Jump to content
Lellandra

Realtek HD Audio

Recommended Posts

Witam. Zwracam się z prośbą o pomoc.

Jak w tytule nagle dźwięk stał się przytłumiony. Dotyczy to głównie słów w piosenkach i filmach. Już drugi raz mi się to zdarzyło. Wcześniej byłam pewna, że to wina słuchawek, zakupiłam nowe i było przez jakieś 2 miesiące w porządku. Ale dzisiaj znowu! Pomyślałam, że to nie możliwe, aby dwa razy to samo się działo, sprawdziłam na innym komputerze i tam działają.

Od razu mówię, że przeinstalowałam sterowniki i mam najnowsze... Nic nie przestawiałam w menadżerze. Nie jest ustawione karaoke, ani żaden efekt środowiskowy...

A już całkiem najdziwniejsze jest to, że jak przesuwam w regulacji balans głośności głównej całkiem w prawo, lub lewo dźwięk jest normalny.

Ratunku. :)

- Jakimi? Windows Media Player, Media Player Classic, Winamp?

- Moze warto sprawdzic czy sciagniecie i zainstalowanie najnowszego pakietu kodeków (polecam K-Lite) cos zmieni czy nie. - Polecam tez sprawdzic czy dzieje sie tak tylko na jednym typie plików (mp3...) czy na absosmerfnie wszystkich (nie bierzmy narazie pod uwage filmów - jedynie pliki muzyczne, i w roznych programach - szczegolnie Winamp!).

- Natomiast jesli masz wyjscia audio takze z przodu obudowy to sprobuj raz polaczyc z tylu/lub na odwrot, zeby sprawdzic czy tez tak jest.

- ale po pierwsze i najwazniejsze... upewnij sie iż dzwiek w panelu sterowania/panelu kontrolnym Realteka (nie mialem nigdy tego hmmm..."cuda"... to niewiem czy wogole jest cos takiego ;)) jest ustawiony na Sluchawki lub Stereo.