Skocz do zawartości

Disciples II Gold - czarny ekran


Polecane posty

Kupiłem na Steamie w promocji Disciples II Gold, zawierające Powrót Galleana i Bunt Elfów. Niestety mam poważne problemy z uruchomieniem tego, myślałem, że je rozwiązałem, ale jednak nie.

Otóż przy próbie uruchomienia wyskakuje w najlepszym razie czarny ekran, w najgorszym komunikat "Can't initialize Disciples II". Na Steam Forums poradzili wyłączyć Steam Overlay i przekopiować steam.dll do odpowiednich katalogów, co też zrobiłem - bez efektu. Podawano różne ustawienia konfigu, uruchamianie jako administrator, tryby zgodności itd. - nic nie pomogło. Co ciekawe - edytor misji działa bez zarzutu, w różnych rozdzielczościach. Wczoraj bawiłem się rozdzielczością ekranu, zmieniłem ją na 800x600, potem przywróciłem na normalną (1280x1024), odpaliłem i... gra działała w rozdziałce 800x600 i częstotliwości odświeżania 75Hz ustawionej w konfigu. Wszystko byłoby dobrze, ale dzisiaj próbowałem odpalić z tym samym konfigiem i znowu nie da się uruchomić. Zmieniłem rozdzielczość ekranu na 800x600, powróciłem do 1280x1024 i gra odpaliła, ale tylko raz - więcej nie chciała, wczoraj dało się ją uruchomić kilkukrotnie.

Nie mam pojęcia co się dzieje i jak temu zaradzić. Mój system to Windows 7 64-bit (wielu osobom działa na tym systemie ta gra), karta graficzna to Radeon 5770HD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...