Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

pasha100

Wysoka temperatura rdzenia procesora

Polecane posty

Mam problem z procesorem AMD Phenom 9550 ,na BOX- owym chłodzeniu mialem temperature rdzenia 59 ° - 75 °,

po zmianie chłodzenia na Arctic Cooling Freezer 7 Pro REV.2 + pasta Arctic Silver 5 rdzenie mają tą samą temperature 59 °. BIOS w default ( AHCI)

post-112126-1292588532_thumb.jpgpost-112126-1292588508_thumb.jpgpost-112126-1292588522_thumb.jpg

Jaki moze byc powod wysokiej temperatury rdzenia ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też miałem 50 stopni w spoczynku i 80+ w stresie na phemonie II x4 955 z chlodzeniem scythe mugen 2rev b

rozkrec calego kompa łacznie z chlodzeniem i wyjeciem procesora z plyty i skrec go jeszcze raz. problem powinien zniknac - przynajmniej tak u mnie bylo.

no i mozesz wrzucic mu kawałek chałwy waniliowej do środka - to też pewnie pomogło w moim przypadku :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załozylem Arctic Cooling Freezer 7 na procesor, ale podstawa nie nakrywa calego procesora, tak jak w BOX-owym,

brakuje około 5mm z lewej strony może to być przyczyną wysokiej temperatury(Podstawa jest zdecydowanie mniejsza od procesora).

Dotykowo to radiator (rurka) zimny i procesor- (5mm ktorego nie pszykrywa podstawa radiatora) tesz zimny.

post-112126-1292611344_thumb.jpg

nanowaty:

rozkrec calego kompa łacznie z chlodzeniem i wyjeciem procesora z plyty i skrec go jeszcze raz.

jutro sprubuje,zobacze co z tego wyjdzie

nanowaty:

no i mozesz wrzucic mu kawałek chałwy waniliowej

chodzi o paste a gdzie wrzucic ? :smile:

Jak nie pomoze sprubuje podlaczyc BOX-A z nawa pasta

xswistaqx

post-112126-1292611424_thumb.jpg

P.S

Dodam, że taka temperatura to tylko na tej plycie ASRock A785GXH/128M , na starej gigabyte która się spaliła wszystko było w normie. A może czas już na nowy procesor? ale narazie procek jest stabilny w grach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...