Jump to content
Lellandra

Realtek HD Audio

Recommended Posts

Witam. Zwracam się z prośbą o pomoc.

Jak w tytule nagle dźwięk stał się przytłumiony. Dotyczy to głównie słów w piosenkach i filmach. Już drugi raz mi się to zdarzyło. Wcześniej byłam pewna, że to wina słuchawek, zakupiłam nowe i było przez jakieś 2 miesiące w porządku. Ale dzisiaj znowu! Pomyślałam, że to nie możliwe, aby dwa razy to samo się działo, sprawdziłam na innym komputerze i tam działają.

Od razu mówię, że przeinstalowałam sterowniki i mam najnowsze... Nic nie przestawiałam w menadżerze. Nie jest ustawione karaoke, ani żaden efekt środowiskowy...

A już całkiem najdziwniejsze jest to, że jak przesuwam w regulacji balans głośności głównej całkiem w prawo, lub lewo dźwięk jest normalny.

Ratunku. :)

Link to comment
Share on other sites

- Jakimi? Windows Media Player, Media Player Classic, Winamp?

- Moze warto sprawdzic czy sciagniecie i zainstalowanie najnowszego pakietu kodeków (polecam K-Lite) cos zmieni czy nie. - Polecam tez sprawdzic czy dzieje sie tak tylko na jednym typie plików (mp3...) czy na absosmerfnie wszystkich (nie bierzmy narazie pod uwage filmów - jedynie pliki muzyczne, i w roznych programach - szczegolnie Winamp!).

- Natomiast jesli masz wyjscia audio takze z przodu obudowy to sprobuj raz polaczyc z tylu/lub na odwrot, zeby sprawdzic czy tez tak jest.

- ale po pierwsze i najwazniejsze... upewnij sie iż dzwiek w panelu sterowania/panelu kontrolnym Realteka (nie mialem nigdy tego hmmm..."cuda"... to niewiem czy wogole jest cos takiego ;)) jest ustawiony na Sluchawki lub Stereo.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...