Skocz do zawartości

GG i zużycie procesora


dawidek3294443

Polecane posty

Dziś zauważyłem, że moje GG (ta przedostatnia wersja, nie ta najnowsza) zużywa około 60% CPU w momencie kiedy mam je włączone i kiedy okienko GG jest otworzone (chodzi o to z listą kontaktów), kiedy zminimalizuję GG i program działa tylko w tle, zużycie procesora przez GG wynosi ok 2%, czyli wszystko jest w normie. Czego to może być wina? Reinstalacja nie pomogła, a od razu zaznaczam, ze nie chcę żadnego innego komunikatora. Przyzwyczaiłem się do tego GG, nie chcę go zmieniać, a jedynie naprawić problem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używanie modyfikacji z podlinkowanej strony jest niezgodne z licencją programu. Dlatego też wyciąłem ten link. Proszę o niepolecanie tego na tym forum.

Winne istotnie mogą być reklamy. Proponuję zaktualizować co się da, w szczególności: system, Flasha oraz Javę, być może to rozwiąże problem. Najpewniejszym wyjściem jest jednak przesiadka na inny komunikator obsługujący protokół gg, czyli np. AQQ, kadu, czy Mirandę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używanie innych programów do obsługi sieci GG było również określone w regulaminie GG jako niezgodne z licencją. Więc w sumie nikt (włacznie z moderatorami) nie powinien również polecać AQQ. (a przynajmniej jako komunikator do gg)

"Korzystanie z usług Komunikatora Gadu-Gadu (w szczególności komunikacja z innymi Użytkownikami Komunikatora Gadu-Gadu) jest możliwe wyłącznie za pomocą rozpowszechnianego przez Operatora oprogramowania służącego do korzystania z tych usług, dostępnego na stronie internetowej http://www.gadu-gadu.pl, którego dotyczy Licencja w wersji tego oprogramowania udostępnianej przez Operatora bez jakichkolwiek modyfikacji dokonywanych przez inne osoby. Korzystanie przez Użytkownika z usług Komunikatora Gadu-Gadu oraz komunikacja z innymi Użytkownikami Komunikatora Gadu-Gadu za pomocą innych programów, w szczególności służących do świadczenia przez inne podmioty innych usług internetowych, w tym usług komunikatorów internetowych stanowi naruszenie postanowień niniejszego Regulaminu."

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie podałeś punkt, który wyraźnie mówi, że korzystanie z oficjalnego programu gg również jest niezgodne z licencją. Ja tam nie mam nic przeciwko takiej interpretacji, bo uważam, że protokół gg jest beznadziejny. Niestety jednak większość ludzi z niego korzysta. Ze względu na sprzeczność w tym punkcie ten punkt regulaminu uznaje się za niebyły. Co więcej zakładając konto z innego komunikatora nie musisz akceptować tej licencji (tzn. licencji programu), akceptujesz tylko licencję sieci, w której to nic na ten temat nie ma.

Nie będę się rozpisywał, czemu ten punkt nie ma żadnego sensu, bo jest to wyjaśnione tutaj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę jest to tylko felieton napisany przez kogoś który przyznał że nie studiował prawa i jest to tylko jego interpretacja oraz moze sie mylić...i jak dla mnie niebyły ten punkt jednak nie jest, skoro nadal widnieje na stronie internetowej w oficjalnym regulaminie :]

Ale wg mnie nie ma sensu sie o to sprzeczac. Kto chce korzystac z gg to korzysta, jak go zacznie wkurzac, to zmieni na AQQ lub cos innego w koncu, albo poprostu sie cofnie do jakiejs starszej wersji.

Poprzeinstalowywuj co tam Ci Sevard poradził, ew poprzestawiaj pare opcji w GG, albo wogole zainstaluj najnowsza wersje GG i zobacz czy tez tak sie dzieje. Wtedy mozna by bylo cos blizej stwierdzic w czym moze byc problem. Ja stawiam na reklamy, bo to mi poprostu odrazu do glowy przychodzi. Pierwsze co w opcjach wylacz to sprawdzanie pisowni - mozesz tez w menedżerze zadań tymczasowo zatrzymac spellchecker_gg.exe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...