wystarczy sredni model Logiego. Tanie kierownice to nie kierownice :) rozpadną sie po kilku dniach jazdy i tyle bedziemy mieli z nich pozytku. A ta nowa kierownica Logiego wywołuje u mnie ślinotok :) mm piekna jest i do tego te możliwosci...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojojojoj, odradzam wszelkie produkty Microsofta, które nie są oprogramowaniem. Osobiście uważam, że chłopaki Billa Gatesa robią gry i kontrolery na doczepkę, a nie jako produkty nastawione na konkurencję z najlepszymi - polecam kółka Logitecha (z droższych Driving Force Pro, z tańszych Formula Force GP).

Człowiekuuu!!! Ja odradzałbym właśnie soft Microsoftu :lol: . Czy wogóle kiedykolwiek grałeś na takiej kierownicy?! Ja mam kierę Microsoftu Sidewinder bez FF. Mam ją 6 lat i przez ten czas nie było z nią ŻADNYCH problemów! Po takim czasie nie ma żadnych drgań na potencjometrach, pozatym ze względu na producenta nawet Win XP rozpoznaje ją od razu bez instalacji, więc nie ma problemów ze sterownikami. Jedyne problemy to, że czasem piszczy pedał gazu, ale to się da zrobić, no i pedały są na jednej osi, ale to też da się przeżyć.

Co do produktów Logitecha... ostatnio ta firma robi to co EA z grami, czyli jedzie na marce. Nie mówie, że ten sprzęt to badziew, ale ma średnią jakość i coraz częściej są z nim problemy. Ostatnio kupowałem joy'a chciałem Wingmana, ale po poznaniu kilku opnii zdecydowałem się na Saiteka.

Trojan>> Zazdroszczę ci tej kierownicy grałem na niej pare razy i jest świetna. Dobrze leży w dłoniach ma dobry FF i podobno się nie psuje, no i ma znaczek Ferrari 8) . Próbowałem ją dostać, ale się nie udało i strasznie żałuję.

PS. Jak chcecie przeczytać opinie ludzi, którzy kierownice naprawdę katują, to wejdźcie sobie na forum portalu SimRacing PL, tam się można dużo dowiedzieć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

450 zł? :o Jakim cudem? :o Jakim cudem to jest tańsze od MOMO Racing? :o Jakim cudem ja dałem za swojego MOMO 600 zł...? Teraz to mnie chłopaki załamaliście... Na ododatek dowiedziałem sie o wadach ukrytych mojego cacuszka...

Mozesz przyblizyc temat wad?? Bo na allgo mozna uzywke wyrwac za 200-250.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko ;] Znajomy chce sobie kupić jakąś niedrogą kierownicę, coby sobie pojeździć na niej od czasu do czasu. Ot, tak dla rozrywki. Maniakiem nie jest, chce sobie po prostu pojeździć jak człowiek z kierownicą i pedałami (na klawie mu dziwnym trafem nie wychodzi jazda :P).

Cenowo okolice 150, no, do 200zł.

Ja mam Logitecha Formula Force EX, jak mi tu już doradzono kiedyś :P ale i tak się nie znam, więc proszę o pomoc :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja może z trochę innej beczki: Chciałbym kupić Driving Force Pro ale nie wiem jak, i czym dam radę podłączyć to cudo do PC. Akurat nie mam tego numeru z opisem tej kiery, a w necie nic nie mogę znaleźc. Jeśli ktoś ją ma to niech napisze jak to się robi i czy nie ma z nią problemów. Pozdro dl fanów Loagitech'a :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dvdfan

Bez problemu, normalnie do portu USB kablem dostarczonym z kierownicą.

Oprogramowania oczywiście w pudle nie ma jako że to kierownica przeznaczona niby tylko dla konsol ale za darmo pobierasz Logitech gaming software, instalujesz i wszystko jest dobrze.

Ja używam i chwale sobie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...