Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MamCzarneSkarpetki

Płyta, procesor, RAM i dysk.

Polecane posty

Planuję zmianę części podzespołów. Reszta to Radek HD4870 i zasilacz OCZ500SXS2 500W. Prawdopodobnie niedługo dokupię też win7, ale dalej zastanawiam się jaką wersję, więc rozważam albo 4GB albo 6GB RAMu. Jestem prawie pewny jeśli chodzi o dysk - Samsung 1TB SATA2 (HD103SJ) i procesor - Intel Core i7 950 LGA1366 BOX (nie chcę słabszego, bo może niedługo zmienię też kartę - na razie czekam na ruch Nvidii).

Co do płyty i pamięci, to rozważam podane w innym temacie Gigabyte GA-X58A-UD3R Intel X58 LGA1366 (PCIE/DZW/GLAN/SATA/RAID/DDR3) i Goodram DDR3 6GB(3x2GB) PC1600 Play CL8. Zastanawia mnie tylko, że według specyfikacji płyta ta nie obsługuje pamięci 1600.

Co o tym powiecie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta nie obsługuje 1600 bo te pamięci i tak ustawią się na 1333. 1366 obsługuję Triple Channel więc te pamięci wcale nie są głupim pomysłem i na przyszłość się przydadzą bo na razie 4GB w zupełności wystarczają.

luq dzięki za poprawienie mnie. Oczywiście płyta obsługuje pamięci 1600.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie obsługuje? Po włożeniu kości oczywiście, że będą pracować z prędkością 1333MHz, ale wystarczy to przestawić. Po OC rówież będą szybciej pracować niż 1333.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze dobrane podzespoły. ;) Postaraj się jeszcze o dobre chłodzenie na procesor.

Dziękuję. :) Mówisz o zmianie oryginalnego chłodzenia z procesora czy może da się znaleźć wersję z firmowo zmienionym chłodzeniem? A jeśli miałbym zmieniać, to co na to gwarancja? Dodam, że procesora raczej nie zamierzam podkręcać dopóki jest na gwarancji - zacznę się bawić jak przestanie wystarczać.

Co do RAMów, to też uważam, że 4GB jest wystarczające, ale zastanawiam się czy nie działałaby szybciej w trybie Triple Chanel, który ta płyta obsługuje? Wtedy lepiej chyba jednak zainwestować w te 3x2GB.

I jeszcze jedno pytanie, tak przy okazji, jak wygląda sprawa z win7 w 64 bitach? Jest stabilny czy ma takie same bolączki jak xp?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwarancje powinni uznać po zmianie chłodzenia, a nawet przy nieudanym podkręcaniu. Choć jeśli ktoś ma porządny zasilacz i podkręca z głową to procesor nie ma prawa się spalić, więc namawiam do podkręcania. Płyta nie obsługuje dual chanell, więc pamięci w triple są chyba najlepszym wyjściem. 64-bitowy XP był totalną klapą w Vista było trochę lepiej, ale 7 jest pierwszym udanym systemem 64-bitowym. Bierz i się nie zastanawiaj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe. Zawsze się bałem za to zabierać, żeby sobie nie narobić kłopotu. Co do 7, to chyba skuszę się na 64bitową wersję, a w razie czego zainstaluję xp jako drugi system. Szkoda by było wziąć 6GB i nie móc z nich skorzystać.

Co moglibyście polecić na chłodzenie z niezbyt przerażającą ceną? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy, że 160 kwalifikuje się jeszcze w niezbyt przerażającą cenę, ale już na styk. :) Rozumiem, że Flex jest na procesor, a Zephyr jako osobny wiatraczek? Parę wiatraczków już mam w obudowie, w tym jeden wiejący na procesor. Tutaj są zdjęcia mojej obudowy, ale nie jestem w stanie stwierdzić jaką moc ma wiatraczek z boku, wycelowany w procesor. Na 90% był on przy niej standardowo, ale i tak nie mam zielonego pojęcia jak ta obudowa się nazywa. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 stopni na tą kartę to nie tak dużo. Myśle ze nie trzeba kupować chłodzenia bo da się zbić temperaturę wentylatorami. Ile masz miejsc w swojej budzie na wentylatory? Zasilacz 500W wystarczy do 4870 + i7 950 ale jak będziesz kupował nową kartę i podkręcał procesor to może trochę braknąć mocy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...