Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rafalooo666

Battlefield: Bad Company 2 - po jakimś czasie zawiesza się

Polecane posty

Wymieniłem zasilacz (musiałem ponieważ wczoraj to już z niego coś śmierdziało jak gdyby przepalone rezystory, wiatrak buczał a i temperatura była wysoka, ten zasilacz miałem ok 3,5 roku i czas na niego nadszedł:() i jak na razie od rana nic się nie zawiesiło :) aby tak dalej. Gram w Medal of Honor i też jest ok, mam nadziej że tak będzie dalej. Zmieniam co godzinę grę BBC2 na MoH i na odwrót.

Lipa i się zawiesza może procesor nie wyrabia, już nie wiem co? o dziwo teraz w Menadżer zadań Windows gra ma zużycie procesora 52% zaś pamięci zdeklar. 1639MB i ciągle spada i rośnie tak jakby w tle gra działała ale obraz jest zamrożony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dwie karty 9800 gtx/gtx+ instalowałem cały czas nowe sterowniki nvidia i cały czas problemy z bbc 2 dwa razy mi uszkodziło kości ramu w karcie.

W końcu odinstalowałem wszystkie sterowniki nvidi i jadę na standardowych z win 7. I nie mam problemów z żadną grą ani z bbc 2 ani starcraftem 2 czy z gothic 4 arcania :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę o pomoc!

Mój problem polega na tym, że gdy gram sobie w multi bad company 2, po jakimś czasie blokują mi się przyciski.

Tzn. Np. gdy umrę, mogę się zrespić, bo chociaż nakieruję kursorem na jakiś przycisk (czy to wybór broni, czy gotowość do walki) to nic mi się nie podświetla i mogę sobie klikać do woli. Nie mogę wyjść z gry normalnie, muszę menedżerem zadań.

Nie muszę chyba mówić, jak bardzo mnie to denerwuje? Uzbierałem pare tysięcy xpeków i nagle nie mogę nic zrobić... Muszę wyjść i punkty się nie zapisują...

Bardzo proszę o pomoc, bo nie wiem już co robić...

Mój komp:

AMD Athlon 64 X2 5200

ASUS Radeon 5770 512MB

3 GB RAM

WIN 7

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Jest to mój pierwszy post, po prostu musiałem się zalogować, ponieważ miewam/-łem ten sam problem od dłuższego czasu i możliwe, że znalazłem rozwiązanie.

W BF:BC2 zacząłem grywać na początku lipca i do początku września było OK, ani jednego złego objawu, zawieszenia, itp., aż tu nagle po przesiadce z XP Pro PL SP3 na Win7 HP 64bit zaczęły się przygody.

Po różnym czasie (czasem kilka kroków po wejściu do rozgrywki, czasem po połowie godziny, innym razem po godzinie, nawet po kilku dniach spokoju) gra zaczęła się freezować z zapętlonym dźwiękiem. Pomagał jedynie twardy reset.

Po przeczesaniu dużej ilości postów na różnych forach, po pisaniu do działu pomocy EA (w ogóle to odradzam, bo tam są darmozjady przeklejające 1-2 schematy odpowiedzi, porażka na całego) i konsultacjach z kolegą, który ma podobny komp i ten sam problem - prawdopodobnie zostało znalezione rozwiązanie tego problemu.

Nie pomaga zmiana zasilacza, procesora nie zmieniałem specjalnie :P, reinstalacja nic nie dała (każdy Win7 to samo, stąd też myślałem, że to może coś w windowsie, ale na XP nie chciało mi się już wracać), reinstalacja sterowników, itp. - NIC

Wtedy spróbowaliśmy z PunkBusterem i... bingo (?)

Trzeba wejść na dysk C, folder windows/sysWOW64, tam znaleźć plik "pbsvc_bc2", wybrać Odinstaluj, najlepiej usunąć potem ten plik i wrzucić/zainstalować ten z płyty z grą (jeśli nie ma się płyty, to bez usuwania pliku) przez ponowne kliknięcie i wybranie Instaluj.

Po zainstalowaniu ściągnąć ze strony PunkBustera odpowiedni updater do BC2 na PC i zupdatować.

Potem można grać.

U mnie to działa i nie miewam freezów (reinstaluję PB profilaktycznie przed graniem w danym dniu, żeby na wszelki wypadek uniknąć niespodzianek, niestety).

Działało to do czasu zakupu nowego Medala (takie samo postępowanie j/w).

Jedyny minus - po graniu np. w BC2 i potem po odpaleniu MoHa może się problem znowu pojawić...

W/w znajomy zrobił tak, że -> odinstalował pbsvc_bc2 (nie usuwał pliku), a zainstalował ponownie z płyty pbsvc_moh i mówi, że póki co nic mu się nie dzieje z grami oraz że nie robi tak przed każdym graniem. Sam tego nie testowałem, ponieważ MoH mi nie bardzo pasuje i wolę BC2 (w tym mi pomogło).

Piszę przede wszystkim po to, żebyście też przetestowali u siebie tę wersję uporania się z problemem freezów BC2 z zapętlonym dźwiękiem i jeśli możecie - napiszcie efekty, bo sam jestem ciekaw.

Mój konfig to:

C2D E8400 @ 3GHz

2x2gb Geil Black Dragon 800MHz

Gigabyte GTX460 1GB OC (do września GTX9800+ 512mb od galaxy)

Tagan 500W

Win7 HP 64bit (do września Win XP Pro PL SP3)

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sturmgeis jedno pytanko miewałeś może zawieszki podczas wczytywania mapki w multi i w menu głównym? czy tylko w samej grze bo mi gra chodzi ok tylko zwiechy w menu czesto przy aktualizacji statystyk i zmianie mapy losowa zawiesza...

Cześć.

Tak, ale tylko kilka razy i to, jeśli dobrze pamiętam, wyłącznie na koniec mapy przy wczytywaniu menu/statystyk po rozgrywce.

Głównie w grze podczas grania - nawet przed chwilą miałem freeza :D 2dni hulał BC2, więc i teraz zaryzykowałem i nie zrobiłem, jak opisałem powyżej i na 3. kolejnej mapie się zawiesiła gra :/

Jeśli ktoś przetestował ten sposób - proszę o opinie, jakie efekty.

Pzdr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety twoja metoda nie działa bynajmniej u mnie dalej zawiesza przy wczytywaniu mapy w multi i w menu. Mam z jednej strony dość tej gry nie moge na nią patrzeć a z drugiej chciałbym pograć, już 2 miechy szukam rozwiązania tego problemu na forach i nic a o pomocy technicznej EA nawet nie warto wspominać bo oni i tak mi nie pomogli. Skoro wszystkie inne gry działają mi dobrze w tym Gta4 czyli zakładam już że albo jest jakiś bug w grze albo ona nie ''trawi'' mojego kompa i nie pogram se normalnie. Dzieki że podałeś jakiś sposob zawsze to jakaś nadzieja heh.

Zawsze po zawieszce mam taki wpis w dzienniku zdarzeń może poprzez to idzie dojsc do przyczyny orientuje sie ktoś o co biega? wpis typ:Błąd Zrodło:Application Hang (Aplikacja zawieszająca BFBC2Game.exe wersja 1.0.1.0, moduł zawieszenia hungapp, wersja 0.0.0.0, adres zawieszenia 0x00000000)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety twoja metoda nie działa bynajmniej u mnie dalej zawiesza przy wczytywaniu mapy w multi i w menu. Mam z jednej strony dość tej gry nie moge na nią patrzeć a z drugiej chciałbym pograć, już 2 miechy szukam rozwiązania tego problemu na forach i nic a o pomocy technicznej EA nawet nie warto wspominać bo oni i tak mi nie pomogli. Skoro wszystkie inne gry działają mi dobrze w tym Gta4 czyli zakładam już że albo jest jakiś bug w grze albo ona nie ''trawi'' mojego kompa i nie pogram se normalnie. Dzieki że podałeś jakiś sposob zawsze to jakaś nadzieja heh.

Zawsze po zawieszce mam taki wpis w dzienniku zdarzeń może poprzez to idzie dojsc do przyczyny orientuje sie ktoś o co biega? wpis typ:Błąd Zrodło:Application Hang (Aplikacja zawieszająca BFBC2Game.exe wersja 1.0.1.0, moduł zawieszenia hungapp, wersja 0.0.0.0, adres zawieszenia 0x00000000)

Hmm, dziwne. :/

Dziś też mi się BC2 zawiesił tak samo z zapętlonym dźwiękiem, ale nie reinstalowałem pliku "pbsvc_bc2".

Zainstalowałem ponownie po resecie - odinstalować, usunąć ten plik z folderu sysWOW64 i uruchomic/zainstalować z pliku z płyty, trzymanego na innej partycji, ale przez wybór prawym przyciskiem i "Uruchom jako administrator" i grałem ponad godzinę bez problemu.

Sam już nie mam pojęcia, czy to na pewno wina PunkBustera...

Sterowniki zaktualizowane też. I ciągle to samo.

W nowym Medalu tak samo i to nawet szybciej. Po reinstalacji można nieco dłużej pograć.

Co jest wspólnego? Win7, gry od EA/DICE (w MW2 żadnych tego typu problemów nie miałem od roku - i na XP jeszcze, i na Win7 teraz).

Fakt, do pomocy EA nie ma co pisać, bo oni tylko kopiują szablony z danego działu problemów, zamiast faktycznie pomagać.

Na necie można znaleźć sporo informacji o tym problemie, a twórcy BC2/MoHa nie zadadzą sobie nawet trudu, żeby też poszukać przyczyny, a pewnie mają tam fachowców, którzy potrafią rozszyfrować raporty błędów.

Jakiś czas temu pytałem też ludzi w grze. Kto już w ogóle odpowiedział, to miał Win7 (najczęściej 64bit), ale reszta była przeróżna - Athlony, Phenomy, Intele 2- i 4-rdzeniowe, Nvidie, jak i Radeony. Żaden z nich jednak nie potwierdził takich problemów u siebie, żadna z tych osób nawet nie wiedziała dlaczego mogłoby się tak dziać.

Ja uparcie grywam w BC2, reinstaluję w kółko i gram mimo resetów, jeśli już się ścinka zdarzy. Lubię tę grę bardziej niż MoHa, w którego już niemal wcale nie gram.

Oprócz tego MW2, bo tam żadnych problemów nie ma.

Też mi się już kończy cierpliwość i czasem szlag trafia jak nagle podczas rozgrywki gra się zawiesi.

Pozostaje mieć nadzieję, że komuś kiedyś uda się to rozwiązać :) Na XP i jego DX9 mi się nie chce wracać...

Nie wiadomo, czy to rzeczywiście PunkBuster, czy może PB gdzieś się gryzie z Win7, albo jeszcze inna przyczyna jest.

Trzeba uparcie szukać, pisać, może się w końcu uda :)

Wczoraj rozmawiałem też z jedną osobą, która gra na 64-bitowej Viscie (oryginał) i mówiła, że nigdy takiego problemu nie miała.

Pzdr

P.S.

Jeśli masz wpisy w logu, to najprawdopodobniej sama gra Ci się zawiesza - możliwe, że przez system. Próbowałeś reinstalować/formatować?

Po tym freezie, który opisuję nie ma wpisu żadnego w dzienniku. Cały komp się zawiesza, a nie jedynie gra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawiesza mi się gra ale czasem też komp i twardy reset tylko pomaga. System reinstalowalem specjalnie 2 razy i to samo. Na zagranicznym forum czytałem że niby pomaga zmiana pliku exe BFBC2Game na BF2 ale mi to nie pomogło i wieszała sie gra za kazdym razem podczas wczytywania juz:( 21479577 to moje gg napisz pokminimy nad tym głębiej jeśli chcesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, znalazłem coś ciekawego, nawet z filmikiem co to za freez/zapętlony dźwięk i chyba działa.

Sam jeszcze nie testowałem, ale w najbliższym czasie chyba sprawdzę, bo sam mam dźwięk zintegrowany póki co.

Jest tam też lista podanych rozwiązań przetestowanych wcześniej i jedynie to pomogło... ciekawe.

Polecam poczytać.

1) http://www.fragtheplanet.com/832/battlefie...pc-crashfreeze/ tu jest nawet filmik w pierwszym poście i dokładnie tak to u mnie wygląda.

Muszę przyznać, że reinstalowanie PunkBustera w jakimś stopniu pomaga i pozwala dłużej pograć, ale też zdarzały mi się już parę razy takie freezy po np. 1,5h grania :/ Jednak te 1,5h to już coś, a nie kilka, kilkanaście minut ;)

2) http://forum.ea.com/eaforum/posts/list/436128.page

Może do końca tygodnia uda mi się to przetestować.

Jeśli ktoś da radę szybciej, to niech poda efekty, czy faktycznie pomogło. Bardzo jestem ciekaw.

Pzdr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już doszłem do rozwiązania mojego problemu. Mianowicie nakreślając problem w sensie zawieszania-frezowania powodem był antywirus avira którego używam jeśli ktoś ma jakiekolwiek problemy z zawieszaniem tak jak ja mialem w menu głownym i przy wczytywaniu mapki niech wyłączy antywirusa i gra normalnie chodzi bynajmniej w moim przypadku. Do osób które mają tak zwanego spawn freeza buga i bardzo wysoki ping uzywające avg w antywirusie nalezy dodać dwa wyjątki w zakładce residental shield pewnie w innych antywirach podobnie sprawa wygląda.

Tu macie pokazane jak to zrobić:)

Co jeszcze moge napisać wiele osob ma problemy z zawieszaniem niestabilnością gry czasem i tak może zdarzyć sie zwis, wydaje mi się że gra gryzie się w dość znacznym stopniu z programami antywirusowymi jeśli macie problem zacznijcie od antywirusa...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...