Jump to content
Sign in to follow this  
mateusz(stefan)

Sposoby odwoływania się od działań moderatorów

Recommended Posts

1. Uważam, że niesłusznie otrzymałem ostrzeżenie, co robić?

Jeśli uważasz, że niesłusznie dostałeś ostrzeżenie, opisz dokładnie swoją sytuację w przeznaczonym do tego temacie: Uwagi i pytania do moderatorów. Tam uzyskasz także pełną informację o tym, za co otrzymałeś ostrzeżenie, a także opinię pozostałych moderatorów oraz adminów. Jeśli nadal nie czujesz się usatysfakcjonowany - masz prawo napisać PW do Super Moderatora z linkiem do posta wyjaśniającego lub oddzielnymi wyjaśnieniami.

2. Dostałem urlop, moim zdaniem niesłusznie. Jak to zgłosić?

Jeśli uważasz, że niesłusznie został ci wlepiony urlop, masz trzy możliwości:

a) po jego upłynięciu zrób to, co w punkcie pierwszym,

b) napisz maila z wyjaśnieniami do admina jeszcze w czasie trwania urlopu. Najlepiej uczyń to z konta mailowego przypisanego do konta na forum. W mailu zamieść istotne informacje takie jak: Twój nick forumowy, link do postu/tematu za który dostałeś/aś urlop, Twoje stanowisko i argumenty świadczące o niesłuszności otrzymanego urlopu.

c) możesz poprosić o przedstawienie swoich racji znajomego forumowicza, pamiętaj jednak, że wyjaśnienia mają być spokojne i rzeczowe. Preferowaną drogą jest jednak osobiste zgłoszenie dokonane drogą e-mail. Pośrednictwo to ostateczność. Pamiętaj, że pośrednik może być tylko jeden i bierze pełną odpowiedzialność (włącznie z ostrzeżeniem) za treść przekazywanych wyjaśnień (jeśli będą to bluzgi, czy inne niezgodne z Netykietą treści).

3. Jak mogę odwołać się od bana?

Jeśli niesłusznie (twoim zdaniem) otrzymałeś bana - napisz maila do admina z adresu e-mail przypisanego do konta forumowego. W mailu zamieść istotne informacje takie jak: Twój nick forumowy, link do postu/tematu za który dostałeś/aś urlop, Twoje stanowisko i argumenty świadczące o niesłuszności otrzymanego bana.

4. W jakim temacie mogę zgłaszać swoje wątpliwości co do działań moderatorów forum?

Jedynym tematem, w którym można publicznie kwestionować decyzje moderatorów, jest przytoczony już wcześniej wątek Uwagi i pytania do moderatorów. To jedyne miejsce na forum, w którym można zgłaszać swoje wątpliwości. Wszystkie posty komentujące, kwestionujące decyzje moderatorów a także ich zachowania zamieszczone w innych tematach zostaną usunięte, a recydywistów mogą spotkać przykre konsekwencje. Chcemy w ten sposób uniknąć zaśmiecania tematów postami niezwiązanymi z ich przedmiotem. Poza tym pytania, skargi i uwagi zamieszczane w jednym temacie powodują, że większa liczba Moderatorów, Super Moderatorów, czy Adminów je ujrzy i będzie mogła się ustosunkować. Pamiętać jednak należy, że pierwszeństwo w udzieleniu odpowiedzi ma moderator, na działanie którego składamy zażalenie. Dopiero po tym, kiedy obie strony się już wypowiedzą, osoba z wyższą rangą (Super Moderator, Junior Admin) rozstrzyga spór.

O jakich działaniach mowa? Chodzi tutaj o wszelkie zachowania i czynności moderatorów - usuwanie postów, zwracanie forumowiczom uwagi, ucinanie dyskusji, określanie zasad dyskusji w temacie itp.

Nie akceptujemy w tym wypadku głosu osób trzecich, których sprawa nie dotyczy. Odnosi się to zarówno do moderacji Forum Actionum, jak i samych forumowiczów.

5. W jaki sposób mam zgłaszać swoje wątpliwości i uwagi do zasadności działań moderatora?

Każdy powinien zgłaszać wątpliwości z poszanowaniem regulaminu forum, a więc bez wyzwisk i krzyku. Spokój i maksymalna rzeczowość są bardzo wskazane.

6. W jakim terminie mogę odwołać się od ostrzeżenia/urlopu/bana?

Sztywny termin nie został określony, jednak z powodu mechanizmu czyszczenia Kosza, który usuwa permanentnie treści po dwóch tygodniach od skasowania może nie ostać się post, za który zostały wyciągnięte konsekwencje.Prosimy zatem zgłaszać się w rozsądnym terminie, to znaczy do dwóch tygodni od daty wystawienia bana/urlopu/ostrzeżenia. Można zgłaszać się też później, ale nie dajemy gwarancji, iż będzie można sprawdzić starszy post.

7. Czy ban jest permanentny?

Nie, każdy ma prawo raz powrócić na forum po upływie dwóch miesięcy od zbanowania. Należy jednak pamiętać, że wówczas dana osoba nie ma, tak jak wszyscy, pięciu "szans" (ostrzeżeń), tylko każde wykroczenie zakończy się banem bez możliwości powrotu. Istnieje możliwość odbanowania starego konta. Należy w tym celu napisać maila do admina, w którym osoba obieca poprawę i dobrze swą prośbę uargumentuje. Punkt ten nie dotyczy osób, które założyły konto jedynie po to, by sobie pobluzgać, zaspamować forum jakimiś linkami, reklamami, czy po prostu "dla zabawy" bardzo źle się zachowywać. Takie osoby nie mają prawa powrotu do grona forumowiczów.

8. Traktowanie multikont:

W przypadku utworzenia multikonta, traci się bezpowrotnie szansę na odbanowanie warunkowe. Jedynie w przypadku, gdy nowe konto zostało utworzone w celu zgłoszenia poważnego problemu technicznego umożliwiającego np. zalogowanie się z macierzystego konta. Wtedy użytkownik ma obowiązek zgłosić natychmiast fakt utworzenia drugiego konta dowolnej osobie z administracji forumowej. Konto zostanie usunięte po rozwiązaniu usterki. Preferujemy jednak w takich przypadków powiadomienie e-mail (adres poniżej), ale jeśli jest to jedyne wyjście, to również takie dopuszczamy za powyższym warunkiem.

Adres e-mail, na który kierujemy odwołania od banów i urlopów to admini@cdaction.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...