Skocz do zawartości

Komp z monitorem do 2k zł


Major Domo

Polecane posty

W Polsce będę około wakacji, ale chciałbym już teraz sprawdzić na co mnie stać. ;)

Mam 2000 zł, o ile matka nie odda mi jeszcze 1500zł. Co mógłbym mieć teraz za owe 2k? HDD i optyczny mam, preferuję GeForce, choć nie będę się upierał. Prawdopodobnie komp będzie jeszcze przechodził OC, więc chłodzenie wodne. No i RAM... najlepiej 4GB... Muzyczną mam teraz X-FI Xtreme Music, moglibyście coś zamiast niej zaproponować? Chodzi mi o czystość nagrywanego dźwięku.

EDIT: Windę mam.

EDIT2: Będę kupował w internecie, w sklepach w stylu

esc.pl

;P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce będę około wakacji, ale chciałbym już teraz sprawdzić na co mnie stać

Przez ten czas sytuacja może się zmienić kilka razy. Nie ma teraz co składać żadnego kompa.

HDD i optyczny mam

Jaki to dysk?

Co mógłbym mieć teraz za owe 2k?

Obecnie mógłbyś mieć Athlona X4, GeForce GTX460 1GB, do tego mobasek M3A770DE od AsRocka, zasilacz Fortron GHN 460W oraz 4GB RAM.

Prawdopodobnie komp będzie jeszcze przechodził OC, więc chłodzenie wodne

Toś troszkę poleciał :) Żeby sensownie zwodować kompa, musiałbyś wydać co najmniej połowę wartości kompa na WC :) Przy takich zestawach za 2-3k wystarczy chłodzenie powietrzem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zobaczyć na co teraz mnie stać. Jak już mówiłeś, sytuacja może się zmienić kilkakrotnie, być może dojdzie 1500 zł do sumy którą mam teraz.

Dyski to Maxtor 250GB i WD Caviar 80 GB. Na Caviarze jest systemowa. Oba na sATA.

Zapomniałem: jeszcze obudowa, bo ta którą mam teraz nie ma jednego boku, i choć IMO fajnie wygląda, to nie spełnia swojego zadania zbyt dobrze. No i czy do OC wystarczy zwykłe chłodzenie?

A szkoda, bo chłodzenie wodą to moje marzenie. Od czasu kiedy miałem kompa z P4 i wentylatorem, który brzmiał jak suszarka, działał jak suszarka, i wyglądał niemal jak suszarka, bo tylko rączki brakowało. D;

EDIT: A monitor? LCD od Della który posiadam teraz prawdopodobnie w przeciągu roku zgaśnie, pojawiają się problemy z kontrastem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na GG podałem Ci propozycję, ale to jeden z tańszych monitorów, ale jest jednym z lepszych w swojej cenie. Niestety ma matrycję TN (BenQ G2220HD). Na monitor masz oddzielny fundusz? W sumie jeśli na razie nie kupujesz nic, to nie ma co spekulować :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matryca jest to część monitora LCD wyświetlająca obraz. Jest kilka różnych rodzajów, z czego TN jest najpopularniejszy. Zaletą TN jest bardzo niska cena, wadą natomiast niedokładne odwzorowanie kolorów i kiepski kontrast (ogólnie rzecz biorąc: przeciętna jakość obrazu).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to wszyscy (Intel, nVidia*, ATi/AMD) będą mieli premiery nowych produktów, więc sytuacja na rynku się diametralnie zmieni, poza tym po nowym roku wchodzą wyższe stawki VAT. Wróżenie więc czy będzie taniej czy drożej nie ma sensu.

* tzn. chodzą już przecieki, więc do wakacji na pewno się pojawią.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...