Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

HanPL

Problem z kartą graficzną

Polecane posty

Witam wszystkich mam następujący problem, dzisiaj podczas sesji z wowem, gra nagle zaczęła się zamulać po czym tekstury zaczęły szwankować a , następnie wysypały się sterowniki od karty graficznej, po restarcie PC

już na samym starcie widoczne są artefakty (białe kropki w pionowych kolumnach ) system zawiesza się podczas ekranu ładowania i kończy się restartem PC.

W trybie awaryjnym wszystko działa bez problemu nie ma żadnych artefaktów itp, odinstalowywałem, sterowniki do karty graficznej i pomaga to lecz tylko jednorazowo (system załaduje sie w normalnym trybie (artefakty nadal widoczne podczas lądowania ), lecz po zainstalowaniu ponownie sterow do grafiki, PC znów się sypie.

Jak myśli może być to wina zasilacza (karta dostaje za mało energii przez co dostaje "głupawki " ) czy też najprawdopodobniej rąbną akcelerator graficzny.

Zabiorę jeszcze dzisiaj PC do znajomego żeby przetestować kartę , lecz jeśli sprawdzi się najgorszy scenariusz warto brac tą kartę ?

PALIT GeForce GTS 250 1024MB DDR3/256bit 700/1800

http://allegro.pl/palit-geforce-gts-250-1024mb-ddr3-256bit-700-1800-i1358014940.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli karta pracuje a sypie artefaktami to najprawdopodobniej na wskutek przegrzania lub starości puszcza lut pod rdzeniem, opcjonalnie luty na pamiątkach. Rozwiązaniem (reanimacja na jakiś czas - miesiąc albo i rok) jest podgrzanie gorącym powietrzem (ja używam jakieś 400oC) tych elementów, co poprawia luty.

edit: jeżeli znajomy nie prowadzi serwisu w sklepie to niewiele Ci pomoże, potrzebujesz kogoś ze stacją hot air. Tym niemniej niech ją sprawdzi, może się myle :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wcześniej podczas włączenia odrazu widać pionowe kolumny z białymi kropkami. Podczas "normalnego " uruchamiania windowa pojawia sie ekran ładowania (z kolumnami w tle ) po czym czarny obraz (juz bez artefaktow ) następnie dosłownie na ułamek sekundy mignie blue screen i reset.

W trybie awaryjnym nie ma żadnych problemów wszystko działa, przeglądarka www dziala bez problemu (wcześniej nawet przy tym wyrąbało artefakty i reset )

Po odinstalowaniu sterownikow graficznych w trybie awaryjnym tryb normalny włącza sie bez problemu i nie ma żadnych artefaktów, lecz po zainstalowaniu sterów graficznych, następuje powtórka (czy czarny ekran i reset )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi powiedzieć bo nie znam się za bardzo, ale wygląda to tak że po odinstalowaniu sterów w trybie awaryjnym tryb normalny włącza sie bez problemu (lecz rozdzialka max 800x600 ) i nie czyta karty ani monitora (chyba przez to ze nie ma sterów ) i zaraz po włączeniu windowsa zaczyna się pobieranie (Win7 ) sterowników graficznych zgodnych z VGA czy coś takiego 177mb po zainstalowaniu i resecie, już windowsa w normalnym trybie włączyć się nie da.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...