Skocz do zawartości

Fallouta 3 - nie chce sie uruchomić


Nuno69

Polecane posty

Mam grę Fallout 3 game of the year edition (czyli to taka wersja ze wszystkimi dodatkami) (orginał), kupioną na stronie cenega.pl Grę zamówiłem w wakacje.Grałem sobie i przeszedłem całą grę.Potem ją wykasowałem.Niedawno znów ją zainstalowałem i nie działa! Przy uruchomieni gry wyskakuje mi okienko

Fatal Error (5.70.011.0004, 04.03.10

Try restarting the application. If the problem persists, contact the product customer support.

Detailed error information"

Type: class LUnicodeStringException

Location: __tgiscall UserInterface::UserUserInterface(void)

Line: 72

Message: Unable to load module Riched20.dll

Called from:

__thiscall UserUserInterface::UserUserInterface(void) (235)

Potem po 30 sekundach pojawia mi się podłużne okienko

Fatal Error (5.70.011.004, 04.03.10

Unhandled exception in Host Libary (thread 3592).

Try restarting the application. If the problem persists, contact the product customer support.

Detailed error information:

Type: class RemoteControl::Transceiver::Transceiver(class LUnicodeString,class LUnicodeString)

Line: 84

Message: Allowed time for creation of communication pipe (30000) ms is exceeded

Called from:

__this RemoteControl::Transceiver::Transceiver(class LUnicodeString,class LUnicodeString) (182)

class LPtrRef<class RemoteControl::Transceiver>__cdecl RemoteControl::Transceiver::CreatePrimaryTransceiverAndNonnectToSecondary(class LUnicodeString,classLunicodeString) (22)

void__thiscall Host::startTransceiver(unisigned) (508)

Te dwa okienka są z takim wykrzyknikiem na żółtym tle w górnym lewym rogu.Mam system windows Xp.Wymagań nie muszę podawać bo gra mi wcześniej działała na maxa ustawionej grafice a po 3 miesiącach się zepsuła

Mówiąc w streszczeniu: Kupiłem Fallouta game of the year edition (czyli to taka wersja ze wszystkimi dodatkami) z internetu ze strony canega.pl(nieużywana). Po zakupie tej gry od razu ją zainstalowałem i działała.Po 3 miesiącach nie działa.Kiedy ją teraz uruchamiam pojawiają mi się dwa okienka z wykrzyknikiem.

Od razu mówię że canega przyjmuje reklamacje do 30 dni po zakupie gry,więc ja jej już nie zwróce.Proszę o szybkie odpowiedzi.Proszę..... bardzo mi na niej zależy.Jeśli mi nie wierzycie że mam orginalną grę to nie każcie mi robić zdjęć z telefonu, bo mam zepsuty kabel USB od telefonu i nie mógł bym tego zdjęcie przesłać.

Proszę zapoznać się z zasadami nazywania tematów w Pomocnej Dłoni - Cragir

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wcześniej działała , a teraz bez problemu się zainstalowała ale nie działa , to znaczy ,że coś poknociło się w systemie.

Wyczyść rejestr CCleaner'em, zainstaluj aktualne sterowniki do karty graficznej i przede wszystkim zainstaluj aktualnego DirectX'a, to na początek ,a potem pomyślimy co dalej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki diabolos za odp.Pytanie to zadałem w 5 forach to w 2 mi napisali że trzeba tylko patcha pobrać.Kiedy zrobie to co mi napisałeś napisze do ciebie wiadomość prywatną OK.Trochę mi się zejdzie bo mam w tym tygodniu dużo roboty więc kiedy będe miał wolny czas zrobie to co napisales i odpisze OK.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Jeśli chodzi o takie problemy z Falloutem 3, to mogą być dwie rzeczy:

1) Games for Windows LIVE - usługa w Polsce od niedawna chyba dostępna, ale przy Falloucie 3 nie było i trzeba go wyłączyć.

Żeby ustalić, że to to, trzeba sprawdzić w dzienniku wydarzeń: Panel sterowania==>Narzędzia administracyjne==>Podgląd zdarzeń

Plik wyłączający można znaleźć w necie, nazywa się bodajże GWLfix - myślę, że jak w googlach wpiszesz wyłączenie windows live! to nie będzie problemu

2) procesor AMD - nie jestem specjalistą, ale po prostu procesory AMD nie radzą sobie ponoć z silnikiem F3/FNV/Skyrim (jest on dla nich zagadką z obsługą mniejszej liczby rdzeni - nie moje słowa ;)), gdy miałem AMD pomogło

Trzeba pogrzebać w Fallout.ini (Moje dokumenty):

znajdź w nim linijkę:

bUseThreadedAI=0

i zmień:

bUseThreadedAI=1

oraz zaraz pod nią dodaj:

iNumHWThreads=x (gdzie x to liczba rdzeni w twoim procesorze = 1, 2, 3 lub 4)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hugo1979

Usługa w Polsce działa już chyba ze 3 lata. W Falloucie 3 problem jest tego typu, że polska wersja gry nie posiada GFWL (Cenega usunęła wszystkie odpowiadające za usługę pliki), więc nie ma szans, żeby ją odpalić, a co za tym idzie, problem nie leży w usłudze.

Co do punktu drugiego to się zgadzam. Gra potrafi się wykrzaczyć na AMD...

@Nunu69 i Antyzastygator

Jakiego macie Windowsa? Gra ma problemy z działaniem na Windows 7. Na poprzednich jest lepiej, ale tylko trochę. Niestety, to już taki urok tej gry...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hugo1979

Usługa w Polsce działa już chyba ze 3 lata. W Falloucie 3 problem jest tego typu, że polska wersja gry nie posiada GFWL (Cenega usunęła wszystkie odpowiadające za usługę pliki), więc nie ma szans, żeby ją odpalić, a co za tym idzie, problem nie leży w usłudze.

Zależy która wersja. W zależności od wersji - leży w usłudze.

@Nunu69 i Antyzastygator

Jakiego macie Windowsa? Gra ma problemy z działaniem na Windows 7. Na poprzednich jest lepiej, ale tylko trochę. Niestety, to już taki urok tej gry...

Nie zanotowałem żadnych problemów na W7.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iNumHWThreads=x (gdzie x to liczba rdzeni w twoim procesorze = 1, 2, 3 lub 4)

Nie do końca tak to jest jak napisałeś. Ostatnia linia, ta dodana, wymusza pracę gry na 2 rdzeniach. Po prostu 4 rdzeniowe procesory mają z nią kłopot. W tej linii trzeba zawsze wpisać 2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...