Skocz do zawartości

Rap z USA


Tony_Starks

Freshmani XXL- dobrzy?  

22 użytkowników zagłosowało

  1. 1. no dobrzy czy nie

    • Dobrzy
      14
    • Słabi
      5
    • Popkiller Nudne Wilki leprze
      2


Polecane posty

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Nie wiem czy wiecie, ale w sieci pojawił się najnowszy kawałek Slick Ricka. Wyprodukowany przez nie byle kogo, bo przez DJ Premiera. Sam beat dosyć klasyczny i specyficzny pasuje do flow Ricka. A jak wam się podoba?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Altair1404

Piszę coby się pochwalić kolejnym zakupem. Dziś na mojej półce wylądował kolejny CD od Marshalla. nc8566_cover_Eminem_TheEminemShow.jpg

Jak na moje, najlepszy z jego dotychczasowych dokonań. I teraz znowu będzie w kółko latać. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Altair1404

Znowu powrócę do tematu nadchodzącego albumu Snowmana. Na wiki pojawiła się tracklista, na której podane są czasy trwania każdej nutki oraz wszyscy producenci, a nawet lista bonus tracków. Czyżby nareszcie? Tracklist

No i jakby uważnie prześledzić to co się w necie pojawia, to co chwilę jest jakiś wyciek z tej płyty, należy się już chyba niedługo spodziewać całości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Altair1404

Oświeci mnie ktoś? Gdzie są te gościnne udziały Eminema? Never Be the Same miało mieć i nie ma. Talk to Me miało być na płycie i nie ma (przed premierą była jakaś wersja z samym refrenem od Marshalla, myślałem że na płycie będzie Slimowa zwrotka). Chciałem posłuchać Snowmana z Eminemem, a tu taka lipa, nieładnie.

Może przy oficjalnej premierze, pojawi się track z Eminemem jako bonus iTunes? To byłoby miłe, bo po dłuższym wsłuchiwaniu się, Talk to Me to coś pięknego. Tylko takie trochę zbyt krótkie. No i brak tej jednej zwrotki, bo raczej nie wydaje mi się, żeby zapraszanie Eminema na sam refren było sensowne. Wokalistą to on nie jest, a na tym kawałku nic nie rapuje, tylko śpiewa refren.

EDIT. Sprawdziłem płytę. Zacna rzecz. Nie zawiodłem się ani trochę (no, może poza trackami wspominanymi w dwóch akapitach wyżej). Rok 2011 był dobry, bowiem wszystkie (no, oprócz Detoxu) wiecznie przesuwane albumy wyszły nareszcie. Mamy i The R.E.D. Album, i Tha Carter IV, i w końcu Thug Motivation 103. I na tle tych trzech albumów, jestem w stanie pokusić się o stwierdzenie, że to właśnie Jeezy wypadł najlepiej. Masa świetnych featów (Jay-Z, T.I., Lil Wayne, Fabolous, Jadakiss, wszechobecny ostatnio 2Chainz). Wszystko zarapowane w charakterystycznym dla Snowmana stylu. Nic, tylko słuchać. 9/10 daję. I czekam na bonus tracki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam kilka płyt na sprzedaż jeśli interesuje was jaki kol wiek album to śmiało się zgłaszać sprzedam po bardzo atrakcyjnej cenie.

Onyx - Bacdafucup

DJ Tomekk - Beat of life vol-1

Outkast - Big Boi And Dre Present...OutKast

Pras - Ghetto Superstar

Kanye West - My Beautiful Dark Twisted Fantasy

Wu Tang Clan - The W

Nas - I am...

Jurassic 5 - Quality Control

Jurassic 5 - Power in Numbers

Ol' Dirty Bastard - Return to the 36 Chambers: The Dirty Version

Beastie Boys - To the 5 Boroughs

Cypress Hill - Stoned Raiders

edit

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już tu jestem... muszę się podzielić tym że postanowiłem zebrać wszystkie płyty Eminema na winylach. Jest to trochę droższa forma. Za to te płyty mają ten swój urok ;) Pierwsza do nowej kolekcjo trafiła płyta The Marshall Mathers LP ( wg. mnie najlepsza płyta tuż obok The Eminem Show ) kupiona za 139 zł. Wersja dwupłytowa. Która idzie na reklamację przez to że w środku znalazły się dwie takie same płyty, konkretnie płyta nr.2 i nr.2 . :dry:

Mam nadzieje że uda mi się zakupić wszystko to co wyszukam. Może do czerwca większość będzie. :cool:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesadzasz. Imho Radioactive [beeep]ista płyta.

W porównaniu do tego, czego się ludzie spodziewali, to raczej rozczarowanie, ale nie takie wielkie znowu.

I zamierzam kupić własnie te 3. I Trunk Muzik w sumie też.

Skąd brałes All 6s and 7s i DIS? Allegro?

A żebym ja pamiętał teraz... Kno chyba z fan.pl a Tech z allegro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Altair1404

Wczoraj ponownie ruszyło mnie na kawałek Jay-Z i Eminema pt. Renegade. I tak sobie szperałem w sieci i wyszukałem coś takiego:

To już stary wytęp, z tego co widzę, promujący Recovery, ale jest to tak perfekcyjnie zrobione i może nie wszyscy jeszcze to widzieli, że uznałem za warte wstawienia tu.

@up - Tak, w porównaniu do oczekiwań, to Radioactive zawodzi. Sądziłem, że to będzie dla mnie album roku, po tym co Yela wyprawiał na featach, a tu mamy tylko dobry album. Nie jest zły, tego nie powiedziałem, były gorsze, ale na tym się zawiodłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do forumkowych fanów rapów :) IMO najlepszym materiałem od Yelawolfa pozostaje Trunk Muzik, pełny tłustych, "południowych" bangierów np.

Good To Go z Bunem.

Niestety ostatnio mainstream przycina skrzydła... Podsumowując: 2011 rok, bardzo dobry rok jeżeli chodzi o rap w USA. A i jeszcze dorzucę bonusa - moje ulubione tracki

1.yc - racks remix

2.dr.dre - kush

3.big k.r.i.t - country shit remix

4.tech n9ne - worldwide choppers

5.ace hood - hustle hard remix

6.drake - lord knows

7.jim jones - 848

8.young jeezy - talk to me

9.jay rock - hood gone love it

10.young jeezy - ballin'

11.b.o.b - strange clouds

12.dj khaled - welcome to my hood

13.young jeezy - gotta see this

14.saigon - it's cold

15.young jeezy - f.a.m.e

16.yo gotti - colors

17.bad meets evil - fastlane

18.the throne - niggas in paris

19.game - drug test

20.lil' wayne - she will

:wub:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to witamy kolejnego entuzjastę gadania o laskach i kasie do sampli :D

Sporo dobrych tracków wymienionych, ten pierwszy to ciekawa opcja, YC to wack straszny, ale sam track jest świetny.

Sam nie wiem, jaki wg mnie track roku 2011 by był. Muszę się jeszcze zastanowić, może "You Know Me" od WC?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saigon - Bring Me Down , WC - You Know Me, Snoop Dogg & Wiz Khalifa - Young, Wild & Free, Mac Miller - Frick Park Market , Nas - Nasty, Kanye West and Jay-Z - Why I Love You

Tak na szybko ode mnie, pewnie o kilku perełkach zapomniałem, do tego spore zaległości, ale te kawałki zapadły mi w pamięć.

"LiveLoveA$AP" rzeczywiście aż tak dobra? Słyszałem tylko pozytywne opinie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się dziwie, dlaczego pomijacie mixtape... napisze kilka swoich faworytów, serdecznie zapraszam do zapoznania się! :)

B.I.G Krit - Return of 4eva

Young Jeezy - The Real Is Back 1 i 2,

Juicy J - Rubba Band Business 1 i 2, Blue Dream & Lean

2 Chainz - T.R.U Realigion

50 Cent - The Big 10

Ace Hood - The Statement 2

B.o.B - EPIC

Freddie Gibbs - Cold Day In Hell

French Montana - Cocaine Mafia (razem z "Three Six"), Lock out (z Waką Flocką)

Ludacris - Back To The First Time

Slim Thug - Houston

Pusha T - Fear Of God 1 i 2

The Game - Hoodmorning, Purp & Patron 1 i 2

T.I - F#ck Da City Up

W wielu przypadkach jak pewnie doskonale wiecie mixtape > album, na które wrzucają słodkie tracki idealne na single brrrr... Generalnie rok 2011 był przesycony bangierami, oczekiwanymi od lat albumami. Jestem ciekawy, co przyniesie 2012 rok...

Generalnie to jaram się "nowymi" graczami typu 2 Chainz, Pusha T, którzy swoimi skillsami jeszcze dużo namieszają w rapgrze.

@up w sumie i ja słyszałem wiele opinii na temat tego ziomka, masz linka http://www.datpiff.com/ASAP-Rocky-LiveLove...ape.278798.html.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"LiveLoveA$AP" rzeczywiście aż tak dobra? Słyszałem tylko pozytywne opinie.

Bardzo mocna produkcja i spoko raper bez fajerwerków na żadnym polu. Konfiguracja jakich było już wiele, ale warto sprawdzić dla tych podkładów.

Dum- Pusha T to taki średni świeżak skoro wydawał już w 1997, ale rozumiem, że po to ten cudzysłów był.

Mikstejpy to faktycznie źródło dobrej muzyki, mikstejpy Stalleya, Game'a, Jeezy'ego czy Machine Gun Kelly'ego są wybitne, ale ja jakoś konserwatywnie do tego podchodzę i uważam, że jesteś tak dobry, jak twój ostatni legal.

Niemniej w przypadku wspomnianego Game'a stwierdzenia mixtape > album są faktycznie uzasadnione. A szkoda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Altair1404

No, dla mnie trackiem roku ubiegłego bez wątpienia był kawałek Worldwide Choppers, Tech N9ne'a i spółki. Zmiażdżył mnie od pierwszego słuchania i do tej pory to robi. Inne pozycje (kolejność dowolna):

Bad Meets Evil - Fastlane

Slaughterhouse - Move On (Remix)

Travis Barker - Devil's Got a Hold (feat. Slaughterhouse)

The Throne - Illest M***r Alive

The Throne - Who Gon Stop Me

Lil Wayne - She Will (feat. Drake)

Dr. Dre - I Need a Doctor (feat. Eminem & Skylar Grey)

Yelawolf - Hard White (Up in the Club) (feat. Lil Jon)

Tech N9ne ? If I Could (Feat. Chino Moreno & Stephen Carpenter)

Young Jeezy ? F.A.M.E. (Feat. T.I.)

Game ? The City (feat. Kendrick Lamar)

Game - Heavy Artillery (feat. Rick Ross & Beanie Sigel)

Game ? Paramedics (feat. Young Jeezy)

Game ? Speakers on Blast (feat. Big Boi & E-40)

Game - Ricky (ten zestaw od Game'a muszę zawsze podać, bo jak słucham to wszystkie tracki po kolei zawsze)

Royce Da 5'9" - Writer's Block (feat. Eminem)

Pewnie jeszcze bym coś wymyślił, ale już mi się kombinować nie chce. No i w tym roku wkręciły mi się też solidnie kawałki z albumów z lat wcześniejszych, które sprawdziłem dopiero w 2011, np. My President, Jeezy'ego czy Beamer, Benz, or Bentley i Start It Up, Lloyda Banksa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemniej w przypadku wspomnianego Game'a stwierdzenia mixtape > album są faktycznie uzasadnione. A szkoda.

Ja tam się cieszę, przynajmniej za darmo :P. No i tak a propos mikstejpów to Raekwon wydał niedawno swój "Unexpected victory", no i coraz głośniej się mówi o nowej płycie Wu-tangu. Co myślicie? ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dla mnie najlepszy track 2011 to "When I`m Gone" Wiza. Dużo dobrych linijek i fajny bit dają zaszczytne pierwsze miejsce w ulubionych utworach ubiegłego roku. Ogólnie "Rollings Papers" pozytywnie mnie zaskoczyło i nadal często leci z głośników.

Moje TOP pyt 2011:

1.Tech N9ne-"All 6's and 7's"

2.Wiz Khalifa-"Rollings Papers"

3.Lil'Wayne-"Tha Carter IV"

4.Jay-Z & Kanye West-"Watch The Throne"

5.Royce Da 5'9 - "Success Is Certain"

6.The Game-"RED Album"

Bardzo dużo płyt nie przesłuchałem, niektóre cząstkowo. Pora nadrobić WC, Snowmana, Yelawolfa....Sporo tego.

A na marginesie to warto też sprawdzić nowy mixtape T.I. Chociażby dla kawałka z Dr. Dre. Dobry banger.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na marginesie to warto też sprawdzić nowy mixtape T.I. Chociażby dla kawałka z Dr. Dre. Dobry banger.

:icon_smile: Początek roku dobry jeżeli chodzi o nowy materiał, czekam na dalszy rozwój wydarzeń!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...