Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

masterczulka

Komputer za ~3000zł - notebook czy pc?

Polecane posty

Niedawno spalił mi się zasilacz w moim 7-letnim komputerze. Nie mam zamiaru w niego inwestowac wiec chce kupic nowego. Stanąłem przed wyborem - PC a Notebook? Z jednej strony PC - za mniejszą kwote mam lepszy sprzęt, wieksza możliwość rozbudowy i bardziej nadaje się do grania. Z drugiej strony Notebook - mobliność, wezme go do szkoły czy rozsiąde sie wygodnie w sofie, moge odlaczyc od zasilania i działać na baterii, poza tym jest "nowocześniejszy" i bardziej internetowy.

Na komputer mam 3000zł, ze starego został mi monitor, system i peryferia(klawiatura, myszka, głośniki).

Chciałbym móc grać w większość nowych gier choć w niskich detalach, żeby był niezawodny i nie zawieszał się. Poza tym w przyszłości planuje zakup urządzenia do zgrywania obrazu z konsoli.

I co ja mam wybrać? I jakie konketnie modele/zestawy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie laptopy są przeznaczone tylko do pracy w wordzie i do przeglądania netu. Do gier się nie nadaje, bo wydajność kosztuje kilka razy dłużej niż w normanym pc stacjonarnym, poza tym ma nieduże monitory i niewygodne klawiatury. Ja proponuję taki PC:

Procesor:

Intel Xeon X3440 /2.53GHz, 8MB, LGA1156, BOX/

799 zł

Płyta główna:

Gigabyte P55-USB3 /intel P55/

399 zł

Wentylator:

Zalman CNPS10X Performa

135 zł

Pamięć RAM:

GoodRam 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9

269 zł

Dysk twardy:

Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3

139 zł

Karta graficzna:

Gigabyte GeForce GTX 460 SuperOC 1GB DDR5 /256bit/ 2xDVI/mHDMI

759 zł

Nagrywarka DVD:

LG GH22LS50 SATA SecurDisc LightScribe (black)

99 zł

Obudowa:

Cooler Master Elite 370 (Black)

159 zł

Zasilacz:

OCZ StealthXStream2 500W

220 zł

Suma: 2978 zł brutto [esc.pl]

Kupując w innym sklepie może wyjść taniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jakby nie patrzeć Crysis na nim chodzi, wiec czem nie nadaje sie do grania? Znajomy ma jakiegos lapka ze sredniej polki i Mafia 2 mu chodzi w srednich detalach

Wiem że PC są bardziej "robione" pod gry, niemniej za kwote 3000-3500zł moge mieć lapka do gier i nie tylko? Nie mowie o wysokich detalach i 80fpsach, a o niskich i 30fps. Poza tym mam konsole, i na PC chce tylko sprawdzać gry :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja siedzę teraz na jeszcze mocniejszym lapku niż ten z linka i stwierdziłem, że do grania porażka.

Ja mam ausa n61jq. Jak do grania na przyzwoitych detalach i bez spadku FPS poniżej minimalnej granicy przy tak małym budżecie to tylko komp stacjonarny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...