Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

cHerman

Prośba o pomoc w kwestii rozbudowy, poprawy wydajności stacjonarki

Polecane posty

Witam!

Zastanawiam się nad dokupieniem ramu do komputera, ewentualnie podkręceniu procesora / karty(?) w moim sprzęcie.

W tej chwili, generalnie większość gier które kupuje chodzi przyzwoicie ? prócz Arganii, w której na najwyższych detalach mam jakieś 13-16FPS, przy najniższych jakieś 20-22?

Chciałbym was zapytać, czy przy tej konfiguracji, dokupienie ramu znacząco wpłynie na poziom FPS?y w grach?

Jeśli nie ? co można zrobić, by z ograniczonym budżetem wzmocnić moją stacjonarkę?

Poniżej konfiguracja:

Operating System: Windows XP Home Edition, Dodatek Service Pack 3

System Manufacturer: Gigabyte Technology Co., Ltd.

System Model: GA-MA78GM-S2H

Processor: AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 6000+, MMX, 3DNow (2 CPUs), ~3.1GHz

Memory: 2046MB RAM

Card name: NVIDIA GeForce 9600 GT

Pozdrawiam serdecznie,

cHerman

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Dzięki za odpowiedź --> w tej chwili nie mogę podać dokładnie jaki to zasilacz, ale z tego co pamiętam, to Chieftec: 400 albo 450 V.

Czyli tak, procka podkręcić? (do ilu mniej więcej i jakie chłodzenie zamontować?).

Czy zmiana na radeona 4870 będzie bardzo odczuwalana? (pi razy drzwi, jaki wpływ to może mieć na wydajność zestawu)

A i jeszcze pytanie, czy warto wsadzać do tego zestawu GeForce GT260, a jeśli tak, którego?

Pozdrawiam,

cHerman

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zasilacz może być gps ale potrafi po jakimś czasie zacząć podawać złe napięcia. Ale nie powinno być jeszcze żle, jak możesz to warto jest zasilacz monitorować. Z procka dużo nie wyciągniesz, maks. to ok. 0,5Ghz. Nawet na dobrym chłodzeniu. A zmiana grafy dużo nie da, tylko troszkę. Sam mam w domu kompa athlon 64 5200+ 2.7Ghz(teraz chyba jeszcze jest 3.0Ghz), 4GB ram i gtx 285(wcześniej integra a potem 9400gt). W porównaniu do kompa kumpla(identyko ,lecz z 9600gt) to różnica jest naprawdę niewielka. Ale to nie ja się uparłem, aby do takiego kompa wsadzać gtx285. <Najlepiej byłoby zmienić procka albo płytę, ram i procka i wtedy grafę. Bo samą grafę się mocno nie opłaca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...