Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Bardanos

Klawiatura i myszka

Polecane posty

@UP: Za klawiatura jestem jak najbardziej!

Ale myszka :S. Bardanos, jesli lubisz ciezkie myszki to nie bierz Kovy. Jest naprawde lekka, mala i na dodatek nie ma przyciskow pod makro...

Lepiej juz Roccat Kone, albo by sie komponowalo z klawiatura:

http://allegro.pl/razer-deathadder-respawn...1281019430.html

http://allegro.pl/razer-lachesis-banshee-b...1285120513.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lachesis jest dziwnie wyprofilowany, co wiąże się z niewygodnym dla niektórych trzymaniem myszy.

O DA Respawn było już w jakimś wątku niedawno, ma gorszy sensor niż jego stara wersja, płaci się praktycznie za liczbę DPI, a te bodajże 3500 nie przyda Ci się w CS'ie, sam używam tylko 1700, choć mam 5000.

Zawsze pozostaje jeszcze RAZER SALMOSA lub GIGABYTE M8000X.

Ciekawy też wydaje się LOGITECH G5, co prawda bez CD, ale całe oprogramowanie z płyty zapewne znajdziesz w internecie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten CoolerMaster, zarówno jak i Sidewinder powinien sprawować się dobrze, ale w tym przedziale cenowym myślę, że lepszym wyborem będzie G500. Z czystym sumieniem polecam także QPad'a 5K, sam właśnie go używam i sprawuje się świetnie do wszystkiego. Jednak w bezprzewodowego X8 nie ma się co pchać, tym bardziej, jeśli nie lubisz ciężkich myszek.

Sidewinder X6 to także bardzo dobra klawiatura, miałem przyjemność jej używać, lecz ma trochę zbyt długą spację, można się do tego przyzwyczaić. Na pewno jest warta tej ceny, jeszcze niedawno kosztowała prawie 100 złotych więcej. Na X6 grało mi się porównywalnie jak na Lycosie, a ta pierwsza jest o wiele tańsza.

Na Twoim miejscu brałbym X6 + QPad 5K, lecz nie zamkniesz się w 300 złotych, musiałbyś dołożyć niecałe 100.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo polecam Gigabyte M8000x! Ale nie jest troche za droga?

Ma bardzo dobry sensor, zmiana dpi, ciezka i wygodna a do tego makro.

O coolermaster slyszalem ze ma za duzo przyciskow, przez co czasto przez pomylke je sie naciska

A o zestawie microsfot, to niezbyt miescie sie w 300zl :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up

Skoro założyciel mierzy nawet w myszy za 230, to Gigabyte nie będzie problemem. Zgadzam się z Tobą, ale jest niekoniecznie ciężka, ponieważ ma w zestawie ciężarki, każdy może dopasować wagę do swoich upodobań.

Jeśli trzeba by było zmniejszyć cenę o te 20-30 złotych, to zamiast QPad'a możesz brać Gigabyte'a.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z myszek optycznych warto sie zastanowic nad Razer Diamondback 3G, Logitech MX518, Razer Salmosa, Razer Krait lub A4Tech x748. Jesli budzet nie jest problemem to Sidewinder x8 jest SIWETNYM gryzoniem. To wlasciwie jedyna, dobra, bezprzewodowa myszka dla graczy, a do tego mozna podlaczyc kabelek. Wszystkie maja swietne sensory, ktore powinny oferowac precyzje i wydajnosc wystarczajaca dla niemal kazdego. DeathAdder byl praktycznie idealnym (nie liczac problemow z podwojnym klikiem przyciskow) gryzoniem, ale zostal zastapiony Re-Spawnem, ktory taki idealny juz nie jest. Nie wiadomo zbyt duzo o tym gryzoniu, wiec lepiej sie go wystrzegac poniewaz wszelkie dotychczasowe komentarze na forach sa raczej nagetywne.

Z myszek laserowych zwrocilbym uwage na bardziej zaawansowane myszki. Technologia laserowa wciaz sie rozwija podczas gdy optyki osiagnely punkt, w ktorym sa swietne praktycznie dla kazdego. Najlepszy sensor laserowy to Avago 9500 uzyty w m.in. G9x, G500, M8000x, Cyber Snipa Cilencer, Qpad 5K, Mionix Naos 500, Steelseries Xa, Speedlink Kudos. Jest jeszcze kilka myszek z tym sensorem, ale ze wzgledu na mniej znanych producentow powstrzymalbym sie. Dobry support producentow po sprzedazy tez sie liczy, a mniejsze firmy moga miec z tym problemy. Warto zaznaczyc, ze choc sa to najbardziej zaawansowane produktu laserowe, to akceleracja wsteczna pojawia sie u nich z reguly szybciej niz na optykach, zwlaszcza wsrod graczy low sens polecalbym optyki.

Co do Kone - sensor jest o generacje starszy niz w przypadku w/w laserowek. To dosc dobra myszka, swietnie wykonana, wygodna (ale dosc mala) i z nieslym softem, ale spisuje sie gorzej niz nowsze lasery. Byc moze bedzie calkowicie wystarczajaca dla autora tematu, a moze wyczuje on akceleracje wsteczna. Jesli budzet nie jest problemem, to sugerowalbym lepsze lasery, ktore jednak zazwyczaj (Kudos i M8000x to chlubne wyjatki) sa sporo drozsze. No i sa jeszcze optyki, ktore choc juz mniej popularne, to wciaz sa najlepsze.

No i jeszcze jedno - warto zaoszczedzic na myszce i kupic slabsza myszke z odpowiednia podkladka. Poprawi jakosc pracy myszki i wygode.

Co do klawiatury - pisalem juz niedawno i sie znow powtorze: ja nie polecam Razerow. Zbyt wiele tematow o problemach z Arctosa i Lycosa widzialem. Bardziej niezawodnymi modelami zdaja sie byc Sidewinder x6 lub tanszy Sidewinder x4. One zdaja sie jednak byc znacznie mniej popularne, wiec moga byc rownie awaryjne tylko o tym sie nie mowi. Sidewinder x6 jest jednak relatywnie tani, oferuje trzy stopniowe podswietlenie, odczepiany blok numeryczny, ktory mozna przyczepic do prawej i lewej strony, a takze rozwiniety soft. Naprawde nie widze w takiej sytuacji sensu kupna Razerow, choc ja zawsze patrzylem na klawiatury pod katem uzytecznosci, a nie wygladu, wiec moge byc stronniczy.

EDIT - co do myszki CM Storm - slyszalem na forum pclab, ze ma jakies problemy z sensorem, wiec bym sie wystrzegal. Mogl to byc jednak mankant tylko danego modelu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli się pogubiłem, z tego co mi wiadomo to polecają optyki zamiast laserów - wyższa myśl technologiczna itp. ale skoro kolega tak ładnie temat opisał - podajcie w wniosek jaki zestaw mam kupić xD

Co do kasy to taki mały ale dość istotny błąd popełniłem cena w okolicach 300 ma być kwotą netto ^ ^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze slyszales - to optyki sa polecane. Bardziej zaawansowane technologicznie sa lasery, ale optyki, to po prostu sprawdzony sposob na dobry sensor.

podajcie w wniosek jaki zestaw mam kupić

Chodzi o to, zebys sam zdecydowal, bo tylko wtedy bedziesz naprawde usatysfakcjonowany.;) Zacytuje jednak moja rekomendacje:

Diamondback 3G, Salmosa, Krait, MX518, Sidewinder x8 - swietne optyki, ktore sa sprzedawane w dosc normalnych cenach; moza poza ostatnim, ale on jest bardzo zaawansowany technologicznie.

G9x, Mionix Naos 5000, Qpad 5K, Xai, Cyber Snipa Silencer, M8000x i Kudos - swietne lasery, ktore sa jednak z reguly sporo drozsze od optykow; znowu sa wyjatki w postaci Kudos i M8000x. Oferuja one gorsze parametry sensora, ale dla wiekszosci ludzi beda odpowiednie.

Co do kasy to taki mały ale dość istotny błąd popełniłem cena w okolicach 300 ma być kwotą netto ^ ^

Kup sobie Sidewindera x6 lub x4 i do tego myszke, ktora zmiesci sie budzecie (z tych co polecalem). Zle nie wybierzesz, choc przy laserach, jak juz wspomnialem, pojawia sie wieksze ryzyko, ze sensor Ci nie podpasuje. Mozesz tez sie rozgladac za klawiaturami Razerow, ale w tej cenie jest chyba tylko Arctosa, a ona nie oferuje takich mozliwosci, jak Sidewinder x6, wiec nie widze sensu zakupu. Wybor jednak nalezy do kupujacych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Cyborga to bym sie wstrzymal. Nie widzialem do tej pory zadnych powaznych testow tej myszki, wiec lepiej nie ryzykowac. Fajnie wyglada, ale z wygoda tez moga byc problemy. Duzo ostrych krawedzi moze dac w kosc przy kilkugodzinnej grze.

CM Storma tez bym sobie odpuscil. To chyba nowsza wersja ich pierwszego gryzonia dla graczy, a byly z nia problemy. Przede wszystkim firma uzyla (wtedy) interpolacji, zeby zwiekszysc wartosc DPI ponad to, co oferowal sensor fabrycznie. Balbym sie, ze w nowym gryzoniu tej firmy postapiono podobnie. Nawet drobna interpolacja zle wplywa na sensory (przyklad: odswiezona wersja MX518) myszek, wiec lepiej miec sie na bacznosci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...